Knihy džunglí

Koupit

Knihy džunglí je dvoudílná kniha dobrodružných povídek a novel. Jde vlastně o jakýsi zvířecí epos v próze odehrávající se až na dva příběhy v indické džungli. První kniha obsahuje sedm, druhá osm povídkek, respektive novel. Ty jsou uvedeny krátkou básní a na konci každé z nich jsou další básnické texty, doplňující vyprávění. Více než polovina z nich (tři v prvním a pět ve druhém dílu) se týkají malého indického chlapce Mauglího (anglicky Mowgli), kterého unesl z vesnice lidožravý tygr a zachránila jej vlčí smečka. Tyto příběhy jsou někdy vydávány zvlášť s titulem nesoucím jméno svého hlavního hrdiny Mauglí, což prý znamemá ve zvířecí řeči Žabáček (jméno dostal chlapec od své adoptivní vlčí matky). V knize totiž zvířata spolu rozmlouvají, lidé však o tom vůbec nevědí a jejich řeč nevnímají. Mauglí se však řeči zvířat naučí a stane se plnohodnotným obyvatelem džungle i příslušníkem vlčí smečky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282/big_knihy-dzungli-dWM-282.jpg 4.1754

Kniha Knihy džunglí

špulo
včera

Keď džungľa, tak Tarzan alebo Mauglí. A keď Mauglí, tak Akéla, Rakša, Balú, Baghíra, Šer Chán, Káa... A Rikki-Tikki-Tavi. Kto tieto mená nepozná, nikdy v džungli nebol. A môže ľutovať ;)))

ZuzanaK.

Syna (8) kniha nezaujala, nechtěl ji dočíst. Skončli jsme za půlkou a přiznávám, že ani mne některé příběhy neoslovily, jiné byly naopak hodně povedené. Pravděpodobně knihu ještě dočtu později, ale spíše proto, že jsem naučená knihy dočítat, než z okouzlení knihou.

CharlesWard
10.10.2022

Ani zdaleka ne tak geniální, jak tu někteří popisují. Povídky s Mauglím ještě šly, ale zbytek se moc číst nedal.

Hakate
23.08.2022

Další příběh, který mě doprovázel v dětství. Jedna z mých (mnoha) nejčtenějších knih.

Obelix15
23.08.2022

Oblíbený dětský příběh, který dokáže oslovit čtenáře jakéhokoliv věku.

Ninushka
20.08.2022

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, která mě formovala.

Rawen616
19.06.2022

Bohužel mě tolik neoslovila, protože je to kniha docela dost ukecaná a samozřejmě poplatná dobrodružné literatuře doby vzniku. Krom toho mi nesedí sáhodlouhé filozofické rozmluvy zvířat. Léta jsem žil v přesvědčení, že Knihy džunglí jsou uceleným příběhem o Mauglím ale jde o soubor povídek o spojení lidí a přírody a ten známý "disneyovský" příběh jsou jen spojené tři povídky ze začátku a to je Disney ještě výrazně upravil:-) Mauglího příběh se ale táhne celou knihou a uzavírá ji. Paradoxně se mi ale asi nejvíce líbily příběhy bez něj. Ten o Mungovi, o poustevníkovi a pak ten s Eskymáky. I přes všechny výtky jde o klasiku a neuškodí když si ji přečtete.

vernem1850
16.06.2022

Pěkná klasická knížka o dobrodružstvích v pralese.