Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7904/bmid_ucednik-dCh-7904.jpg 5 590 109

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Apprentice , 2002

petka-2007
11.07.2013 5 z 5

Hodně dobře napsané, ani se vám nebude chtít od knihy odejít. Opět maximální spokojenost!

šipek
10.06.2013 5 z 5

dávám pět hvězdiček krásná a hezky napsaná kriminální kniha.

egan
09.02.2013 4 z 5

O hviezdičku menej ako pre prvú časť "Chirurg".
Rozhodne kvalitná detektívka, určite rovnako napínavá ako prvý diel, len už som z nej nemal taký silný zážitok ako pri prvej časti. Ale to už je vždy riziko akéhokoľvek pokračovania. Záver opäť nesklamal. Postava Jane Rizzoli sa postupne začína stávať mojou veľkou láskou :)

dencuska
27.12.2012 4 z 5

Odhliadnuc od toho, že v knihe bolo veľa odborných výrazov, najmä zo súdneho lekárstva, ktoré som z času na čas mala problém pochopiť a zaplietla som sa v nich, táto kniha ma milo prekvapila, predovšetkým výskytom napätia a vývojom deja. Myslím si, že koniec ostal dosť otvorený, možno pre vlastnú fantáziu čitateľa, ale inak knihu hodnotím dosť vysoko :)

az007
15.11.2012 5 z 5

Super napínavá knížka jako všechno od této spisovatelky.

studentice
29.09.2012 3 z 5

Četla jsem od této autorky už lepší knížky. Byl to pro mě takový lepší průměr

odejana
18.07.2011 2 z 5

Tak nevím. Myslela jsem, že si po Chirurgovi spravím chuť, a nestalo se. Takové rozmělněné, fádní, psychologicky neprokreslené, dokonce mi to nepřipadalo ani napínavé. ALE ... napadlo mě, že to bude hezký podklad pro seriál, tak jsem si stáhla Rizzoli and Isle a seriál je skutečně bezva - a to mám knihy mnohem raději než filmy a seriály. Jenže v té seriálové podobě to bylo přesně to, co to je. Detektivka, která má spád, nerozmělňuje se na detailech. Navíc se v seriálu skvěle podařilo zahrát obě hlavní protagonistky a jejich vznikající přátelství, které je v ženském světě ojedinělé. Dvě ženy po třicítce, bez manželů, bez dětí, ale inteligentní, vtipné, samostatné, soběstačné. To se mi moc líbilo. Na knihy Gerritsenové už asi nikdy nesáhnu.

slunce23
30.11.-0001 5 z 5

Jako vždy autorka nezklamala. Četla jsem jedním dechem, nedalo se přestat :-) fakt super! Všem co máte rádi detektivky doporučuju!! Doporučuju i Tess Gerritsen, je skvělá!

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Perfektní, napínavé, ani jsem na konci nedýchala

detektivní a krimi romány Boston

Tess Gerritsen