Belanna

UpálenéUpálenéC. J. Tudor

Tak tohle stálo za to, ostatně jako všechny knížky autorky. Příběh má nádech tajemna, je napínavý a místy ponurý, přesto nevypadává z reálných mezí. Jazyk je svižný a velmi dobře se čte. Autorka nechává velký prostor pro fantazii čtenáře a samotný závěr je (z mého pohledu) hodně překvapivý. Zasloužený plný počet *.

včera

Osm horOsm horPaolo Cognetti

Jednoduchý a zároveň hluboký příběh o síle přátelství, lásce k horám, o hledání svého místa v životě. Dobře vykreslené povahy a pocity jednotlivých postav, ale také krásy hor a přírody. Osm hor je kniha, která zaujme.

Operace ThümmelOperace ThümmelF. Kotleta (pseudonym)

Podmanivý a napínavý děj vesmírné sci-fi, Dobrodružství plné akce a vtipů. Perfektní na odreagování. Tenhle styl pana Kotlety se mi fakt líbí.

Letecký motor ve dřezuLetecký motor ve dřezuMartina Špinková

Velmi zajímavá knížka psaná formou rozhovoru dvou žen, které spojuje Cesta domů. Jsou tu vzpomínky na těžké začátky, příběhy lidí, kterým pomáhaly a to veselé i smutné a celkově pohled na téma, které je pro většinu lidí tabu. Knížka je plná emocí, ale ve výsledku většina působí velmi pozitivně.

SynSynJo Nesbø

Poutavá kniha, která se velmi dobře čte, protože jste zvědaví, jak to dopadne.
Zápletka i prostředí jsou zajímavé, hlavní hrdina, o kterém nevíte, zda ho milovat nebo soudit. Skvěle vykreslená atmosféra i charaktery postav. Příběh je drsný i citlivý současně.
Moc se mi to líbilo.

Schody z pískuSchody z pískuZane Grey

Díky letošní výzvě jsem se opět vrátila k panu Greyovi. K jeho knížkám mě přivedl táta a v určitém věku jsem přečetla všechny, které tu byly v tu dobu dostupné. Schody z písku byla jedna z mých nejoblíbenějších. Jsem ráda, že jsem si opět mohla prožít toto dobrodružství.

Čtenářský diář 2022 – Oficiální diář Databáze knihČtenářský diář 2022 – Oficiální diář Databáze knihkolektiv autorů

Velmi se mi líbí a pro moje denní i ostatní záznamy naprosto dostačující.

Láska z deníkuLáska z deníkuSarah Jio

Knížka je jako stvořená pro oddych. Děj posazený na krásné ostrovní místo, stará tajemství, která se postupně odkrývají. Nechybí romantika, úsměvné i smutné chvilky. Em jsem si oblíbila a i ostatní postavy byly příjemné. Celkově na mě knížka udělala velmi dobrý dojem.

19841984G. Orwell (pseudonym)

Zajímavý příběh o tom, jak to může dopadnout, pokud se zvolí špatná strana. Můžeme tu poznat některé historické skutečnosti včetně masové manipulace. Je hodně deprimující, že už v době vzniku knihy autor věděl, před čím svět varovat.
Přesto se mi tato knížka nečetla moc dobře, jazyk autora mi nesedl, některé pasáže byly až moc zdlouhavé.

TanečníkTanečníkJeffery Deaver

Další z Deaverových knih, která chytne a nepustí, dokud jí nedočtete. Oceňuji propracovanost, smysl pro detail, napínavou atmosféru, ale i jemný smysl pro humor.
Výborná krimi.

FámaFámaLesley Kara

Dost často se mi stává, že když od knížky nic nečekám, překvapí mě. To je i ten to případ.
Tato knížka se mi četla velmi dobře. Bylo to plynulé, zajímavá zápletka a dobře rozběhnutý příběh. Velmi zdařile je tu vykreslen život i charakter všech postav, ale i zdánlivé drobnosti na pozadí, které vypadají, že nejsou podstatné, ale opak je pravdou.
Navíc mě autorka překvapila velkým množstvím dialogů.
Zdařilý psychologický román.

28.12.2021

InvazeInvazeLarry Correia

U toho dílu byl vcelku rozvláčný začátek, ale po rozjezdu už to byl opět Correia, jak ho znám. Humor, akce, akce a humor.

26.12.2021

Purpurové řekyPurpurové řekyJean Christophe Grangé

Film jsem viděla několikrát a tak jsem tentokrát vzala knížku. Nelituju, zajímavý příběh i zápletka, napětí po celou dobu. Oba vyšetřovatelé jsou navíc sympatičtí. Tím, že se kniha od filmu dost odlišuje, rozhodně doporučuji přečíst.

18.12.2021

NevinnostNevinnostDean Koontz

Knížky Deana Koontze se čtou velmi dobře. Ani tato nebyla výjimkou. Zajímavý námět, poutavé vyprávění, dokonale popsaná místa i atmosféra. Nad touto knížkou budou dlouho přemýšlet.

18.12.2021

ToToStephen King

Za mě jeden z nejlepších Kingů. Je to chmurné, je to děsivé. Přesto, že je kniha velmi obsáhlá, není nudná a neztrácíte se v přeskakování v čase. ... A navíc už chápu, proč od dětství nemám ráda klauny :)

16.12.2021

Její konecJejí konecShari Lapena

Paní Lapena mě hodně zaujala a tak jsem byla zvědavá i na její další knihu. Nicméně mi připadá, že se jakoby již vyčerpala. Námět knížky nebyl až tak originální a vcelku brzy se dalo odhalit, jak se věci mají. Občas mi to připadalo jako přešlapování na místě a děj se moc nikam nehýbal. Plus pro mě je otevřený konec.
Celkově bych řekla, že od této autorky nejslabší knížka.

12.12.2021

TerrorTerrorDan Simmons

Ke knize jsem přistupovala s vědomím, že jsem o této polární výpravě kdysi slyšela. Odnesla jsem si neskutečný zážitek. Perfektně zpracované dílo, mrazivá atmosféra, zajímavé informace, které pomáhaly utvořit si opravdu reálný pohled na situaci. Velmi těžko jsem se od knížky odpoutávala a samotný závěr mě doslova odrovnal.
Zaslouženě plný počet *.

10.12.2021

Strategie únikuStrategie únikuMartha Wells

Poslední díl se mi líbil nejvíce. Nejen že je tu stále prostor pro humor, ale je i více akční.
Jsem ráda, že vývoj Robokata dospěl do stavu, kdy začíná přemýšlet o tom, co bude dělat a ne se jen "ukrývat".

07.12.2021

ClonaClonaS. Bjørk (pseudonym)

Bohužel, ani tento díl mi radost neudělal. Vše bylo překombinované a zmatené.
Z věty "Pojď, Mio, pojď." už jsem měla doslova kopřivku. Kdyby série měla další díly, už bych je nečetla. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš.

05.12.2021

SpasitelSpasitelAndy Weir

Pane Weire, klobouk dolů !! Ještě před chvíli jsem si myslela, že Marťan je to nejlepší, ale Spasitel nejen, že se mu po všech stránkách vyrovná, ale místy ho i překoná. Nápad, originalita, zpracování, sarkasmus, je tu naprosto všechno.
Lidi, tohle si musíte přečíst.

04.12.2021

Tisíc mil, těch tisíc mil...Tisíc mil, těch tisíc mil...Waldemar Matuška

Walda je moje srdcovka a tahle knížka z dob, kdy už byl za mořem, je moc pěkná. Nejen, že líčí příběhy se svou rodinou, ale popisuje nová přátelství a vzpomíná na ta stará.
V knížce je mnoho nových barevných fotografií, ale i starších, černobílých. Do dnes na něj ráda vzpomínám a poslouchám jeho písničky.

01.12.2021

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

První díl se mi velmi líbil, z druhého jsem zklamaná. Jak kdyby ho psal úplně někdo jiný.
Hlavní dějová linka, ta se mi velmi líbila, se ztrácí ve vedlejších, které místy nejsou vůbec podstatné. A navíc to na mě zapůsobilo tak, že všichni Norové jsou alkoholici, drogově závislí nebo jinak psychicky narušení jedinci. Škoda, snad bude další díl lepší.

28.11.2021

Chybný protokolChybný protokolMartha Wells

Další jednohubka s Robokatem. Tentokrát více akční, ale stále je zde hodně pasáží pro zasmání.

25.11.2021

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Temná atmosféra, velmi dobře propracovaná psychologie, zajímavá zápletka.
Mrazilo mě po celou dobu čtení o to víc, že se příběh týkal malých dětí, resp. holčiček.
Na knize se mi líbilo, že se netýkala pouze případu jako takového, ale vcelku podrobně zde byly opsány i životy a problémy klíčových postav.

25.11.2021

ZřídlaZřídlaKristýna Sněgoňová

Za mě zdařilá fantasy. Ve chvíli, kdy jsem se zorientovala ve jménech, už nebyl problém.
Je to originální, napínavé, akční, místy ponuré, ale občas se i zasmějete a navíc opět Brno. Styl autorky se mi velmi líbí.

23.11.2021

Zemřu o VánocíchZemřu o VánocíchT. Cohen (pseudonym)

Na knížku jsem se velmi těšila, ale nyní po přečtení z ní mám dost rozporuplný pocit.
Námět se mi líbil. Na začátku mi některé scény dost vadily a chvílemi jsem myslela, že knihu odložím, ale vydržela jsem. Postavy v příběhu mi nijak k srdci nepřirostly a některé pasáže mi připadali neučesané a spíš jakoby násilně vložené. Ale číst se to dalo.

22.11.2021

LunaparkLunaparkStephen King

Příjemně plynoucí příběh z netradičního prostředí lunaparku a zajímavý námět se mi líbil.
Autor tu vsadil na mezilidské vztahy a přátelství, chvílemi rozesmál a chvílemi rozesmutněl. Knížka je velmi citlivě napsaná.

21.11.2021

Až na konec všech dníAž na konec všech dníJodi Picoult

Příběh o tom, kam je ochoten člověk zajít ve jménu lásky.
I v této knize autorka uplatnila svůj vypravěčský um, smysl pro detail a dokonalé propracování jednotlivých postav. Není tu nic, co by odvedlo pozornost a také nic, co by chybělo. Nejvíc mě oslovila poslední třetina knížky, která se odehrávala přímo v soudní síni.
Tato knížka se dostane hluboko pod kůži a bude trvat dlouho, než její účinek odezní.

Madisonské mostyMadisonské mostyRobert James Waller

Je to ta krásná až naivní romantika. Jen pár dní a ovlivní celý zbytek života.
I když jsem film viděla několikrát, přesto i u knížky jsem měla v očích slzy...

Sladká pomstaSladká pomstaJonas Jonasson

Po přečtení Analfabetky, která mi vůbec nesedla, jsem se rozhodla ještě pro jednu knížku.
Sladká pomsta se mi líbila o trochu více, ale zřejmě způsob psaní a styl humoru autora nebude zrovna pro mě.