Učedník

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/7904/ucednik-dCh-7904.jpg 4.5437

Jane Rizzoliová a Maura Islesová 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

The Apprentice, 2002

Kniha Učedník

Sacinka

Určite je větší požitek z knížky, když se přečte první díl ze série - Chirurg. Obě knížky se čtou sami, má to vše, letí stránka za stránkou a nemůžu se odlepit a těším se co se bude dít.
Spoiler: Náhodou se mi závěr líbil, bylo to jednoduchý a samotnou mě hned napadlo, že Jane má u sebe zbraň kudy chodí.. a že jí nakonec ta její věrná kamarádka zachrání:)

smithynka
05.12.2019

Super navázání na Chirurga. Kniha má zajímavý příběh a dobře se čte. Určitě doporučuji přečíst.

ddkk
02.12.2019

Výborné pokračování Chirurga. Ani chvíli jsem se nenudila. Kniha je napínavá, případ je dořešen. Po celou dobu není úplně jasná úloha agenta FBI Deana, kterého jsem chvíli dokonce podezírala...
Moc příjemná detektivka, které dávám plný počet a doporučuji.

Hugomil
19.11.2019

Velmi dobře napsané, lehce a poutavě, bez hluchých míst. Knihu jsem si užil, Tess přidávám ke svým oblíbeným a těším se na další díl.

petraj30
07.08.2019

Další skvělý příběh. Nedá se hodnotit jinak, než 5 hvězdami

termitovo
15.07.2019

Kriminální děj je na vedlejší koleji. Primární je explicitně se rochnit v "extrémech", tj. když znásilnění, tak musí být desetkrát zopakováno že bylo brutální, když se narodí dítě neposouvající děj kupředu, tak se přesto narodí s nějakou odpornou deformací. A dále se s gustem probírají mezilidské vztahy. A nakonci se jen tak mimochodem i něco vyřeší. Ideální scénář pro americké krimi-opery.

jprst
30.05.2019

Prostě dobré a další komentáře budou jen opakovat jasná fakta.

Havrnka
29.05.2019

Knihu jsem četla již potřetí a opět mě nezklamala.

Tess Gerritsen
americká, 1953