Neznámá

Jane Rizzoliová má každým dnem porodit. Ale to zdaleka neznamená, že by prožívala poslední dny těhotenství v klidu a ve spokojených přípravách. Nejprve musí svědčit u soudu, a když se konečně dostane do porodnice, nastanou naprosto nepředvídatelné komplikace. V márnici soudní lékařky Maury Islesové se totiž mezitím objevila záhadná mladá žena – která ovšem proti všem předpokladům není mrtvá. Je tedy převezena do nemocnice, do stejné, kde má Jane rodit. A protože je vyplašená, rozhodne se utéct za každou cenu, i za cenu únosu... Kdo je ta mladá neznámá a co ji dohnalo k tak zoufalému činu? Jane Rizzoliová, Maura Islesová a s nimi i Janein manžel, agent FBI Gabriel Dean, začínají rozplétat klubko záhad, lží a násilností, které sahají velmi vysoko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7905/neznama-7905.jpg 4.6478

Jane Rizzoliová a Maura Islesová 5.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Vanish, 2005

Kniha Neznámá

Péťa86
10. listopadu

Pecka, prostě pecka. Přečteno jedním dechem. Vřele doporučuji!

kolacky

Pěkné, ale dost tristní... Chudák malá Regina, sotva se narodila, už je v jednom kole nebezpečí.

linda173

Kniha se dobře četla, asi uprostřed jsem nečekala takovou náhlou změnu a konec mohl být více rozepsán, ale jinak za mě dobrý

Nixa

Čtivé, napínavé a plné překvapivých zvratů. Celou sérii doporučuji!

vera4669

Opět úžasné, napínavé..souhlasím, že bych klidně pár stránek přidala, ale i tak, skvělá série. Maura s Jane jsou super, každá svým osobitým způsobem..

EvikU.

(+ SPOILER) Kniha byla super, zajímavé a strašné téma, které je bohužel pravdivé. Škoda, že tam nebylo pár stránek navíc, aby bylo jasné, že parchanta na vysokém postu potrestá zákon a policie stejně jako každého jiného zločince.

Co mi ale trochu vadilo bylo, že se Jane pustila do vyšetřování se svou malou dcerkou, v šestinedělí na svou pěst s miminkem v náručí aniž by o tom řekla manželovi policistovi. Já nevím, ale nějak mi to přišlo moc. To by udělala jen šílená máma nebo já nevím. Chtěla jsem za to hvězdičku ubrat.

A také je chyba těch sérií s detektivy, že člověk není v takovém tom napětí jak to dopadne, když ví, že série má cca 12 dílů s tímto detektivem, tak ví, že neumře v 5 díle, i když je to nahnuté a pachatel na ni míří pistolí. To je pak někdy lepší samostatná detektivka. Jediné plus je v sériích vývin hlavních postav a i nějaký osobní život. Knihu doporučuji.

snehule04

Opět povedená kniha, dej svižný, i když předchozí díly se mně líbily trošku víc.

Pavlina50

Třetí přečtená kniha od autorky mě utvrzuje v přesvědčení, že Tess Gerritsen prostě nezklame. Tentokrát se téma příběhu točí kolem dívek z východní Evropy přijíždějící do USA s vidinou práce a lepšího života, ovšem končících jako nucených prostitutek a sexuálních otrokyň. Během rozvíjejícího se příběhu se dokonce několikrát v přímém ohrožení života ocitají obě hlavní hrdinky knihy – jak soudní lékařka Maura Islesová, kterou na pitevním stole šokuje náhlé „oživení“ jedné neznámé předpokládané mrtvoly, tak i vyšetřovatelka Jane Rizzoliová, která má navíc každým dnem porodit své první dítě.
Kniha má opět spád, momenty překvapení, udržované napětí a žádná hluchá místa – prostě přesně to, co od dobrého thrilleru čekám.