Znovu Provence

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Kniha završuje úspěšnou trilogii o půvabech a zvláštnostech života v jihofrancouzské Provence (Rok v Provenci a Navždy Provence!). Tentokrát spolu s autorem zavítáme nejen mezi excentrické hráče boules či nerudné poštovní úředníky, ale i mezi požitkářské labužníky, s nimiž „ochutnáme“ pravou bouillabaisse a spoustu dalších lahůdek. Chybět nebude ani zločin z vášně. A při pátrání po dokonalé vývrtce, nejlepším olivovém oleji a především nejkrásnější venkovské hospodě se k našim uším donese nejedna pikantní, humorem okořeněná příhoda....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20783/znovu-provence-20783.jpg 4.291

Provence 3.

Literatura světová
Vydáno

Encore Provence, 1999

Kniha Znovu Provence

ADE138

Nádhera

KateTheBlogger

Další z Maylových knih po jejímž přečtení máte chuť zabalit si kufr a přestěhovat se do Provence :-)

Jarča64
13.02.2018

Všechny knihy o Provence od tohoto autora se mi líbí a po jejich přečtení mám chuť vyrazit rovnou do Provence. I když je to kniha hlavně o Provence, o přírodě, lidech, je to také kniha o tamních dobrotách, popsaných tak, že se vám sbíhají sliny v puse.

TeaPeter
30.06.2016

Tak tohle byla proti předchozím dílům vážně slabota. Řekl bych tak doplňky a vysvětlivky k předchozím dílům.

Vlaštovka0
12.05.2016

Skvělá knížka. Ideální čtení pro chvíle pohody a odpočinku. Od autora jsem četla 7 knížek a jsem vždy spokojena.

Wendysek
05.05.2016

Opět krásná pohodička. A vážně jsem měla chuť jít ujídat chleba s olivovým olejem a čmuchat k levanduli... :D

willi
17.09.2015

Tak jsem se pročetla až k třetímu dílu a to právě ve chvíli, kdy jsme s přítelem jeli na vysněnou dovolenou právě do Provence. Všechny díly byly krásné a naladily člověka na opravdovou vlnu provensálské pohody. Poslední díl je ovšem nejlepší - nevím, zda je to tím, že Mayle už je ostřílený provensálec a dává zde ty nejlepší tipy, nebo to vše způsobila ta naše dovolená přímo v místech o kterých on tak krásně píše, nebo kombinace obojího...Každopádně krásné čtení, stejně jako Provence samotná :-).

Imor
16.07.2015

Do třetice všeho dobrého - se skleničkou dobrého vína je to opravdu pohodové čtení.