Neznámá přehled

Neznámá https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7905/neznama-7905.jpg 5 550 550

Jane Rizzoliová má každým dnem porodit. Ale to zdaleka neznamená, že by prožívala poslední dny těhotenství v klidu a ve spokojených přípravách. Nejprve musí svědčit u soudu, a když se konečně dostane do porodnice, nastanou naprosto nepředvídatelné komplikace. V márnici soudní lékařky Maury Islesové se totiž mezitím objevila záhadná mladá žena – která ovšem proti všem předpokladům není mrtvá. Je tedy převezena do nemocnice, do stejné, kde má Jane rodit. A protože je vyplašená, rozhodne se utéct za každou cenu, i za cenu únosu... Kdo je ta mladá neznámá a co ji dohnalo k tak zoufalému činu? Jane Rizzoliová, Maura Islesová a s nimi i Janein manžel, agent FBI Gabriel Dean, začínají rozplétat klubko záhad, lží a násilností, které sahají velmi vysoko.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Vanish , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neznámá. Přihlašte se a napište ho.

Denisa232623
29.04.2024 4 z 5

Ač bylo pokračování s Jane smutné, tak pro mne byly předchozí díly zajímavější a napínavější. Každopádně nechci si vůbec připouštět, že tohle co se dělo v knize se děje i v reálném světě..
Ale co bych chtěla podotknout je, že miluju nápady autorky a jak dokáže vymyslet tak skvělý a zajímavý příběh.

85098211
05.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Pro tento svůj případ autorka zvolila hodně kruté téma únosu dívek z východní Evropy za účelem vynucené prostituce a samozřejmě s tím spojené jejich brutální zneužívání. Kniha tedy začíná právě takovou scénou, ale poměrně brzy se děj přesune do márnice, kde má soudní lékařka Maura Islesová pitvat mrtvolu neznámé mladé ženy. Jak se ovšem ukáže, ta ještě nezemřela, proto je převezena do nemocnice, kde se ve stejné době ocitá i Jane Rizzoliová, která má těsně před porodem. Sotva ovšem tato žena procitne, zabije hlídače a z nemocnice uteče. Jenomže s sebou vezme několik rukojmí, včetně těhotné Jane. Poté, co se tohle stane, nejsou požadavkem únoskyně peníze jako výkupné, ale televizní štáb za účelem odkrytí obrovského skandálu. A tak mají Maura i Gabriel, manžel Jane, plné ruce práce, aby (pokud možno) zachránili unesené oběti a zároveň odhalili pozadí všech těch nekalých machinací, zasahujících do vysokých politických kruhů...
Kniha je zase dobře napsaná, jak je autorčiným dobrým zvykem ;-). Proto mi nezbývá než ji ohodnotit plným počtem a časem se těšit na další setkání se sympatickými vyšetřovateli Maurou, Jane a Gabrielem ;-).

Satyrka
24.09.2023 5 z 5

Tento díl začíná velkou senzací. Někteří z nás si mysleli, že Jane porodí v předchozím díle v nějaké vypjaté situaci, ale autorka si pro ni připravila něco ještě lepšího až v tomto díle. (Což není spoiler, je to přiblížené i v anotaci)
Takže hned od začátku se toho spousta děje a mě to nutilo číst dál, až jsem byla za půlkou knihy. Zároveň je téma ale opravdu ošklivé, měla jsem z něj docela zlé sny a když jsem před spaním koukala ve své pohodlné posteli na uklidňující lampičku, říkala jsem si, že můžu děkovat za to, jaký mám život. Hodně drsné téma.
Tato kniha mě bavila stejně jako předchozí, takže díly Dvojče a Neznámá hodnotím jako zatím nejlepší ze série.
Jen mám problém, jak nikomu nedůvěřuji. Ničí mě to :D

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2006 - Nero Award