Zahrada kostí

Neznámé kosti, neodhalená tajemství a nevyřešené zločiny staré téměř dve stě let vrhají zlověstné stíny až do současnosti… Učitelka Julia Hamillová zvelebuje zahradu starobylého domu, který si koupila po nedávném rozvodu, a v kamenité půdě objeví zakopanou lidskou lebku. Přivolaní odborníci exhumují celou kostru a bostonská soudní patoložka Maura Islesová pozná, že patřila ženě a nese jasné známky vraždy. Kdo byla ta neznámá a co se jí přihodilo, však zůstává skryto v minulosti. Norris Marshall, nadaný, ale nemajetný posluchač bostonské lékařské fakulty, si na studium v roce 1830 přivydělává ve společnosti zloděje mrtvol, který prodává nebožtíky jako materiál pro pitvy. I toto děsivé podnikání však bledne vedle brutálních vražd dvou ošetřovatelek a lékaře, jež se odehrají poblíž nemocnice. Nešťastnou shodou okolností se právě Norris stává hlavním podezřelým. Aby prokázal nevinu, musí vyhledat jedinou svědkyni, která stejně jako on tajemného vraha zahlédla. Tou je Rose Connollyová, půvabná sedmnáctiletá švadlena z bostonské chudinské čtvrti, jež se právem obává, že bude další obětí... Tess Gerritsenová nás ve svém novém příběhu vtahuje tentokrát z větší části do předminulého století a provází nás hřbitovy, pitevnami i porodnickými sály, ponurými výčepy i honosnými sídly tehdejší honorace. Vyzbrojena znalostí historických reálií včetně nesnadných počátků moderní medicíny důmyslně propojuje osudy současných postav s příběhem z minulosti a temnou spletí hrůzných zločinů směřuje k šokujícímu závěru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41439/zahrada-kosti-3gH-41439.jpeg 4.5421
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

The Bone Garden, 2007

Kniha Zahrada kostí

terka95

Dle ohlasů jsem se těšila na grandiózní jízdu, ale bohužel u mě se žádné "wow" nekonalo..knihy jsem už od Tess četla a mám ji ráda, ale toto bylo za mě slabé..přítomnost mě moc nebavila, historická část docela ano, Norris mi byl sympatický..ale stejně jsem tuto knížku četla neúměrně dlouho, děj mě nijak nevtáhl, těšila jsem se, až knihu dočtu..opravdu průměr..

Pavlína2019
06.11.2020

Nemohla jsem se odtrhnout! Krásná kniha. Výborně vylíčené postavy. Dojímá mě, nenacházím slov. Když vzpomenu na popisy tehdejšího léčení, mrazí mě ještě nyní. Ale byly velmi zajímavé. Ačkoli nikdy nečtu zamilované romány, tato linka zde byla nutná, krásná a v žádném případě přehnaná. Miluji ve čtení návraty do minulosti. Zde jsou bravurně vsunuty do současnosti. A úžasně propracované! Mám velice ráda tuto paní autorku. A tato kniha se mi zapíše do hlavy. Škoda, že už skončila. DOPORUČUJI! Ačkoli chápu, že každý má jiný vkus - ale proboha - DominaCZ - četla jste stejnou knihu??!!?

1v8na
06.09.2020

Příběh byl čtivý.
Líbilo se mi rozdělení na dvě časové roviny - ta historická byla hlavní, promyšlená a poutavá.
Oceňovala jsem detailní vykreslení charakteru postav.
Fascinoval mě i popis lékařství - ať už porodnictví (nechtěla bych rodit počátkem předminulého století), tak i lékařské studium nebo i pitvy a způsob získávání nebožtíků pro lékařské pitvy.
Příběh se mi velmi líbil a za sebe ho mohu jen doporučit.

DominaCZ
18.08.2020

Zajímala mě pouze historická linka, novodobá ne.
No a teď k ní: o tom, jak se šířilo, asi všichni víme. Jak to bylo v kruzích gentelmanů v těch dobách taky víme a jak to bylo v domech chudiny asi taky. Je tam vše, o čem už asi víme, přesto se to dalo.

ALE! Rušivej prvek byla ta Rose, prostě ta sedmnáctka. Vlezlá a otravná, nalepila se na něj, protože čula, že ji může přivíst do jistých kruhů, kam ona se nikdy nedostane žejo (kam se navíc on dostal taky jen díky ex přátelství rodičů s lékařem) no a rychle se mu vsápala do života. Šupajdy mu do pokojíku do postele a poté sbalila děcko a na stateček k tatovi, kterej logicky nemohl být nadšen , ale i tak ráda předstírala zájem o ochrnutá prasata nebo zabahněné louky. Hlavně když bude mít kde spát žejo. Tak vlezlá, že ji ani otcova oprávněná nechuť neurazila. Štvalo mě, jak mu po té společné noci začala říkat NORRIE a tykat mu. Jen jí dovolil tam přespat, ne spolu chodit.

Po přespání se jí lékařské kapacity staly "našimi přáteli" a tak když si ho pojistila nohama od sebe, najednou se jí už nechtělo pomoci ani centem hlupáčkovi Billymu a jeho psíkovi. Už totiž byla něčím víc, když spala v posteli a ne na slámě.

Já to pak už ani nějak neto, mě to červený čtení nezajímalo, mě zajímala ta lékařská stránka a to bylo vše. Kdyby šlo jen o ni, dobré to bylo. Ta studia mě zajímala a byla čtivá, byť doby hrozné. Ale ta love linie...trapné.

Anika27
15.08.2020

Knihu bych zařadila do romanticko-dobrodružného příběhu pro ženy na pozadí historických událostí nikoliv do detektivek. Žánr nepatří do mých oblíbených, ale dávám dvě hvězdy za to, že některé údaje v knize mně donutili vyhledat podrobnější informace a rozšířili mé obzory na poli medicíny a porodnictví.

Ivetaa
22.07.2020

Prolínání dvou příběhů se četlo samo. Autorka ví, jak zaujmout čtenáře až do konce.

petulik330
22.06.2020

další skvělá kniha. Líbilo se mi, jak autorka popisuje pčíběch z 19 století a současnosti. Pěkně se to doplňovalo.

Zdeniczka
16.06.2020

Moje první kniha od této autorky a jsem nadšena. Jedna z knih, kterou by člověk nejraději přečetl na jeden zátah. Příběh se mi moc líbil, prolínání současnosti a historie navíc nepůsobilo rušivě a přiblížení situace v porodnictví v předminulém století, to bylo něco. Být v té době rodičkou a ženou vůbec nic snadného nebylo. Tehdejší přístup, sterilita nikde, dost drsné. Občas na toto téma člověk narazí i v jiných knihách, ale tady je to rozepsáno víc. No, a zloději mrtvol, to je další téma, které nesmí chybět. Za mě velká spokojenost.