Just So Stories / Bajky i nebajky (dvojjazyčná kniha)

Tak jako ve své předchozí Knize džunglí zavádí autor čtenáře do pradávného světa polidštěných zvířat, jeskynních prapředků, moří, řek a pralesů a spřádá příběhy o tom, jak získal velbloud hrb, jak vznikla abeceda či jak zdomácněl pes a kočka. Něžné i moudré, veselé i hravé příběhy pro děti i dospělé. Česko-anglické, nezkrácené vydání s komentářem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3486/big_bajky-i-nebajky-just-so-stories-h0q-3486.jpeg 4.341
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Garamond

Just So Stories, 1902

Kniha Just So Stories / Bajky i nebajky (dvojjazyčná kniha)

Jannik158

Knížka je hravá a veselá a nabízí netradiční vysvětlení toho, jak to chodí nejen ve zvířecí říši. Příběh o klokanovi s napětím poslouchal i můj čtyřletý syn, a líbil se mu, i když je knížka vhodnější pro trochu starší děti. Nejvíce mě pobavil příběh o Motýlovi, který dupal. Kočka, která chodila sama je taky velmi výstižným příběhem :-)

Yalka
05.04.2020

Fascinovaly mě povídky o tom, jak vzniklo obrázkové písmo a jak vznikla abeceda. Ty jsem četla stále dokola, brávala jsem tuhle knihu v knihovně opakovaně do ruky. Aniž bych do nedávna tušila, že to byl Kipling.

Karola050716
19.03.2020

Tohle mě fakt bolelo a po dočtení knihy mám při oslovení "drahoušku" návaly agrese :D Ne že by to bylo úplně blbé, ale bavily mě asi dva příběhy a to ty poslední, jinak to čtení bylo spíše utrpením.

emve
25.04.2018

Jednoduše: líbila se mi jako dítěti a líbí se mi i teď. :)

bernadeta13
29.04.2016

Je to fakt super, nejvíc mě bavila bajka o divoké kočce, protože tam ta kočka chválila ženu, jak je krásná. Vlastně všechny se mi líbily, některé víc, některé míň. :)

regulax
25.02.2016

Soubor povídek, které brilantním humorem vysvětlí původ věcí dávno daných a přirozených. Oblíbená je povídka o slůněti, kterak k dlouhému chobotu přišlo. Mě zaujaly a rozesmály povídky Kočka, která chodila sama a Motýl, který dupal - jelikož z nich jasně vyplývá, že za vším hledej ženu (cherchez la femme)!

vojtěch p.
21.01.2014

Nejpovedenější je podle mě povídka O puvodu pásovcu , kde se chudákovi jaguáru zatočí hlava z ježka , který tvrdí ,že je želva a ze želvy , která tvrdí ,že je ježek.

kattyV
15.02.2013

Báječně napsané pohádky o zvířatech, kde autor neustále komunikuje se čtenářem - dítětem. "Hlavně si zapamatuj ty šle, drahoušku... Nezapomněl jsi na ty šle?...") S odkazy na tuto knihu se můžete potkat i v mnohých anglických knihách. Takže až narazíte na zmínku o nenasytně zvědavém slůněti a kalné řece Limpopo plné krokodýlů, vězte, že o něm psal Kipling ve svých bajkách. A co že se stalo tomu nenasytně zvědavému slůněti? Nic tak strašného - krokodýl mu vytáhl nos do délky chobotu, což se ukázalo jako docela praktické. Ale fakt je, že ho chtěl sežrat. Takže pozor na nenasytnou zvědavost. V jiných bajkách se dozvíte třeba proč má nosorožec pořád špatnou náladu, jak byl napsán první dopis nebo taky, kde se vzal pásovec. (Jo a nezapomeňte na ty šle).