koupit knihy

Rudyard Kipling

britská, 1865 - 1936

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 60 knih

Komentáře (4)

encyklopedie
26.11.2017

U Kiplinga je uvedeno mnoho povídek. Nicméně jedna z nejlepších chybí. Povídka je česky jen za přispění Fan klubu, ale je pozoruhodná a stojí alespoň za upozornění.
Jedná se o povídku Noční poštou, podtitul Reportáž z roku 2000
Kipling kromě románů napsal také množství povídek. Řada z nich patří do oblasti hororu a nadpřirozena, někdy vysvětlovaného neznámými fyzikálními silami. Kiplinga však mocně přitahovala moderní technika. V povídce Wireless (Bezdrátové spojení, 1902) dojde k rádiové komunikaci se zemřelým básníkem Keatsem. Pokroky ve vzduchoplavbě daly vzniknout povídce Noční poštou (časopisecky 1905, samostatně knižně 1909), na niž navázalo pokračování As Easy as A. B. C. (Snadno jako A. B. C, 1912). V něm autor rozvíjí takřka dystopickou vizi světa ovládaného dopravní společností. Noční poštou je díky Kiplingovým nesporným vypravěčským kvalitám považována za jednu z nejvýraznějších SF povídek počátku 20. století.

Pro zájemce mám povídku ve formátu Docx

LuiCJ
20.06.2017

Jediná kniha, ktorú som od neho čítal, bola Kniha džunglí. Veľmi pekne interpretuje v poviedkach myšlienky, ktoré sú pravdivé. Dúfam, že v budúcnosti sa mi podarí si od neho prečítať aj iné knihy.

Peter.Melon
16.12.2015

Výborný knižní autor.Kdo by neznal Knihu džunglí?Tento autor obohatil světovou literaturu!

ducháček88
07.02.2012

zatím sem neměla moc možností se lépe seznámit se vší tvorbou,ale musím říct že mě velice zaujal styl jakým píše a co píše.Řadím mezi zajímavé autory.