Belanna Online Belanna komentáře u knih

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Skvělé, dokonalé, smutné.
Tentokrát to bylo opravdu napínavé a hodně drsné. O život přišlo mnoho lidí a byli mezi nimi i ti, na kterým Avě záleželo. Líbilo se mi využití retrospektivy, která postupně odkrývala pachatelovy kroky a důvody a dodávala příběhu více dramatičnosti.
Ale co konec?
To prostě musí pokračovat dál !

11.11.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Celá tato série je prostě dokonalá a to ve všech směrech.
Opět skvělá zápletka, napětí, brutalita, akce.
Avin případ ve Skotsku i Lucův ve Francii měli tentokrát mnoho obětí a jako vždy spolu nakonec souvisely.
Přibyly tu opět nové, zajímavé postavy, obnovila se stará přátelství a odpustily nějaké ty hříchy z minula.
Knížka se mi moc líbila, obdivuji autorku a její nápady a to jak si dokáže čtenáře doslova obtočit kolem prstu.

08.11.2023 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

U tohoto dílu se mi hodně střídaly emoce - vztek, lítost, úsměv a navíc jsem kroutila hlavou nad tím, jaké další psychopaty dokázala autorka vymyslet tentokrát.
Jako vždy tu máme dva případy, do týmu přichází nové posily a ani tentokrát se nevyhneme vztahům na pracovišti i mimo něj. Lively se ukázal jako skvělej chlap a Ava by si mohla udělat v hlavě konečně jasno :)

04.11.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Dlouho jsem nečetla sérii knížek, která by byla tak vyrovnaná.
Každý díl je jiný a každý napínavý, brutální a nelze se od něj odpoutat.
Ava s Luckem se mi líbí čím dál více, jejich věčné dobírání si jeden druhého mě opravdu baví.
Plusem pro mě je i to, že autorka tu nelíčí pouze vyšetřování případů, ale velkou pozornost věnuje i pocitům, myšlení a chování postav. Díky tomu mi připadalo, že jsem opravdovou součástí příběhu.

02.11.2023 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Autorka drží laťku.
Opět tu máme dva případy. Napětí ani akce neubývá. Je tu možná méně brutality, ale o to více se dozvíme o soukromí hlavních postav. Ava, Luc a i ostatní si čím dál více získávají moje sympatie (i když bych je místy občas praštila).
Celá tato série je povedená, oceňuji skvělý jazyk paní Fields, její smysl pro detail a um udržet čtenáře neustále ve střehu.

29.10.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

2. díl mi připadal ještě o chlup lepší.
Více akce, skvěle propracovaný příběh do nejmenšího detailu, napínavé, místy mrazivé a opět brutalita přesně naporcovaná a podávaná.
Líbil se mi i pohled do soukromí hlavních postav, jejich myšlení a uvažování.
Mám pocit, že tu brzo těch 5* nebude stačit.

25.10.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Na tuto sérii se chystám už dlouhou dobu a po prvním díle, je mi jasné, že mám na delší čas "vystaráno".
První setkání s autorkou a seznámení se se sympatickou dvojicí Avou a Lucem ve mně zanechala jen samá pozitiva.
Skvělá zápletka, dokonale propracovaný způsob provedení zmizení a vražd, pohled do myšlení psychopata, notná dávka napětí, místy vtipné dialogy, ale také notná dávka brutality, způsobily, že mě knížka pohltila a nechala vydechnout až po jejím dočtení.
Doufám, že i další díly budou stejně povedené.

21.10.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Mně se moc líbilo.
Jemně a citlivě psaný příběh o životě lidí v pohraničí v dobách válečných.
Bylo tu opravdu vše, sociální a náboženské rozdíly, tvrdý život, láska i smrt.
Připomnělo mi to vyprávění jedné z mých příbuzných, která v této době v Nejdku žila a o to mi byla knížka ještě bližší.

20.10.2023 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

S autorkou jsme si moc nesedly.
Její knížky jsou zajímavé, dokáže skvěle navodit atmosféru, postavy a jejich charaktery jsou věrohodné. Ale vadí mi rozvleklost, časté opakování a směřování veškeré akce na konec knížky. Vítám retrospektivu, ale tady to bylo spíš na obtíž.

19.10.2023 3 z 5

Trhačka zubů Trhačka zubů Franz-Olivier Giesbert

Buď jsem od knížky čekala něco jiného a nebo jsem po ní sáhla v nevhodnou dobu, sama nevím.
Byla plná děje, to ano, z doby, kterou mám ráda, místy vtipná, ale pasáží, které mě opravdu upoutaly, tu bylo málo. Příliš mnoho nezajímavých postav a absence dialogů způsobovalo, že se mi knížka vlekla a myšlenky od ní utíkaly jinam, což se mi nestává často. Jedno přečtení stačilo.

14.10.2023 2 z 5

Pohřbeno v hlubinách Pohřbeno v hlubinách James Rollins (p)

Dobrodružný román, okořeněný trochou sci-fi a místy úsměvnými konspiracemi,
vcelku hodně akční, chvílemi napínavý. Postavy jsou sympatické, žádná mi nebyla vyloženě nepříjemná. Nechybí tu ani trocha romantiky. Je tu zkrátka od všeho trochu.

14.10.2023 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Tři příběhy a tři zápletky, které jsou do sebe propletené. Vše obklopené tajemstvími ať už z dob minulých a nebo současných. Postavy se vzájemně scházejí a rozcházejí nebo potkávají. Každá je svým způsobem zajímavá a neotřelá.
V retrospektivních skocích si s námi pan Moss pěkně hraje tím, že nabízí světýlko k řešení, které nám vzápětí zase zhasne.
Závěr se mi líbil.

08.10.2023 4 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Zajímavý pohled do historie, konkrétně do 19. století.
Příběh převážně vyprávěný z pohledu Grace, odsouzené za vraždy se mi líbil.
Postřehy z oboru psychologie tehdejší doby, života středních vrstev a vězeňského života nutily k přemýšlení. Knížka plynula ve volném tempu, jen některé pasáže byly až moc rozvleklé. Ale celkově na mě udělala dobrý dojem.

05.10.2023 4 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Dean Koontz v jiném kabátě.
Trochu bláznivá komedie s prvky sci-fi, hororu a fantasy mě pobavila.
Postavy se mi líbily, děj byl místy pěkně zamotaný a upřímně jsem byla ráda, že se na celém tom dění podíleli i lidé, do kterých bych to neřekla.

01.10.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Paní Klevisová a Josef Bergman jsou pro mě sázkou na jistotu.
Ani u tohoto dílu tomu nebylo jinak. Příběh nás zavedl na jižní Moravu, k jejím přírodním krásám, do oblasti, která je rájem pro milovníky ptactva.
Na pozadí idylického soužití místních lidí ale panuje závist, nenávist a složité mezilidské vztahy, které vedou do minulosti.
Četlo se mi dobře, vtáhlo mě do děje. Navíc se mi moc líbí styl psaní a hraní si s češtinou.
Doufám, že další díl na sebe nenechá dlouho čekat.

29.09.2023 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná a citlivě napsaná knížka, plná emocí.
Nečetla jsem poprvé, ale při každém čtení jsem jí vnímala trochu jinak a zasáhla vždy jinou citlivou strunu.

28.09.2023 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tady jsem vcelku na vážkách. Je mi jasné, že se jedná o povídku, ale i krátký text může způsobit mrazení, být poutavý a zajímavý. Tady jsem se nedočkala.
Přestože se mi námět líbil, zpracování mi nesedlo. Jak rychle začalo, tak rychle skončilo, aniž by zanechalo nějaké stopy v podvědomí.

25.09.2023 2 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Zajímavé téma, zajímavá varianta historie, místa, kde by se člověk nechtěl ocitnout. Skvěle vyprávěné. Líbilo se mi rozdělení PO a PŘED. V pořadí, v jakém bylo použito, udělalo příběh poutavější.
Děj je místy ponurý až depresivní, ale jsou zde i úsměvné momenty.
Roman Bureš to má zkrátka za 5.

25.09.2023 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Knížka mi dokonale sedla.
Bylo tu vše, co mám v knihách ráda, historický Londýn, řádění vraha, vyšetřování vraždy, napětí, složité mezilidské a společenské vztahy a sympatická Audrey Rose, která se zajímá o čistě mužskou profesi.
Autorce se povedlo vše skvěle skloubit a navíc protkat jemnou romantickou linkou. Těším se na další díly.

Velké plus patří také obálce.

23.09.2023 5 z 5

Osudná léčba Osudná léčba Robin Cook

Další velmi povedená knížka od pana Cooka.
Nový začátek mladých manželů lékařů a jejich dcery se postupně mění v děs.
Napínavé, čtivé, nemohla jsem se dočkat rozuzlení.
Opět tu narážíme na velmi citlivé téma, úspory a vliv ve zdravotnictví a jeho dopad na pacienty.
Doporučuji k přečtení.

22.09.2023 5 z 5