Belanna Belanna komentáře u knih

Stážista Stážista Robin Cook

Trochu jiný Cook.
Průřez roční praxí mladého lékaře. Veškeré strasti tohoto období, změny životních hodnot i celkové osobnosti. Tuto knížku bych neřadila mezi thrillery.

12.09.2021 3 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Po dlouhé době jedna z inteligentních detektivek.
Velmi pěkně napsané, věrohodné a přesto napínavé. Střídání s minulostí ucelují příběh a neztrácela jsem se tak ani v postavách ani v ději. Krátké kapitoly udržují spád. Závěr knížky nebyl odbytý.
Po přečtení mám velmi dobrý pocit. Škoda, že nejsou dostupné i další knihy.

10.09.2021 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Tak tady jsem šlápla vedle.
Bylo to pořád dokola, sice pokaždé malinko jinak. Občas zableskla humorná pasáž, ale jinak jsem se v téhle knížce nenašla.

09.09.2021 2 z 5

Království Království Jo Nesbø

K seznámení s panem Nesbem jsem si záměrně nevolila knížky s postavou Harryho Hola.
Kniha Království je prostě perlou na náhrdelníku letošních knížek.
Na začátku to vypadá jako život na idylickém statku, o lásce dvou bratrů, která je silnější než všechny ostatní city i rozum. Ale potom začnete cítit, že je tu něco špatně, moc špatně a dere se to na povrch, zpočátku pomalu a pak stále rychleji a rychleji.
Nejde se odtrhnout, chytí to a nepustí.
Autor nejenže mistrovsky popisuje kraj a přírodu, ale také charaktery postav a jejich myšlenkové pochody. Celé to působí lehce, nenápadně, ale přesto temně a ponuře.
Osobně bych uvítala více kapitol na podrobnější uzavření celé knížky .... vždyť Jáma ještě nemá svodidla :)

07.09.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

I když tato kniha měla velmi poutavý námět, připadala mi nějak jiná, než na co jsem u pana Kinga zvyklá. Přesto, že nechybělo napětí, ponurá atmosféra a práce s psychologií postav, knížka se mi nějak vlekla.
Navíc mě zamrzelo, že příběh Tima nebyl více rozveden.

06.09.2021 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Vcelku slušný thriller s ponurou atmosférou, dobře vykresleným prostředím a pátráním po zmizelé dceři.
První polovina knížky není až tak záživná, druhá je lepší. Děj je vcelku předvídatelní, ale konec pěkně dořešený. Lelleho jsem si oblíbila a fandila jsem mu, ale ....

02.09.2021 3 z 5

V první linii: Armádní generál Petr Pavel V první linii: Armádní generál Petr Pavel Vladimír Mertlík

Knížka se mi líbila.
Dobře se četla a vůbec nebyla nudná, což se někdy u biografie stává.
Oceňuji otevřenost a upřímnost. Líbily se mi pasáže, kde se zpovídají i blízcí pana a.g. Pavla.

31.08.2021 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tak tohle mi opravdu sedlo.
Zajímavý až strašidelný příběh, kde hraje velkou roli prostředí a také postavy, které se tu objevují. Mrazivou atmosféru ještě více podtrhují dvě časové linie celého příběhu, horrorové prvky a také trochu otevřený konec.
Doufám, že i ostatní autorčiny knihy jsou stejného ražení.

31.08.2021 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Velmi pěkně napsaný psychologický román. První půlka knížky se četla skoro sama. Napínavé, nutilo k přemýšlení a úvahám. Ale pak se autorka sklonila k tomu, že místy to až moc překombinovala, což se povedlo napravit závěrem knížky.
Každá postava měla svoje mouchy, ale naprosto neskutečně mě vytáčel dědeček Beck.

29.08.2021 4 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Knížka se mi líbila. Skrývá hned několik tajemství, které se postupem odkrývají. Z Maggie jsem měla rozporuplné pocity a místy mi nebyla moc sympatická.
Líbil se mi prvek vložených dopisů, u kterých jsem dost dlouho netušila, kdo je píše.
Příběh zrovna šťastně nedopadl, ale i to má dvě strany mince.

28.08.2021 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

A je to tu opět: smích, slzy, smích, slzy. Hluboké emoce a životní pravdy.
Dostaly mě dialogy s krysou.

28.08.2021 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Knížku mi půjčila kamarádka, která z ní byla nadšená. Mně osobně neoslovila takřka vůbec. Občas se tam objevila vtipná pasáž, ale povětšině to na mě působilo tak nějak lacině. Celé to ve mně vyvolalo spíš smutek.

25.08.2021 1 z 5

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

Začátek knížky byl trošku chaotický a navíc mi nesedla postava detektiva Preduskiho, ale potom se příběh rozjel. Byl plný napětí a ubíhal velmi rychle.
Pan Koontz svým psaním dokáže zmobilizovat představivost na maximum.
Sympatická mi byla Connie a její dar člověka správným způsobem vyhecovat.

25.08.2021 4 z 5

Deoduši Deoduši Jan Werich

Osobitý humor, nadčasovost, moudrost , tak bych asi v kostce shrnula toto dílko pana Wericha. Vždy, když se k jeho knížkám vracím, stále slyším v podvědomí jeho příjemný hlas.

23.08.2021 5 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Pokračování Bird Boxu se mi líbilo ještě víc, než díl první.
Je tu vyobrazena a popsána deprese po sedmnácti letech ve tmě, která přerůstá až v paranoiu a Malorie se jeví přímo nesympaticky. Olympii a Toma jsem chvílemi opravdu litovala.
Knížka je více psychologická, ale autor to vykompenzoval originálními nápady, které perfektně zapadly do děje. Konec sděl. A že není vysvětleno, kdo že jsou tvorové? ... Ale ano, jen se stačí zamyslet.

23.08.2021 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Tohle je prostě klasika. Na svou dobu dílo hodně odvážné, plné intrik, falešného přátelství a manipulace. Zajímavý je styl formou dopisů.

23.08.2021 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Příběh Safiry a Eragona pokračuje a vyvíjí se.
Některé pasáže mi připadaly zbytečně zdlouhavé a větších akcí jsem se dočkala až na konci knihy. Přesto je to pěkné a pohodové čtení.

22.08.2021 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Poutavé, mrazivé, napínavé. Tajuplná internátní škola v roce 1950 a její trosky v současnosti.
Autorka je skvělá vypravěčka, v postavách ani v ději se neztrácíte. Retrospektivní vyprávění a trocha nadpřirozena přidávají knížce na atraktivitě. Fiona mi byla velmi sympatická a i ostatní postavy nebyly špatné. Nemám, co bych vytkla.

22.08.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Plný počet a smekám před autorkou. Opakovala bych jen to, co už tu padlo.
Faktem je, že se mi už dlouho nestalo, že bych měla studenou plotnu a dítě odbyla slovy: "Neruš, čtu!! " :)

19.08.2021 5 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Od této knížky jsem neměla žádné očekávání, do rukou se mi však dostal velmi dobrý psychologický román.
Vůbec to není nudné čtení. Autorka vykreslila podrobně profily hlavních postav, vliv nedostatku lásky v dětství na celý další život a přinutila tak čtenáře opravdu hodně přemýšlet. Chvilkami mi vcelku mrazilo.

17.08.2021 4 z 5