Belanna Belanna komentáře u knih

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Velmi poutavý příběh z období 1. sv. války, útrapy a příkoří očima mladého lékaře. Autor je dokonalý vypravěč a to nejen v opisování přírody, ale také války jako takové, vykreslení postav a atmosféry dění. Vše je prostoupené hlubokými emocemi ze ztrát, ale také z lásky a naděje.

22.09.2021 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Podle této knížky jsme jako děti splnily všechny bobříky. Po letech už si na to netroufám. Knížku jsem si připomněla ráda, přestože tenhle žánr moc nečtu.

22.09.2021

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Když jsem si tuto knížku vybírala, myslela jsem že se tu budou opisovat krásy malebného ostrova Corfu, případně jeho historie. Autorka to spíše pojala jako jednu velkou stížnost na jeho obyvatele.

21.09.2021 2 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Jedna z mých nejčtenějších knížek v dětství.
Stále má své kouzlo :)

21.09.2021 4 z 5

Antarktida lásky Antarktida lásky Sara Stridsberg

Zvláštní kniha, zvláštní jazyk.
Hodně mě mrzelo, že autorka stále dokola opakovala totéž, jen malinko měnila slova a pohled. Tohle mi moc nesedlo.

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Tak tohle bylo snad ještě lepší než první knížka.
Poutavé, svižní, bez zbytečné omáčky. Těším se na další.

21.09.2021 5 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Seznámení s autorkou předčilo ve všech směrech moje očekávání.
Knížka s mi moc líbila. Dvě dějové linky, trocha historie, medicíny a detektivní zápletka.
Poutavé, čtivé, sympatické postavy.

21.09.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížka je dobrým varováním pro všechny mladé.
Když jsem jí před lety četla, byl to i pro mě šok. S odstupem času na ní pohlížím jako na literární dílo a tam by se dalo o jejích kvalitách hodně polemizovat.

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Od této knížky jsem očekávala asi něco jiného nebo alespoň jiné podání.
Námět se mi líbil, jen ho chtělo víc využít.

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Knížka se mi četla dobře, i když začátek byl pro mě rozvleklý. Místy mi nastalé situace připadaly trochu přes čáru a taktéž i chování lidí.
Celkový dojem není nic mimořádného..

21.09.2021 3 z 5

Umina verze Umina verze Emil Hakl (p)

Náhodná volba. Nezklamala, humorné, čtivé, oddychové.

21.09.2021 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Kniha začínala velice slibně. Trochu fantasy, hororu a napětí. Ale od poloviny to už šlo z kopce. Místy mě to vyloženě nebavilo a konec to také dvakrát nevylepšil, byl hodně zdlouhavý a stále se tu vše opakovalo.

20.09.2021 2 z 5

Přiznání Alana Turinga Přiznání Alana Turinga David Lagercrantz

Zřejmě mi tato knížka nesedla tak, jak jsem čekala.
Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí, ale některé pasáže mi připadaly zdlouhavé a ztrácela jsem koncentraci.

20.09.2021 3 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Vše jasně dané, napínavé a poutavé. Místy dost drsné.
A navíc nutí zamyslet se ....

Případ G Případ G Håkan Nesser

Jak se říká, to nejlepší nakonec.
I poslední díl série komisaře VV se mi moc líbil. A dobře, že se podařilo vyřešit i tento zatracený případ, který tu celou dobu visel jak Damoklův meč.

Anatomie skandálu Anatomie skandálu Sarah Vaughan

Knížka se četla dobře, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne.
Není ničím výrazně odlišná a místy je chování postav dost neuvěřitelné.

20.09.2021 3 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

Cooka mám ráda.
Vždy napínavé, neotřelá zápletka, dobře se čte. Ani tato kniha není vyjímkou.

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Lars je prostě řízek. Druhý díl je snad ještě lepší.
Nemusíte moc nad ničím přemýšlet a navíc se zasmějete.

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Velmi pěkně udělaná knížka.
I když už většina věcí, které tu byly napsané, se již objevila v jiných dílech, přesto jsem tu našla i pár drobností, které jsem ještě nevěděla.
Celkově na mě knížka působila příjemně.

Klon Klon Kevin Guilfoile

Po přečtení této knihy, u které mě nalákal název, mám hodně smíšené pocity.
První část knížky se vlekla. Je tu velké množství postav, ale podstatných je jen pár. Také podrobné popisy situací, které vůbec neovlivňují hlavní děj, odpoutávají pozornost.
Druhá část pak už byla zajímavější, místy i napínavá, ale konec tomu nepřidal, možná opět až moc kombinací.
Celé knize chyběla taková ta emoční hloubka, která by se u tohoto tématu předpokládala.
2,5*

19.09.2021 3 z 5