Radleyovi – Upíři odvedle

Zdá se, že manželé Radleyovi, lékař Peter a jeho žena Helen, žijí naprosto normálně – bydlí na poklidném anglickém předměstí v krásném domě, klábosí se sousedy, navštěvují pravidelný čtenářský kroužek a zažívají obvyklé krize manželského páru středního věku. Jejich dospívající děti, Klára a Rowan, prožívají své teenagerské bolístky, stud a zlobu stejně jako většina jejich vrstevníků. Ale přece je na Radleyových něco zvláštního. Proč kolem jejich domu utichá zpěv ptáků a bzukot hmyzu? Proč se všichni členové rodiny pečlivě mažou opalovacím krémem 60+? Radleyovi jsou upíři. Manželé se snaží žít naprosto obyčejně, aby ani jejich děti neodhalily tohle strašné tajemství. Bez krve se totiž klidně obejdou - je to pro ně jen silná a lákavá droga umocňující jejich nadpřirozené schopnosti, jíž se snaží vyhýbat stejně jako lidé alkoholu nebo kávě. Jsou přísnými abstinenty i na poli milování, protože to je bez sání krve jen „objímání v pohybu“. Podle pokynů Příručky abstinenta dělají prostě všechno pro to, aby i nadále zůstali co nejvíc „normální“. Život v utajení probíhá celkem hladce a ordinérně, dokud jejich dceru Kláru nenapadne opilý spolužák a ona jej neroztrhá na cucky. Zavedené rodinné pořádky se obracejí vzhůru nohama a příjezd strýčka Willa, tradičního a krvelačného upíra, pohromu ještě znásobí. Následuje série zábavných a šílených událostí, které testují rodinné vztahy a s černým humorem odpovídají na otázku: Stojí za to popírat svou vlastní přirozenost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80391/radleyovi-upiri-odvedle-80391.jpg 3.3183
Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

The Radleys, 2010

Kniha Radleyovi – Upíři odvedle

Betty96

Děj knihy je celkem pěkný, ale není tam nic napínavého, záhadného. Je to spíše na takové pohodové čtení, když nechce moc přemýšlet nad tím co se v té knize vlastně děje.

adriana9101
30.11.2018

Hledala jsem něco o upírech a narazila na tuto knihu. Dobrý příběh, první, co měl trochu dospělejší psaní - musela jsem pochopit uričité věci, psáno jako pro dospělé. Ale líbilo se mi to, nebylo to špatné.

Tesset
19.10.2018

Upřímně, čekala jsem něco úplně jiného. Podle anotace i ukázky vzadu na knize jsem myslela, že půjde o takovou "komedii", u které se dobře pobavím a přečtu nějaké vtipné hlášky. Ono je to v podstatě ale úplně opačně. Kniha nebyla úplně špatná, spíš se jen moje očekávání nevyplnilo, proto tři hvězdičky.

1T0S_
14.10.2018odpad!

Nemám rád knihy o upírech - a tahle kniha tomu výrazně napomohla. Četl jsem ji před pár lety, někdy na základce - už v té době to bylo děsné. Šílené klišé, humor, který vlastně ani není vtipný a špatně ( otravně? nudně? ) napsané postavy mě rozhodně odradily od dalšího čtení této knihy ;)

0/5.

Hraboshka
17.07.2018

Mám slabost pro upíry všeho druhu a tedy i pro upírské knihy. Aspoň pokud nesklouznou k nějaké podivné slaďárně, což se zrovna Radleyovým naštěstí obstojně dařilo.
Začátek byl trochu pomalejší a říkala jsem si, že to vypadá na nevyužitý potenciál, že se z abstinujících upírů snažících se o normální život dá vytřískat víc. Ovšem s příchodem strejdy Willa nabírá děj spád. Will je děsivý, sobecký, krvelačný, charismatický a světaznalý - zkrátka prototyp pořádného vampýra. Asi bych se ale raději seznámila se zbytkem výstřední rodinky - Petrem, Helenou a jejich dětmi. Tito abstinenti se ze všech sil snaží dle rad Příručky žít jako normální lidé a potlačit své pudy. To pochopitelně vede k mnoha problémům nebohých upírů, od pomluv sousedů přes neustálé bolesti hlavy až po značné neshody v rodině. Snaha o dodržování morálních zásad i za cenu utrpení a zapření vlastní přirozenosti je rozhodně obdivuhodná. Přijde mi ale lepší hledat řešení bezbolestné pro všechny - aby se upír napil a člověk zůstal celý...
Moc mi nesedl konec; řekla bych, že děj celou dobu směřoval k něčemu jinému. To ale může být jen můj subjektivní názor.
Pokud máte rádi moderní pohledy na vampirismus, Haigův oddechový upíří román stojí za přečtení. Najde se v něm pár hezkých nápadů - celá Příručka abstinenta, Klářino dvojnásobné veganství... A taky si myslím, že je morálnější pít upíří krev než jíst vepřové. :-)

DavidF
09.12.2017

Kniha sice pojednává o upíří rodině Radleyovich a jejich příběhu ,který je velmi zajímaví ovšem největším lákadlem je zajímavé pojetí pití krve.Závislosti upírů.Podle mně je tato kniha néjen zabavným relaxem ale i průnikem do mysli závisláků a apstinentů všeho druhu.Vřele doporučuji.

Veronika33
10.08.2017

Kniha veľmi dobre ubiehala vďaka krátkym kapitolám. Celkové spracovanie ma celkom prekvapilo, čakala som niečo iné, ale aj tak som si knihu užila. Príjemné čítanie.

SeverusSnape
22.03.2017