Zahrada kostí

Zahrada kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41439/bmid_zahrada-kosti-3gH-41439.jpeg 4 488 116

Neznámé kosti, neodhalená tajemství a nevyřešené zločiny staré téměř dve stě let vrhají zlověstné stíny až do současnosti… Učitelka Julia Hamillová zvelebuje zahradu starobylého domu, který si koupila po nedávném rozvodu, a v kamenité půdě objeví zakopanou lidskou lebku. Přivolaní odborníci exhumují celou kostru a bostonská soudní patoložka Maura Islesová pozná, že patřila ženě a nese jasné známky vraždy. Kdo byla ta neznámá a co se jí přihodilo, však zůstává skryto v minulosti. Norris Marshall, nadaný, ale nemajetný posluchač bostonské lékařské fakulty, si na studium v roce 1830 přivydělává ve společnosti zloděje mrtvol, který prodává nebožtíky jako materiál pro pitvy. I toto děsivé podnikání však bledne vedle brutálních vražd dvou ošetřovatelek a lékaře, jež se odehrají poblíž nemocnice. Nešťastnou shodou okolností se právě Norris stává hlavním podezřelým. Aby prokázal nevinu, musí vyhledat jedinou svědkyni, která stejně jako on tajemného vraha zahlédla. Tou je Rose Connollyová, půvabná sedmnáctiletá švadlena z bostonské chudinské čtvrti, jež se právem obává, že bude další obětí... Tess Gerritsenová nás ve svém novém příběhu vtahuje tentokrát z větší části do předminulého století a provází nás hřbitovy, pitevnami i porodnickými sály, ponurými výčepy i honosnými sídly tehdejší honorace. Vyzbrojena znalostí historických reálií včetně nesnadných počátků moderní medicíny důmyslně propojuje osudy současných postav s příběhem z minulosti a temnou spletí hrůzných zločinů směřuje k šokujícímu závěru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bone Garden , 2007

Jančislava
30.08.2013 5 z 5

Kniha pro mě byla zajímavá a poutavá. Střídání přítomnosti a minulosti mám ráda. Zajímavé pro mě bylo zdravotnictví v 19 století. Je pravda, že některé popisy byly velice reálné, ale to mi nevadilo. Knihu mohu doporučit, zápletka je pěkná a napínavá, kniha má spád.

Soptinka
27.07.2013 5 z 5

Ze začátku mne kniha odrazovala....vraždy a skoro detailní pitvy. Ale jak postupoval příběh, byla knížka čím dál tím více napínavá a nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Takže jednoduše řečeno knížka byla napínavá, šokující a nečekaná. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem a vřele doporučuji.

studentice
15.06.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla úplně jiná než ostatní knížky autorky. Zklamal mě konec, ta romantika na konci byla podle mě zbytečná

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Poslednou dobou som narážala na dosť pozitívne komentáre ku knihám Tess Gerritsenovej a tak som neodolala a do jednej z nich sa pustila.
Treba uznať, že ako oddychovka to bola dobrá voľba.
Kniha ponúka príbeh nie len o vraždách a záhadach, ale aj o spletitosti ľudských osudov, prelínajúcich sa z minulosti, do súčasnosti a to všetko zabalené aj do troška romantiky, ktorá nerobí z knihy žiadny lacný gýč.
Odporúčam a s radosťou si prečítam aj iné diela tejto autorky.

jaja64646460
06.05.2013 5 z 5

Super věc.Doporučuji.

Elllunka
29.04.2013 5 z 5

Musím sice dát za pravdu, že kniha obsahuje prvky červené knihovny a konec odehrávající se v současnosti lehce kazí ráz celé knihy..... přesto si myslím, že stojí za přečtení. Prolínání minulosti se současností je přehledné, zápletka velmi napínavá a samotný konec detektivní části nečekaný...

evasamankova
09.03.2013 5 z 5

Čtivá, napínavá stejně jako všechny knihy autorky. Výborné propojení současnosti s historií.

otula
27.01.2013 3 z 5

Sice se v životě držím ve všem spíš při ženských, než při chlapech, ale začínám mít pocit, že u spisovatelek mi to nesvědčí. Pozitivně hodnotím, že kniha čtenáře nenásilnou formou seznámí s lékařskou praxí 19. století a skutečnou postavou, Oliverem Wendellem Holmesem, autorem knihy Nakažlivost horečky omladnic, který jako první přišel s teorií, že se infekce přenáší nemytýma rukama lékařů. Ale opravdu je nutné, aby každý děj byl jen obalem kolem červené knihovny? Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale závěr knihy mne tak "dojal", že jsem musel ještě jednu ubrat.

Adriassa
20.10.2012 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Tess četla. Je naprosto skvělá a rozhodně doporučuji. Patří mezi mé tři nejoblíbenejší od Gerretsenové.

Marbulka
20.09.2012 5 z 5

Super knížka, čtivá, která zaujme...není to extra náročné čtení, ale skvěle se u ní odpočívá :)

eymi
03.08.2012

Vynikající kniha, napínavá od začátku až do konce. Vřele doporučuji.

evafort
22.07.2012

Výborná napínavá kniha, chvílemi trochu pro silné povahy, ale to i další knihy od T.Ger. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, doporučuju!

ondras666
14.06.2012 5 z 5

Opravdu výborná kniha. Velice čtivá. Děj je výborný a navíc má i reálné základy. Velice překvapivý závěr. Vřele doporučuji.

Trina1
03.03.2012 5 z 5

Knížka je čtivá od začátku až do konce. Překvapivý závěr, skvělé čtení. Tess Gerritsenovou zařazuji k mým oblíbeným autorům.

CGY
29.02.2012 4 z 5

Opravdu dobré. Historické reálie podané velmi přesvědčivě. Příběh je přiměřeně komplikovaný a snadno uvěřitelný, velmi příjemně se to četlo.

zuzulique
12.01.2012 4 z 5

Nenáročné čítanie, ale príjemné, záhadné, samozrejme s happyendom :-)