Učedník

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7904/big_ucednik-dCh-7904.jpg 4.5542

Jane Rizzoliová a Maura Islesová 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Apprentice, 2002

Kniha Učedník

jarin58

Voné pokračování Chirurga nezklamalo,je to výborně podaný psychologický román,pravda hodně drsný.

MiraRunaway

Solidní pokračování Chirurga. Mám ráda Tess Gerritsen a její knihy jsem četla v průběhu let tak, jak ke mně přicházely. Nyní se k nim vracím a čtu sérii s Maurou a Jane od prvního dílu. Napětí opět nechybělo a jako bonus je seznámení s Maurou a agentem G.D. :)

vera4669

Mám přečtenou celou sérii, jen mi tento chyběl, ale bohužel zklamání... To snad byl nejslabší díl, vyšetřování mě nenadchlo, opět vratka k jedničce, zajímavé jak poslední dobou v každé druhé knize uprchne ten nejvíc brutální zločinec nebo je pomalu nadčlověk a ten rychlý konec tomu moc nepomohl.
Určitě pak série stojí za to, ale tento díl si člověk klidně může nechat ujít a nic se nestane

munka

Ďalší skvelý príbeh so zaujímavou zápletkou. Aj keď Jane hrala prím, nestratila sa ani Maura. Teším sa na ďalší príbeh.

Kanimůra2

první díl se mi líbil hodně. Proto jsem se poměrně rychle pustila do dalšího a ten mě zklamal. Tentokrát mi šla hlavní hrdinka na nervy svou umanutostí něco si dokazovat. Taky mi trochu chyběl její parťák. Nějak jsem čekala, kdy se vrátí a pomůže jí. I závěr mě zklamal.
Ale nevadí, pustím se do 3. dílu a pak se uvidí.

Pája699
07.12.2021

Určitě se jedná o dobrou detektivku a jsem přesvědčená, že i o skvělou celou sérii. Jen jak už tu bylo zmíněno, Chirurga bych už nechala být a pustila bych se do jiného vyšetřování, na které se těším už teď :-) Líbí se mi jak autorka dokáže skvěle popsat myšlenky a pocity. Tohle vás prostě vtáhne a nepustí. O maličko slabší jak první díl, ale i tak se nudit nebudete.

Nixa
09.08.2021

Nechci se opakovat, ale tahle série je opravdu skvělá! Kniha má opět pár stránek a přesto je mrazivá, překvapivá a neuvěřitelně čtivá. Tady se i poprvé objeví soudní lékařka Maura a proto mám ten druhý díl snad ještě radši než první. Knihu jsem četla několikrát a určitě ne naposled. Ráda se k ní určitě zase vrátím a užiju si skvělou společnost Jane a Maury.

Art82
15.02.2021

Řekl bych že to bylo o něco slabší než první díl. Prostě mě to tak nenadchlo ale i tak se těším na další.