Anatomie skandálu

Je možné, že ani po dvanácti letech manželství o svém partnerovi nevíte vše? Sophiin manžel James je milující otec, pohledný muž a veřejně známá osobnost. A přesto je obviněn z hrozného zločinu. Sophie je přesvědčena, že je nevinný, a zoufale se snaží zachránit svoji rodinu. Kate je právnička stojící na straně obžaloby — zkušená profesionálka, která ví, že u soudu vítězí ten, kdo předloží pádnější argumenty. Přesto vždy pátrá po pravdě. Je si jistá, že James je vinen, a hodlá se zasadit o to, aby za své zločiny zaplatil. Kdo má pravdu? Sophie, nebo Kate? A řídí se i něčím jiným než instinktem a osobními zkušenostmi? Sophie navzdory svému privilegovanému původu dobře ví, že její krásný život není nedotknutelný. Uvědomuje si to už od doby, kdy se s Jamesem v Oxfordu poznali a ona zjistila, jak snadno se potěšení může zvrhnout v tragédii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380849/big_anatomie-skandalu-zMy-380849.jpg 3.450
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Host

Anatomy of a Scandal, 2018

Kniha Anatomie skandálu

goergina

Kniha byla napínavá, ačkoliv děj nebyl nijak závratný. V zásadě obyčejný proces. V knize byl i nečekaný zvrat, což bylo milé překvapení. Celkově mě kniha bavila, ale jsou lepší tituly, proto nedám plný počet hvězd.

bábuška

V knize příliš mnoho odbornosti stran právnické praxe, staré paruky z koňských žíní a s lokýnkami, předepsané černé boty s nápadnou přeskou. To je osud mladé soudkyně, která naneštěstí dostala přidělený spis týkající se "spořádaného" soudního úředníka se spořádanou rodinou, obviněného ze znásilnění. Dilema mladé soudkyně, která před roky prošla stejně nepříjemnou zkušeností. Knihou jsem se doslova "prokousávala".

vladka321

V této knize jsem si velice dobře osvětlila filosofickou otázku "co je to pravda?" Jak se pravda dá přizpůsobit, vysvětlit, pozměnit? Jak působí, když ji sdělím v soukromí v návalu citu a jak, když ji vyslovím před publikem (soudem), kdy je oproštěna od citů a zneužití situace? A vlastně v neposlední řadě - nezpůsobí ta holá pravda řetězovou reakci dalších pravd? A ustojím to? Mám vedle sebe člověka, který ustojí tu moji pravdu a nepřijde na ty další pravdy a nepravdy, které mu celý život předkládám? Koho a co tou svou pravdou ohrozím? PRAVDA je prostě PRAVDA tvrdým oříškem nejenom ve vztazích, životě, lásce, přetvářce, přátelství..., ale i tváří v tvář sama k sobě ;)

Zoy

Kniha se četla dobře. Téma zajímavé a jak je to v politice zvykem, občas groteskní. Samozřejmě, příběh je smyšlený, ale, když člověk zavzpomíná na příběhy, které se staly, jak v Česku, tak za oceánem, je to krásně napsaná pohádka pro dospělé. Do politiky by se ani nedostali a Tom ještě na post premiéra už vůbec ne. A stačila by k tomu jen nešťastná nehoda kamaráda. Ráda jsem si ji přečetla a určitě ji doporučuji

Belanna
20.09.2021

Knížka se četla dobře, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne.
Není ničím výrazně odlišná a místy je chování postav dost neuvěřitelné.

kokosek
30.11.2020

Snaha o popis fungování politiky, nebo kritika nezasloužené moci privilegované vrstvy, nebo snad důkaz, že boží mlýny melou.No asi tak od všeho trochu.
Je dost poznat, že autorka je bývalá novinářka Guardianu. Asi mě to mělo varovat, že tak úplně nebudu souhlasit s její vizí světa, ale zkusil jsem to.
Knize by prospělo méně agitky a více barev. Prostě ten černobílý svět je tak trošku k neuvěření. A nejvíc to asi je zřejmé, že žena odpustí s klidem svému muži nevěru, ale prozře, když zjistí, že neřekl u soudu celou pravdu.
Ale jinak je to mapsané profesionálně, možná až moc.

Pajakub47
15.11.2020

(+ SPOILER) Kniha se mi četla dobře, bavila mě, zajímalo mě jak dopadne... Jen mi přišlo málo uvěřitelné chování Sophie... Nejdříve skálopevně stojí za svým manželem, kterého velice miluje, odpustí mu drsnou nevěru a pak neodpustí to, že "upravil svou pravdu" před soudem? A je jí líto té milenky? Nevím, no....

tess.de.veles
08.11.2020

Chápu, jaké poselství měla kniha přinést.... Že boží mlýny melou pomalu, ale jistě....Ale na můj vkus to by takové utahané, bez dynamiky.... Průměrná kniha.... Nic se nestane, když si ji neprectete...