Jan Werich za oponou

Kniha Jan Werich za oponou přináší na tři stovky unikátních fotografií z rodinného archivu. Mapují jeho život od narození až do smrti a objevují Werichovy málo známé tváře – světáckého dandyho, geniálního komika, advokáta proletářů, kumpána známých umělců i neznámých rybářů, obskakovaného pacienta i osamělého Mistra. Mluví se v ní také o Werichových nectnostem. Že někdy býval nespravedlivý, panovačný a sebestředný. Přepadaly ho frustrace i zlost, když se z populární herecké hvězdy stal nepohodlnou osobností, kterou bývalý režim odsunul do ústraní. Sužovaly ho zdravotní potíže. Nejenže si je sám způsobil, ale prohluboval je zálibou v dobrém jídle, pití a kouření. Spojení jedinečných fotografií a dvanácti obsažných rozhovorů Jiřího Janouška, v nichž se Jan Werich nedlouho před smrtí ohlížel za svým životem, doplňují dobová svědectví a komentáře lidí, kteří mu byli nablízku, zejména Jiřího Voskovce, Miroslava Horníčka a Miloše Kopeckého, ale také lékařů, kteří ho ošetřovali nebo spoluhráčů mariáše. Kniha Jan Werich za oponou přináší plastický portrét Jana Wericha a jeho soukromí, které nebylo právě šťastné a zůstávalo skryté za legendou moudrého klauna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390564/jan-werich-za-oponou-nth-390564.jpg 4.929
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Práh

Kniha Jan Werich za oponou

Markéta_2

Opravdový skvost! Pro milovníky Wericha povinná četba.

dagmar7365

Kniha, která je nejen ozdobou mé knihovny díky svému velkorysému zpracování, ale současně je jednou z těch, po kterých v budoucnu ještě mnohokrát a ráda sáhnu. Pan Werich měl jistě i své stinné stránky, jako každý z nás, ale současně to musel být velmi zajímavý, inteligentní a přemýšlivý člověk, který má tu schopnost, že i obyčejným prostým jazykem dokáže formulovat neskutečně zajímavé myšlenky. Byla to radost číst.

radusak9806

Ono je to krásná vzpomínka plná sentimentu (což vzpominky bývají) na člověka, který nesnášel sentiment.
Je to svým způsobem manifest člověka, který viděl dál a hlouběji než my ostatní. Člověka, který už navždy zůstane v našich očích velký, i když měl jistě své mouchy.
Kniha není tintitko, ale je to spíše fotografiemi a papírem, který je více než kvalitní, takže přečíst by ji zabralo i den. Osobně jsem některé vzpomínky již slyšela, ale za těch pár nových jsem vděčná.
Děkuji
Nemůžu se zbavit dojmu, že je dělaná víc na efekt (mohutná kniha, tlusté strany, masivní přebal - prostě je třeba tu 500 obhájit). Neříkám fotografie jsou krásné, ale pokud by někdo hledal víc o hrách a kontextu doby jejich vzniku tak spíše kniha Igora Inova.

maryzka

Kniha je plná fotografii - známých i ty co jsem neviděla. Jinak text mě připomínal jednu knihu od Janouška z roku 1982 .

KristýnaMy

Knížka proložena fotografiemi, rozhovory o člověku/lidech, který/é tu zanechal/i spoustu pěkných věcí.

Sandruš

Krásná kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně.
Pan Werich zůstane navždy legendou, na kterou se jen tak nezapomene.

evice26

Jedním slovem úžasná!
Jen bych měla malou připomínku ke str. 216, kde se píše: "Ten kus Otavy od Sušice přes Čepice k Židlochovicím..."
Židlochovice se nachází v Jihomoravském kraji. Takže zde by mělo jít o Žichovice, které leží na pravém břehu řeky Otavy .-)

alzbeta4340

Zajímavá kniha o pozoruhodném životě jednoho zajímavého muže. Žádné překvapivé odhalení nečekejte, přesto se nudit nebudete. Textu není mnoho, velkou část knihy zabírají fotografie, které pěkně ilustrují svoji dobu. Jan Werich, narozený v roce 1905, byl z generace, která si dějinné zvraty chtíc - nechtíc opravdu důkladně vychutnala.