Knihy džunglí

Koupit

Knihy džunglí je dvoudílná kniha dobrodružných povídek a novel. Jde vlastně o jakýsi zvířecí epos v próze odehrávající se až na dva příběhy v indické džungli. První kniha obsahuje sedm, druhá osm povídkek, respektive novel. Ty jsou uvedeny krátkou básní a na konci každé z nich jsou další básnické texty, doplňující vyprávění. Více než polovina z nich (tři v prvním a pět ve druhém dílu) se týkají malého indického chlapce Mauglího (anglicky Mowgli), kterého unesl z vesnice lidožravý tygr a zachránila jej vlčí smečka. Tyto příběhy jsou někdy vydávány zvlášť s titulem nesoucím jméno svého hlavního hrdiny Mauglí, což prý znamemá ve zvířecí řeči Žabáček (jméno dostal chlapec od své adoptivní vlčí matky). V knize totiž zvířata spolu rozmlouvají, lidé však o tom vůbec nevědí a jejich řeč nevnímají. Mauglí se však řeči zvířat naučí a stane se plnohodnotným obyvatelem džungle i příslušníkem vlčí smečky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/282/knihy-dzungli-282.jpg 4.2540
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Jungle Book and Second Jungle Book (1906)

Kniha Knihy džunglí

katka134

Díky čtenářské výzvě to byl návrat do dětství. Povídky o Mauglím, lachtanovi a mungovi byly zajímavé a milé, ale ty ostatní byly zdlouhavé.

ElleNora

Kniha mi přišla hrozně zdlouhavá, jsem opravdu ráda, že jsem se dostala ke konci. Chtěla jsem se ale dozvědět víc o Mauglím a to se splnilo. Ostatní povídky pro mě byly občas jen nudné a moc dlouhé, i když se našlo i pár hezkých a čtivých.

KerolWH

Tuto knihu znám ve vícero vydání. Je to jedna z mála knih, ke které se můžu vrátit a neomrzí se mi. Ráda jsem si ji znovu přečetla pri čtecí výzvě 2019

kilometr

Četl jsem to hlavně díky letošní ČV a příběhy se mi velmi líbily.Nejvíce Quiquern a pak samozřejmě i všechny příběhy z džungle.100%.

jaja1953

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství, mládí i dospělosti až do stáří.

Gimli

Kiplingův styl psaní mi nesedl, jelikož není schopen napsat delší souvisle plynoucí text, který by dokázal strhnout. Většina povídek na mě působila jako směs jakýchsi výkřiků na jedno téma. Kdyby se změnilo pořadí odstavců, nemělo by to na smysl a vyznění dané povídky valný vliv. Nebyly takové všechny, třeba povídka o ministrovi, který se vydal rozjímat do hor, nebo některé Mauglího příhody, byly vskutku dobré. Ale to je jenom zlomek knihy, která jako celek neobstojí. Nelze vyloučit, že se to ztratilo v překladu, ale každopádně jsou pro mě Knihy džunglí zklamání, a nevím, jestli tu poslední pětinu někdy dočtu.

Damato

Ke knize jsem se dostala jako malá slečna a na chuť jsem ji nepřišla - možná tím, že mi ji tatínek tak moc vnucoval a já od narození ,palice dubová, jsem se čtení bránila. Moji kluci knihu četli , když u dědy trávili prázdniny a tak jsem ani v dospělosti nepocítila touhu si knihu znovu přečíst. Teď jsem na ni náhodou natrefila a musím se panu Kiplingovi omluvit . Není to špatné povídání. Jen škoda, už jsem zas ve věku, kdy mi to milé povídání připadá takové naivní- ale milé.

Asi jsem už z toho správného věku, kdy jsem tuto knihu měla číst, dávno vyrostla. Ale hodila se mi do Čtenářské výzvy, tak nebylo úniku ;-). Není špatná a autora mám docela v oblibě, ale ne všechny příběhy se mi líbily stejně. Podle mého názoru je nejlepší vyprávění Rikki-Tikki-Tavi, potom povídka Bílý lachtan, která je také výborná, ale ostatní jsou - podle mého názoru - o něco slabší. Celkově tedy jednu hvězdičku strhávám ;-).