Knihy džunglí přehled

Knihy džunglí
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39498/mid_knihy-dzungli-VlJ-39498.jpg 4 808 808

Jde vlastně o jakýsi zvířecí epos v próze odehrávající se až na dva příběhy v indické džungli. První kniha obsahuje sedm, druhá osm povídkek, respektive novel. Ty jsou uvedeny krátkou básní a na konci každé z nich jsou další básnické texty, doplňující vyprávění. Více než polovina z nich (tři v prvním a pět ve druhém dílu) se týkají malého indického chlapce Mauglího (anglicky Mowgli), kterého unesl z vesnice lidožravý tygr a zachránila jej vlčí smečka. Tyto příběhy jsou někdy vydávány zvlášť s titulem nesoucím jméno svého hlavního hrdiny Mauglí, což prý znamemá ve zvířecí řeči Žabáček (jméno dostal chlapec od své adoptivní vlčí matky). V knize totiž zvířata spolu rozmlouvají, lidé však o tom vůbec nevědí a jejich řeč nevnímají. Mauglí se však řeči zvířat naučí a stane se plnohodnotným obyvatelem džungle i příslušníkem vlčí smečky.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Knihy džunglí. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (117)

PitoR
26.05.2024 5 z 5

Na dvore si každý pes šteká po svojom!
Veľmi známa kniha, ktorá mňa osobne v detstve minula. Využil som preto možnosť skrátenej audio verzie a započúval sa do príbehu chlapca Mauglího. Neľutujem, veľmi milé prekvapenie a v mojom prípade sa dá povedať - lepšie neskôr ako nikdy.

MoniMonika
07.05.2024 5 z 5

"Kniha džunglí" od Rudyarda Kiplinga je literární klasikou, která oslovuje čtenáře už více než sto let. Tato sbírka příběhů zasazených do exotické indické džungle sleduje Mauglího, chlapce vychovaného vlky, a jeho dobrodružství mezi divokými zvířaty. Skrze vztahy s Baghírou, Balúem a dalšími postavami se Mauglí učí zákonům džungle a získává moudrost, kterou využívá při setkání s nepřáteli, jako je tygr Šér Chán.

Co činí "Knihu džunglí" výjimečnou, je schopnost Kiplinga vytvářet bohatý svět, který je současně dobrodružný a morálně poučný. Zákon džungle, který vládne nad divokými zvířaty, nabízí čtenářům hluboká ponaučení o odvaze, loajalitě a spravedlnosti. Mauglího příběhy jsou plné emocí, od radosti a přátelství až po nebezpečí a strach. Každý z příběhů v knize je jedinečný a poskytuje pohled na různé aspekty života v džungli.

Toto vydání "Knihy džunglí" je navíc obohaceno nádhernými ilustracemi Adolfa Borny, které dodávají příběhům další rozměr a přitažlivost. Ilustrace Bornových obrázků přinášejí děje nejen vizuální krásu, ale také zjemňují nebo naopak přinášejí některé klíčové momenty, což čtenářům umožňuje hlouběji se ponořit do světa džungle.

Pokud hledáte knihu, která kombinuje dobrodružství s hlubokými myšlenkami a morálními lekcemi, "Kniha džunglí" je tou správnou volbou. Toto vydání s ilustracemi Adolfa Borna je krásným doplňkem do každé knihovny a potěší jak děti, tak dospělé. Je to kniha, ke které se budete rádi vracet, abyste si znovu užili dobrodružství Mauglího a jeho přátel z džungle.


Hradčiatko
30.04.2024 4 z 5

Prečítaná v origináli v rámci seminára detskej literatúry na VŠ a bola strhujúca v tej angličtine. Znela. Máloktorá detská kniha zahraničnému čitateľovi znela krásne a rytmicky. :)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Knihy džunglí v seznamech

v Právě čtených16x
v Přečtených1 361x
ve Čtenářské výzvě303x
v Doporučených70x
v Knihotéce716x
v Chystám se číst164x
v Chci si koupit24x
v dalších seznamech15x