Závěje

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová, která přiletěla do Wyomingu na konferenci, se zúčastní lyžařského výletu. Když terénní vůz uvázne na zaváté horské silnici, ocitne se skupina bez pomoci v pustině. Za soumraku doputují do odlehlé osady jménem Říše věčné blaženosti, kde stojí dvanáct až přízračně stejných domů a kde se muselo odehrát něco hrozného. Auta jsou v garážích, na stolech zůstalo nedotčené jídlo. Obyvatelé jako by se rozplynuli. Šlápoty na sněhu však prozrazují, že Mauru a její přátele někdo v mrazivé tmě nespouští z očí… Po čase na stejné místo vyráží detektiv Jane Rizzoliová z bostonského oddělení vražd, aby vypátrala jak záhadu opuštěných domů, tak děsivou pravdu o osudu své dlouholeté přítelkyně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87554/zaveje-87554.jpg 4.7523

Jane Rizzoliová a Maura Islesová 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Ice Cold, 2010

Kniha Závěje

yetti09

Další skvěla kniha od autorky. Po přečtení recenzí, jsem měla asi trošku větší očekávání. Bohužel na mě atmosféra knihy až tak nezapůsobila. Rozhodně to pro mě nebylo hororové, což je právě ta věc, která mě na knize zamrzela.
Jinak je to ale Tess, což je u mě záruka kvality. Propracovaný příběh, sympatické postavy a výborně popsané prostředí.
Opět skvělé, ale má i malinko lepší knihy.

pejty
28.12.2020

No tak toto bych označil za mistrovské dílo. Neuvěřitelně napínavý děj plný zvratů, určitě nenechá čtenáře klidným, dokud knihu nedočte do konce. Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední roky přečetl.

aleza1
22.11.2020

Kniha je úplně jiná než předchozí. Zajímavé, dechberouci, od začátku do konce.

smithynka
26.08.2020

Naprosto skvělý díl. Trochu jiný, než předchozí díly, ale to vůbec nevadí. Příběh byl zajímavý od začátku do konce.

smejkalova.m
15.07.2020

Tak tento díl byl skvělý, bavil mě od začátku do konce. Skončilo to trochu záhadně, tak doufám, že bude v dalším dílu návaznost. :)

Pavlína2019
09.07.2020

Perfektní! Hrozně moc se mi kniha líbila. Vřele doporučuji! Je napínavá, je zde i lékařské téma. Líbí se mi prolnutí Maury a Jane s tématem sekty. Do toho zoufalství v hromadách sněhu. Velice dobrý příběh napsaný tak, že se čte sám. Navíc rozuzlení trochu jiné, než byste čekali. Fakt super!

Bulldog
01.07.2020

Že by to bylo děsivé tak, že bych musela po přečtení dva dny spát s rozsvícenou lampičkou ? Tak to rozhodně nee..kniha se četla vcelku dobře, ale přesto za mě průměr se vším všudy..

Trustty
16.06.2020

Bohuzel nesdilim takove nadseni jako ostatni. Cekala jsem na tu temnou a hororovou atmosferu, ale bohuzel se nekonala.
Kniha se dobre cetla, ale to je tak vsechno. Celkove mam z pribehu zvlastni pocit nedotazenosti.