Učedník

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7904/ucednik-dCh-7904.jpg 4.5481

Jane Rizzoliová a Maura Islesová 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

The Apprentice, 2002

Kniha Učedník

gigi77
27.10.2020

Učedník mě nevtáhl tak jako Chirurg. Možná není ten správný čas na takové čtení a možná se ke knize vrátím později.

ydnac
09.09.2020

Dobrá detektivka :-)

TaLu
12.06.2020

Tuto knihu nebylo lehké sehnat. Moc jsem se těšila, protože jsem věděla, že se na scéně objeví agent FBI Gabriel Dean. Příběh je opět nápaditý, napínavý a nám čtenářům více přibližuje jednotlivé hrdiny. Vyvrcholení případu s dopadem do života pachatele jsem tušila podle dalších dílů série. Proto je lépe číst postupně. Jane mi v úporném, vnitřním, stále se opakujícím monologu připadala až moc křehká, takovou ji neznám.
Spoiler: Celou knihu sledujeme, jak se Jane hroutí a pak s profesionály zamete raz dva. Dost nepravděpodobné, ale ráda odpouštím.

MirkaProk
24.05.2020

Povedené pokračovaní Chirurga. Příjemná detektivka, která se dobře čte. Určitě přečtu další knihy od tohoto autora.

Ivetaa
02.05.2020

První a druhý díl byly přečteny za dva večery. Nedalo se od knih odejít... Po malé pauze pokračuji s dalšími.

Greenfingers
23.04.2020

Další z řady poutavých thrillerů z dílny Tess Gerritsenové. Ve srovnání s Chirurgem se mi tito pokračování zdálo o něco slabší, přesto však hodnotím plným počtem hvězdiček.

Fidoo
16.03.2020

Pro druhý díl z této série mě napadá jen jedno: velké očekávání = zklamání.
Z Chirurga jsem byla nadšená, skvělá detektivka, trošku víc krvavá, ale jinak podle mého vkusu. Učedník byl morbidnější, byl čtivý, to ano, ale tak nějak jsem si ho neužila, jako Chirurga.
Nicméně tomu dám ještě šanci a za čas zkusím sáhnout po další ze série.

Barakoudel
11.03.2020

Do poslední chvíle jsem s napětím čekala, jak kniha dopadne. Napětí se pomalu stupňuje a k vyvrcholení dojde, na můj vkus, až příliš rychle.

Tess Gerritsen
americká, 1953