Dvojče

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová byla v nejútlejším věku osvojena a jako jedináček vyrůstala obklopena péčí milujících adoptivních rodičů. Při své práci se denně setkává s mrtvolami, často oběťmi surových vražd. Přesto po návratu ze služební cesty v Paříži, kde navštívila i katakomby s mnoha kosterními pozůstatky, zažije těžký otřes. V autě zaparkovaném před jejím domem sedí zastřelená žena, kterou všichni přítomní včetně detektivky Jane Rizzoliové pokládají - za Mauru! A jak doktorka Islesová zjistí během pitvy příštího dne, podoba je skutečně ohromující a zabíhá do nejmenších detailů. Nabízí se jediné vysvětlení Policie začíná pátrat po pravé totožnosti zavražděné ženy, snaží se dopadnout pachatele a postupně objevuje důkazy dlouhé a neustále pokračující série hrůzných zločinů, jejichž oběťmi jsou těhotné ženy. Tess Gerritsenová opět přichází s příběhem, jehož rozuzlení je mistrovské a dokonale překvapivé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/7902/dvojce-Ciz-7902.jpg 4.5203

Jane Rizzoliová a Maura Islesová (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Body Double (2004)

Kniha Dvojče

pepa4081

Po prvním odstavci jsem zjistil, že jsem knihu už četl, takže jsem ji tentokrát projel za jedno odpoledne. Pamatuji se, že při prvním čtení jsem byl knížkou nadšený. Paní Gerritsenová píše opravdu napínavě, přitom bez zbytečných popisů násilí, a zápletka v tomto případě byla opět hodně originální. Mohu doporučit.
Uspokojivé.

čef

Tato pro mne třetí kniha od této autorky se mi líbila asi nejvíce. Snad proto, že se mi zdál námět dost originální, pastičky na čtenáře dobře nastražené, dvojnásobný závěr patřičně překvapivý a celý příběh tak nějak dost uvěřitelný, bez různých zbytečných vymyšleností. Také idea obrany zamýšlené oběti před jinak jistým koncem je jistě dost inspirující a dokonce jsem se i zasmál jedné scéně, kterou nebudu samozřejmě prozrazovat. Přečtěte si sami, nebudete litovat.

pingu1

Další výborná detektivka, která se čte jedním dechem :-)

slaska77
04.11.2018

Ale jo, nic jsem od této detektivky nečekala a dostala jsem příjemný standard. Líbilo se mi psychologické rozpracování postav, vadila mi samotná anotace, která prozradila zbytečně brzo hlavní zápletku, takže si jako čtenář asi 150 stran říkáte, kdy už na to přijdou. Když anotaci přeskočíte, jen si tím prospějete. Dobře se to četlo a bylo to příjemně nepřekombinované, čímž trpí hodně jiných detektivek, téma a zápletka za 3 *, ale plynulost četby a zpracování i více ženských postav než je zvykem to o jednu hvězdu tentokrát zvedá.

Maňule
29.10.2018

Výborná detektivka, ostatně jako všechny, které jsem od autorky četla. A jdu hned na další díl :).

wlado
25.10.2018

Výborný štýl, pohodové čítanie. opäť nesklamala.

Olous1
06.10.2018

Takže se budu opět opakovat. Kniha perfektní, pěkně napsáno, autorka patří mezi mé oblíbené. Už se těším na další knihy od autorky.

NADEI
08.09.2018

Nemám , co bych vytkla. Tess prostě umí vtáhnout do děje a tohle byla další skvělá kniha v sérii.