Belanna Belanna komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

S podobným tématem, jako má tato kniha, jsem se již setkala několikrát a tak jsem čekala, jak se s tím autor popere. Nic moc mě tu nepřekvapilo. Průměrná, místy trošku těžkopádná detektivka. Uvidím, co objevím v dalších dílech.

29.09.2021 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Kdysi se mi Carrie moc líbila, ale po letech jsem asi zrovna z téhle knížky vyrostla. Už na mě tolik nepůsobila. Ale nelituju, že jsem se k ní vrátila.

29.09.2021 3 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Pao-šu (p)

Z této knížky jsem měla obavy, ale byly zbytečné.
Svět a bytí Trisolaranů tu bylo dobře rozvedené, otázky z trilogie zodpovězeny, tedy většinou. Tentokrát nevadila ani těsná návaznost na původní jazykový styl. Stálo to za to.

Vendeta Vendeta Larry Correia

Opět jsem se bavila. Akce, humor, akce humor.
Nakopává to fantazii a představivost. Tohle můžu.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hluboký, silný příběh, plný velkého odhodlání.
Po celou dobu jsem doufala (s kapesníkem v ruce) a Louise fandila, ale ....
Atmosféra, humor i celkové prostředí dokonale vykresleno. Prostě super.

29.09.2021 5 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Autorka pokračuje ve stejném duchu jako v předchozí knížce.
Čtivé, humorné, odpočinkové.

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Kdo umí, ten umí.
Další super knížka ze série VV.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Perfektní thriller s překvapivým rozuzlením. Tato knížka nejde jen tak prolítnout, je občas nutné trochu zapřemýšlet, aby všechno zapadlo tak, jak má. Velmi barvitě jsou tu popisovány stavy Rachel střízlivý i pod vlivem. Líbilo se mi.

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Paní Vaňková je spisovatelka historických románů a to se odrazilo i v této knížce. Vznikla tak velmi poutavá, čtivá a zajímavá knížka. Nechybí tu ani romantika.
Velmi povedené.

Jáma Jáma C. J. Tudor

Knížka Jáma se mi líbila trochu méně než dvě předešlé, přesto to bylo napínavé čtení.
I když byl Joe zkrachovalec, nebyl mi nesympatický. Sedly mi pohledy do dětství.
Mísily se mrazivé chvilky i ty, které vyvolaly úsměv nad ironickými hláškami Joa, atmosféra knížky na mě zapůsobila.

28.09.2021 4 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Nemůžu jinak než za 5*.
První kapitoly byly jen takové lehoučké seznámení, ale po té, co se příběh rozjel, se už nedalo přestat. Střídá se tu vyprávění Jess, které jsem celou dobu hodně držela palce a myšlenkové pochody její psycholožky, které jí pronásledují jak velký černý mrak.
Tentokrát jsem ani náznakem neodhadla konec.

27.09.2021 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Tady jsem šlápla vedle. Čekala jsem klasického Gaimana.
Přestože bylo prostředí originální, zpracování mi připadalo takové hodně nedotažené. Čekala jsem daleko větší propojení obou světů a možná i lepší zápletku. Dalo se z toho vytáhnout o moc víc.

27.09.2021 2 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Nenáročné, oddychové čtení pro chvíle, kdy nechcete zaměstnávat mozek. Zajímavé prostředí, Mel s Alexem jsou sympatičtí. Líbilo se mi to.

25.09.2021 3 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Přesto, že se dalo hodně věcí předvídat, bavilo mě to a knížku jsem si užila. Lehce se četla a konec byl také pěkný.

25.09.2021 4 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Zvláštní příběh, originální námět, čtivý styl psaní a přesto se nemohu zbavit pocitu, že nebýt vojenských agentů a občas drsnějších scén, celé by to působilo jako pohádka pro dospělé stylu Kráska a zvíře.
Nespokojená nejsem, byla to změna.

24.09.2021 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nádherná knížka, nádherný příběh, svérázný humor. Kouzelná atmosféra reálného a pohádkového světa, který vytvořila babička pro svou vnučku a nejen pro ni.
I zde se podařilo panu Backmanovi zabrnkat na citlivé struny lidské dušičky.
Slzy smutku a slzy smíchu máte v očích po celou dobu. Skvělý zážitek.

24.09.2021 5 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Knížka plná velmi dobrých, nenáročných receptů.
Vše dobře a srozumitelně napsáno, hezké fotografie.

24.09.2021 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Víly a rusalky v prostředí Brna, to se mi líbilo. Nápad knížky také. Četla se dobře, bavila mě. Nechyběla akce ani humor. Dominik byl slušně praštěnej a Léto jsem si oblíbila.
Jen některé pasáže byly možná zbytečně zdlouhavé.

23.09.2021 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Stejně jako první díl i tento mě nezklamal. Je psán ve stejném duchu, i naivita Adélie je tu nedotčena. K tomu trochu intrik, lásky, detektivní zápletka a je tu velmi čtivá a poutavá knížka.

22.09.2021 5 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Velmi poutavý příběh z období 1. sv. války, útrapy a příkoří očima mladého lékaře. Autor je dokonalý vypravěč a to nejen v opisování přírody, ale také války jako takové, vykreslení postav a atmosféry dění. Vše je prostoupené hlubokými emocemi ze ztrát, ale také z lásky a naděje.

22.09.2021 5 z 5