Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně

Autorka žije na Korfu přes deset let se svým řeckým manželem a dvěma dětmi. Její postřehy jsou prodchnuty láskou a obdivem k novému domovu, což jí umožňuje vnímat jak krásu a poezii celého ostrova či vlídnost a pohostinnost jeho obyvatel, tak i méně příjemné stránky zdejšího života. Ty však dokáže glosovat s laskavým humorem i s jistým pochopením....Jejím prostřednictvím se seznamujeme se „zákulisím\" našich prázdninových pobytů a zjišťujeme, že život mimo turistickou sezónu je stejně fascinující a zajímavý. Jako matka nás provází radostmi i strastmi řecké reality od porodnice, přes školku, různé dětské aktivity až po specifika školní výchovy, jako manželka radostmi i strastmi cizinky sem provdané, zejména pak vztahem s tchýní, jako občanka nás seznamuje s potížemi při kontaktu s řeckým zdravotnictvím, řemeslníky, obchodníky apod., jako průvodkyně českých turistů s klady i nešvary našinců na dovolených, a konečně jako člověk s neuvěřitelně kosmopolitní společností na Korfu a se spoustou osudů lidí doslova z celého světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29363/pribehy-z-olivoveho-ostrova-aneb-kdyz-na-korfu-kvetou-mandlone-29363.jpg 4.274
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Stoklaska
13.12.2017

Lehké oddechové čtivo. V knize je popsána i odvrácená strana Korfu, respektive celého Řecka. Místy jsem nechápala, proč vlastně autorka na Korfu bydlí, v některých kapitolách bylo negativ až příliš.

SBH
02.12.2017

Autorka píše velmi čtivě, svěže a vtipně. Útlou knihu nebyl problém slupnout za odpoledne, člověka uprostřed středoevropské zimy přenesla do slunného Středozemí. Ale od půlky jsem se topila v hromadách odpadků, řecké lenosti a bezohlednosti. P. Smetanová pořád zdůrazňovala, že se na Korfu na rozdíl od Čech nekrade, ale tato situace nejspíš pramení z toho, že zlodějina by od Řeků vyžadovala aspoň minimální úsilí. Kolébka evropské civilizace je sice malebná, ale bohužel v troskách a silně zapáchá.

Analady
29.09.2017

Milé, odpočinkové čtení, kde se autorka se čtenáři podělí o zážitky ze svého života na Korfu.

Silmarien
13.08.2017

Príbehy Češky, ktorá sa vydala na Korfu a žije tam s manželom a dvomi deťmi. Knižka je koncipovaná do štyroch celkov - ročných období, do ktorých Pavla naskladala svoje krátke príbehy (ak som dobre pochopila, tak pôvodne z blogu alebo minimálne v tom štýle) z každodenného života na Korfu - i tie dovolenkové, keďže pôsobí ako sprievodkyňa i tie, ktoré turista už nevidí. Jarné, jesenné i zimné. So všetkým pozitívnym i negatívnym čo prináša život cudzinca na ostrove.
Príjemná dovolenková oddychovka.

JIVaJaH
15.07.2017

Ukázka toho, co turisté nevidí, ale i krás, kterých si všimnou. Pro mě milé čtení.

Petra21
03.07.2017

Tuto knihu jsem četla během dovolené na Korfu, takže neskutečně milým způsobem vyplnila postřehy, které se člověk v průvodcích ani poznáváním jinak nedozví. Takže na dovču moc hezký relax, ale jinak nečekat žádný literární skvost.

jana_briza
27.05.2017

Kniha je rozdělená na 4 velké kapitoly podle ročního období a každá obsahuje několik mikropříběhů ze života cizinky na ostrově. Většina je celkem zábavných, pár je vata bez pointy. Knížka jako celek docela hezky vykresluje život v Řecku. Autorka nicméně není žádná velká spisovatelka, myslím, že by se z tématu dalo vykřesat víc. Ale jako oddechovka dobrý.

Emilie1906
29.03.2017

Od knihy jsem čekala více propracovanou stylistiku, ale když jsem v půlce knihy své očekávání opustila, tak jsem si užila popis každodenního života na Korfu, kde jsem kdysi dávno byla na dovolené.

ManželéMannovi
28.09.2016

Pěkná letní knížka, která mi vždy trochu vylepšila den. Život na Korfu je tak jiný než tady u nás. Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a o trošku si prodloužila letní atmosféru.

Wendysek
12.09.2016

Nějak se nemohu odtrhnout. Na Korfu jsme byli čtvrt roku před tím, než mi byla knížka darována, a musím říct, že mám pocit, jako bych tam znovu byla. :) Nádherně čtivé, vtipné, sympatické!

Maat
04.06.2016

Příjemná, pohodová jednohubka. Moc dobře se četla a navodila tu správnou letní atmosféru. Určitě si přečtu i Pod cypřišem se sklenkou ouza.

vladenask
06.01.2016

Báječná kniha na zimní den, kdy je venku minus deset. Přečteno jedním dechem.

Jejda
02.06.2015

Povinná četba pro všechny milovníky Řecka :-) Pavla píše opravdu krásně lehce vtipně a s nadhledem.

Barou
22.04.2015

Bez nadsázky můžu říct, že příběhy (potažmo blok) pro mě byly průvodce, když jsem začala žít na jednom z Řeckých ostrovů. Tisíceré díky paní Pavlo, za úsměvné vyprávění a možnost pochopení řecké mentality, ikdyž jsem ji vlastně ještě pořádně neznala.

zoew
13.04.2015

Opravdu bezvadné odpočinkové čtení - je to takový průvodce řeckou mentalitou :-)

Selinute
25.01.2015

Vtipné a úsměvné vyprávění naší krajanky o životě na jednom z nejhezčích ostrovů v Jónském moři mě celkem pobavilo. Bohužel Korfu není moje srdcovka, a proto ani toto vyprávění není pro mě topka.

princesse
20.01.2015

Moc se mi líbila knížka Příběhy z olivového ostrova a s klidným svědomím mohu napsat, že ani tato mě nezklamala. Skvělé příběhy z Korfu, které rozhodně pobaví a některé jsou téměř neuvěřitelné. Pohodová a příjemná knížka pro dobrou náladu.

hanace
05.10.2014

Kniha se mi moc líbila. Je to zábavné a oddechové čtení.

jana.hud
15.09.2014

Od knížky jsem nic moc nečekala...nalákala mě jen tím, že se odehrává na Korfu, které mám spojené s překrásnými knížkami Geralda Durrella. O to víc jsme byla překvapená, jak je vtipně a mile napsaná. Jako oddechové čtení lze jen doporučit. Už se těším na další knihu této autorky.

Alberto
05.08.2014

Vůbec se mi nechtělo knihu číst, ale o to příjemněji pro mě dopadla. Pohodové, milé, dovolenkové čtení a nejen u moře :)

Lenka4
07.07.2014

Z knih Geralda Durrella jsem nabyla dojmu, že ostrov Korfu je pohodové, krásné místo se sice poněkud svéráznými, leč milými lidmi. Pavla Smetanová to svým vyprávěním jenom potvrzuje. Moc příjemné čtení.

Marbulka
02.10.2013

Příjemné, odpočinkové čtení

Adriassa
29.01.2013

Doporučuji vzít si knihu sebou na dovolenou a nejlépe na Korfu:-))

Marika Vanova
19.08.2012

Pěkné počtení o Češce žijící na Korfu. Koukám, že tam je taky pěkný blázinec, pro mě: všude dobře, doma nejlíp.

anela
14.06.2012

Tak tuhle knížku můžu jen a jen doporučit !

buturenka
17.05.2012

příjemné a úsměvné čtení, a moc dobrý češtin

andrejs
30.04.2012

Velmi zajímavá a hlavně čtivá kniha s postřehy o mentalitě a životě Řeků a rozdíly mezi jimi a námi. Líbil se mi její nadhled, to, že nestraní ani Čechům, ani Řekům, a že uznává, že obě mentality mají svá pro a proti. Vyhovovaly mi i krátké kapitolky, zaměřené vždy k jednomu tématu a nesmírně živý, čtivý a hlavně humorný styl Pavly Smetanové!

elki
04.09.2011

Mohu jen doporučit. Zajímavá kniha, která vás seznámí se životem na ostrově Korfu (jelikož jsme ho osobně navštívili, tak jsem se o vše zajímala ještě víc), rozdíly mezi žitím u nás a v Řecku, jiné zvyky v rodině, školce, úřadech...

bookcase
27.08.2011

Půvabné a vtipné postřehy ze života Češky na ostrově Korfu. Sleduju pravidelně autorčin blog, takže knížka byla pro mě příjemným shrnutím všech zážitků. Při čtení dostanete chuť lenošit a popíjet ouzo :).

Korfu

Pavla Smetanová