Belanna Belanna komentáře u knih

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Velmi poutavý a napínavý příběh, který navíc podtrhuje forma scénáře. Chvílemi nevíte, co je hrané a co opravdové. Přemýšlíte, kombinujete a najednou je tu perfektní závěr.

30.11.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

K přečtení této knížky mě zlákal její název. Příběh se mi líbil. Jedním z hlavních hrdinů byl kocour, což je u mě velké plus. Ale celkově mi tu stále něco chybělo. Samotný závěr knížky by mohl být více propracovaný.
Přečtu si další knihy série Strašidelné domy, ale to nebude hned.

08.11.2020 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Vše už tu zaznělo ..... čtivé, napínavé, překvapivý závěr.
Určitě sáhnu po další knize.

06.11.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Třetí kniha v pořadí a opět super. Doporučuji všem.

26.10.2020 5 z 5

Rytíři vypůjčené temnoty Rytíři vypůjčené temnoty Dave Rudden

Knížku jsem si vybrala do letošní čtenářské výzvy. Vcelku dobře se mi četla. Ale nijak zvlášť výjimečná mi nepřipadala.
Čtvrtá hvězdička patří Kubovi Kaprasovi za skvělý překlad.

10.10.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

.... tak tohle budu hodně dlouho rozdýchávat ....

22.09.2020 5 z 5

Ničeho se neboj Ničeho se neboj Dean Koontz

Po dlouhé řadě kriminálek jsem cítila potřebu přečíst něco jiného. Rozhodně to nebyla chyba.
Zajímavý příběh, příjemní hrdinové a v neposlední řadě prima pes.
Uvidím, co přenese pokračování.

21.08.2020 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Nebudu tu posuzovat reálnost nebo nereálnost knížky. Mně se líbila. Teorie vraždy v ničem nezaostává za předchozími knihami série Naturalista. Těším se, do čeho pan Mayne uvrtá Thea příště.

12.02.2020 5 z 5

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Pan Liou Cch'-sin mne opět nezklamal. Je to opravdu úplně jiné než trilogie Vzpomínka na zemi. Ale přesto neméně poutavé a čtivé s nutností se občas zamyslet.

29.01.2020 5 z 5

Nepovedený pokus Nepovedený pokus Aneta Špičáková

Se sci-fi to má společné možná jen prostředí celého příběhu. Jinak je to více červená knihovna a nebo možná pokus o erotický románek .... ale proč ne, někomu se zrovna tohle líbit může.

04.12.2019 1 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Pro mě perfektní čtení. Něco zcela jiného, než co se mi zatím dostalo do rukou. Děj, který mě pohltil. Velmi sympatický a lidský hlavní hrdina.
... a navíc, celý ten příběh prostě donutí člověka o některých věcech víc přemýšlet ....

08.08.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Naprosto super knížka. Vtáhla mě do děje od prvních řádků a nešlo jí nedočíst.

23.05.2019 5 z 5

Proud času Proud času Michael Crichton

Perfektní knížka. Vše, co bych napsala už tu bylo napsáno. Ten, kdo má rád sci-fi a zároveň historii se rozhodně nudit nebude. Ale doporučuji přečíst i těm ostatním.

21.04.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Po dlouhé době jsem sáhla po české detektivce a opravdu nelituji. Perfektně napsané, navíc mnoho míst pro mě známých, lidé jako ze sousedství, podobné problémy, podobné starosti, několik vzájemně propojených příběhů. Prostě není to nuda.

30.07.2018 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

První knížka od Nessera a nezklamala. Jiný styl psaní, než u knížek, které jsem četla doposud. Má švih a není nudný. Van Veeteren možná působí dojmem mrzouta, ale osobitý humor jeho a dalších kolegů mě hodně pobavil.

31.12.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Od knihy jsem nečekala nic závratného, pro mě neznámá autorka mě vcelku mile překvapila. Knížka se dobře čte. Líbilo se mi střídání se času v soutěži a reálného času.
Jen konec mohl být více propracovaný.

19.12.2017 3 z 5

Srnečka Sisi Srnečka Sisi Josef Prchal

Díky letošní výzvě návrat do dětství ... děkuji.

01.11.2017 4 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

... Všichni jsme někdy udělali něco, na co nejsme hrdí. Je jedno, kým jsme byli dřív, podstatné je jenom to, kým jsme teď ....

01.11.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha mě vtáhla do děje hned prvními řádky a už mě nepustila. Jak bych se asi zachovala já na místě Jasona Dessena? Díky za tuto knihu.

02.07.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Knížka mě nadchla. Mark Watney a jeho sarkastický humor mě dokonale pobavil. Navíc to není knížka jen o humoru, ale skrývá v sobě i další o mnoho hlubší významy. Technické věci jsou popsány tak, že je pochopí i laik. Bezva čtení.

15.06.2017 5 z 5