Nesmrtelnost

Nesmrtelnost https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463506/bmid_nesmrtelnost-Njn-463506.jpg 4 70 21

Vzpomínka na Zemi série

Příběh ze světa bestsellerové trilogie Vzpomínka na Zemi Pao-šu s požehnáním autora oceňované sci-fi ságy Liou Cch’-sina rozvíjí zápletku konfliktu mezi lidstvem a Trisolarany, jakož i původ a důsledky principu temného lesa. Jün Tchien-ming se ocitl v přední linii mezihvězdné války: muž, který chtěl kvůli smrtelné rakovině podstoupit eutanazii, byl v podobě holého mozku vyslán do vesmíru s úkolem infiltrovat trisolaranskou První flotilu. Mimozemšťané jej zajali a dlouhá desetiletí podrobovali nelidskému mučení. Tchien-ming nakonec podlehl a svým věznitelům pomohl s obsazením Země, aby zabránil úplnému vyhlazení lidstva. Trisolarané mu vyrobili nové naklonované tělo a Tchien-ming žil dlouho v exilu coby zrádce lidské rasy. Nyní se však na sklonku života dočká druhého vzkříšení. Bytost, jež si říká Duch, jej naverbuje do bitvy proti nepříteli, který usiluje o zkázu celého vesmíru. Tchien-ming však nechce být znovu loutkou. Tentokrát se bude řídit jen vlastním úsudkem.... celý text

Literatura světová , Válečné , Sci-fi

Vydáno: , Host

The Redemption of Time , 2019

cziss
cziss
09.01.2024 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jde o Fanfikci, je až stěží uvěřit, jak pěkně navazuje / doplňuje původní trilogii. Někde autor domýšlí příběh více, někde méně, ale celkově se mu to opravdu povedlo vsadit do původního příběhu. Navíc i zde je nový materiál k zamyšlení. Osobně bych pouze vypustil opa epilogy, ty mě do příběhu moc neseděly.

tomas0851
tomas0851
30.10.2023 5 z 5

Nesmrtelnost fanouškům sci-fi není potřeba představovat. Jedná se o volné pokračování kultovního díla Vzpomínky na Zemi.
Vzpomínky na Zemi se od svého vydání staly jakýmsi kultem, kdy se na něj nabalilo spousta derivátů a navazujících kratších i delších děl.
Pouze dílo Pao-Šu dosáhlo podobného ohlasu a do konce k jako jedinému se vyjádřil i sám Liou Cch-Sin.
Vzpomínky na Zemi jsou skutečným vědecko fantastickým dílem, plným fyziky, přírodních zákonů atd.
Zato Nesmrtelnost je z poloviny takové spíše lidské, hloubavé dílo.
Je úžasné, jak autor dokázal navázat na tak specifické dílo jakým původní trilogie je.
Krásně doplňuje a dovysvětluje některá témata. Na některá navazuje a některá rozvíjí.
Opět sice náročné, ale přesto Krásné čtení.

martin6849
martin6849
25.09.2023 3 z 5

Je to pěkná fanfikce, ne že ne. A zajímavým způsobem rozvíjí původní příběh.
První část je super, ale ve chvíli, kdy se na scéně objeví duch, to jde celkem z kopce. Pak už je to na můj vkus až příliš překombinované a fantasmagorické.

Poslouchal jsem audioknihu, k jízdě autem je to celkem ideální kniha. Nemám tušení, co z ní bylo vystřihnuto pryč (doufám, že nic, ale už jsem se přesvědčil, že to není vždy pravda), ale papírovou verzi si kupovat nebudu, abych se přesvědčil.

puczmeloun
puczmeloun
15.03.2022 3 z 5

Nesmrtelnosti jsem se cíleně vyhýbal, abych nebyl po skvělé původní trilogii zklamán. Tak, jako se mi bohužel stalo u dalších souvisejících knih - Kulového blesku i Věku supernovy. Nemluvě o tom, že autor je v tomto případě jiný a jde v podstatě o fanfikci. Když jsem ale získal verzi audioknihy, už se odolávalo špatně... A vlastně to bylo bez velkého očekávání docela dobré.

Ano, první dvě části jsou spíše cíleným doplňováním mezer původní trilogie. Tváří se jako příběhy, ale nejsou jimi. Vypráví, popisují, doplňují, vzpomínají, vrší, ale bez předchozí znalosti by to bylo jen zmatené povídání. Proto mě nejvíce potěšila třetí část, která je originální a obsahuje nejen popis, ale také děj s několika překvapivými momenty. Ano, končí zase vysvětlováním a po jednom závěru přichází ještě konec druhý i třetí, ale ani tak nejsem zklamán. Naopak, celé to ve mně vyvolává potřebu začíst se znovu do Vzpomínek na Zemi a doplnit si to, co jsem po létech pozapomněl.

digdag
digdag
16.02.2022 2 z 5

Když se člověk moc netěší, je zklamaný jen malinko. Návrat do temného lesa byl fajn, ale kvalitou bohužel autor úrovně původního díla nedosáhl.

Hall3006
Hall3006
04.02.2022 4 z 5

Spin-off k trilogii Vzpomínka na Zemi. Ale alternativní, z jiného vesmíru. Čarování s vesmíry a rozměry pokračují i v této knize, nejzajímavější byl popis našeho hrdiny, který zůstal na Modré, a v původní trilogii nebylo těch 18,9 milionu let popsáno. Pro fanoušky světa Liou Cch-sina dobré počtení, ale jako samostatné dílo nedává smysl. Zbytek knihy je opět nápor na představivost...Závěr jako poklona autorovi původní trilogie.

radim9968
radim9968
23.10.2021 3 z 5

Precteno taky za 2dny, zacatek a predmluva vyborna, kniha obdivovatele vydana na zaklade emoci po precteni 3.teles opravdu skvele...nicmene....Pao-su nedosahuje "mistrovy" dokonalosti v psani pribehu, tak je to takove vypravne, rychle, ma to sice hlavu a patu, ale na par stranach to frci rychlosti svetla, dost zustava nepopsano, nedosvetleno, asi aby neodchazel od hlavni linie, skoda...tohle si rikalo jako namet pro roman...zacatek trochu neprehledny, nez se zorientujete, pak to nabere prekvapivy obrat a posledni tretina knihy je jako "mistrovy" predlohy..zaver trochu pokulhava, ale vysvetlujici konec a uplne posledni strana je skvela....Jen me doporuceni: Nez se zactete , zkuste sjet znova problem tri teles, mozna celou trilogii a pak skocit na tohle...tim, ze jsem ji prodal, me to ted nuti si ji koupit znova a celou precist...stejne k tomu dojdete na konci, ze po ni budete chtit znovu sahnout....moc fajn kniha, pro vsechny ktere Vzpominka na zemi zasahla jako me...urcite doporucuju, minimalne jen pro odhaleni trisolaranu:-)

Racek213
Racek213
11.10.2021 5 z 5

Tak to mám za sebou. Přečteno za 2 večery a jen jsem to vdechl. -nakonec se dozvíme i tajemství zbylé z trilogie Lioua ... a takové velmi milé ukončení. Pao š je nadaný autor, tohle se mu povedlo a je to fakt jízda... Doufám, že nebude líný jako Liou který už asi 10 let nevyplodil nic nového :-) .... aby se neinspiroval u Martina, kde vichry zimy mu taky nejdou od ruky ...

FireOfFilth
FireOfFilth
10.10.2021 4 z 5

Na tuto knihu jsem se docela těšil, ale nevěděl jsem co přesně od ní čekat.
Musím uznat, že mě ze začátku moc nebavila. Bylo to takové až moc filozofické. Postupně to však dávalo smysl a dozvěděli jsme se zajímavosti, které nás trápili v trilogii. Třeba kdo stojí za zničení sluneční soustavy. Celkově tu jsou šílené hrátky s časem, které nemusí normální čtenář strávit. Šílené časové úseky jsou tu na denním pořádku a fyzikální hrátky od deseti rozměrech.
Představivost autora je opravdu bezmezná.
Nakonec mě kniha bavila a je to pěkný doplňující kousek k trilogii.
Knihu hodnotím 70%.

Belanna
Belanna
29.09.2021 4 z 5

Z této knížky jsem měla obavy, ale byly zbytečné.
Svět a bytí Trisolaranů tu bylo dobře rozvedené, otázky z trilogie zodpovězeny, tedy většinou. Tentokrát nevadila ani těsná návaznost na původní jazykový styl. Stálo to za to.

Steew
Steew
26.08.2021 4 z 5

Nedivím se, že taková fanfikce vyšla i knižně. Čte se (asi taky díky překladu) velmi slušně, děj plyne. Řekl bych, že občas se v jedné pasáži člověk začne ztrácet. Zážitek z trilogie mi určitě nekazí, ba naopak, bylo skvělé si tímto předchozí knížky připomenout.

Hodně se tu rozvíjí různé události a dovysvětluje děj. Komu to nevadí, bude určitě rád. Mně to nevadilo a kniha mě bavila.

smazenaryba
smazenaryba
16.08.2021 2 z 5

Fanfikcia. Dobre uchopená, dobre napísaná, no stále fanfikcia.

Jej najväčšia prednosť je aj jej najväčší zápor. Pao-Šu skvelo imituje Liouov štýl a skvelo ťaží zo sveta, ktorý autor vybudoval v originálnej trilógii. Zároveň sa však nedokáže vymaniť z jej tieňa, nedokáže priniesť nič skutočne vlastné a celý román stavia len na tom, že rekapituluje a vysvetľuje udalosti z trilógie. Mnohé vysvetlenia sú naviac až príliš vykonštruované, oveľa menej presvedčivé. Hlavným výsledkom je, že Pao-Šu zodpovedaním každej otázky efektívne zabíja všetko mysteriózno, ktoré trilógia nastolila a vo mne po prečítaní zostáva pocit akéhosi znechutenia, ktorý dokonca kazí skvelý zážitok z trilógie.

Druhá polovica príbehu, kde sa Pao-Šu snaží popustiť uzdu svojej fantázii je už čistá science-fantasy-magória pripomínajúca pulpové úlety od Van Vogta. Nie v dobrom zmysle bohužiaľ.

Nie všetky otázky majú byť zodpovedané. Doslovnosťou a útrpným vysvetľovaním sa totižto úplne stráca čitateľova možnosť aktívne sa zapojiť.

Budem sa na knihu snažiť zabudnúť, aby som sa raz mohol k pôvodnej trilógii znova vrátiť.

vendylein
vendylein
25.07.2021 3 z 5

Pro fanoušky trilogie Vzpomínka na Zemi je to fajn návrat k příběhu, nicméně obzvlášť poslední část s Dravci a Lovci šla už tak nějak mimo mě, nebavila mě a celkem jsem se v ní ztrácela. Závěrečná pointa mi vyvolala úsměv na tváři, to zase jo. Jinak je to teda vcelku průměrné sci-fi, zcela bez ceny pro někoho, kdo původní trilogii nečetl (případně četl a nějak zvlášť nežral).

jaroiva
jaroiva
21.07.2021 4 z 5

Je to v tom podobném ukecaném duchu jako původní Vzpomínka na Zemi, obsahuje opět odkazy na ohromné časové a prostorové dimenze, ale už nejsem tak nadšená jako z teorie temného lesa. Pro připomenutí trilogie ale dobrý.

Lukas.007
Lukas.007
16.06.2021 5 z 5

Mě to tedy nadchlo. Co jsem tu četl komentáře, neměl jsem velké očekávání, ale byla to příjemná tečka za celou trilogiií, kterou jsem hltal, ale moc mě neuspokojil ten závěr. Tohle je pro mě taková náplast.

hanak_v_exilu
hanak_v_exilu
31.05.2021 4 z 5

Kniha doplňuje původní příběh, ale neobohacuje ho. Vysvětluje motivace, prohlubuje mytologii a vybarvuje několik bílých míst. Bohužel je vyprávění uspěchané a schází mu plynulost a hloubka trilogie. Pao-šu zkrátka není tak literárně zdatný a neprokázal podobnou míru imaginace jako Liou Cch'-sin. Byla to krásná návštěva do fascinujícího světa, ale příště si radši přečtu něco originálního.

3DD!3
3DD!3
28.05.2021 4 z 5

Na fan-fiction velice slušné, ale kvalit originální trilogie Nesmrtelnost nedosahuje. První polovina je zajímavým vysvětlením událostí, které byly útržkovitě zmíněny v poslední knize, ale druhá polovina už je spíše z řádu fantasy a připomíná poslední řadu seriálu Ztraceni. Konflikt jing a jang dalo by se říci. Přesto klobouk dolů příjemné čtení s ryze fandovským epilogem. "Umřít na nahé ženské? Určitě existuje i horší smrt."

pungoš
pungoš
06.05.2021 5 z 5

Pěkně udělané, pro některé hůře uchopitelné, ale stojí to za to si to přečíst :)

Tuti
Tuti
14.04.2021 4 z 5

Pro mě milé překvapení.
Vzpomínky byly úžasné a čekat plnohodnotné pokračování a ještě od jiného autora by bylo asi trochu moc, ale musím říct, že zklamaná jsem rozhodně nebyla!

Jen bych doporučila číst hned po sérii Vzpomínek.
Paměť mám sice dobrou a určitě si i ostatní většinu děje vybaví, ale někdy jsem musela opravdu hodně namáhat mozek...

KubaHanzelin
KubaHanzelin
11.04.2021 3 z 5

Když jsem zjistil, že má vyjít další příběh ze světa Vzpomínky na Zemi byl jsem nadšený, takže jakmile se mi kniha dostala do ruky, začal jsem číst s poměrně velkým očekáváním, i když jde o jiného autora, který zná svět Liou Cch'-sina výborně, nedosahuje jeho autorských kvalit..
První dvě části knihy jsou poměrně zajímavé, příběh, který už známe se rozšíří a dojde na vysvětlení otázek, které zůstaly nezodpovězeny, bohužel když došlo na třetí část, přišel velký pád a s kvalitou to šlo z kopce.
Tak nějak mi přišlo, že se v tom autor začal ztrácet a všechno zbytečně moc komplikoval, takže za mě jen slabší průměr..

Štítky knihy

vesmír čínská literatura mimozemšťané science fantasy (SF + F)

Autorovy knížky

Pao-šu (p)