Belanna Belanna komentáře u knih

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Krutá a drsná pravda ....
Tohle čtení jsem si musela servírovat po částech.

24.10.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mě knížka zklamala.
V námětu jsem viděla velký potenciál, ale nebyl využit. Vhledem k tomu, že si dobu před rokem 1989 dobře pamatuji, působila na mě knížka chaoticky, něco jako rok 1968 s totalitními prvky a to vše okořeněno děsivými vizemi.

22.10.2021 2 z 5

Mutace Mutace Robin Cook

Pan Cook je sázka na jistotu. I tato knížka z oblasti výzkumu a genetiky je povedená, čtivá a napínavá.

22.10.2021 5 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Knížka se mi líbila. Chvilku jsem sice přivykala autorovu stylu psaní, ale pak už se četla dobře. Je to velmi drsný příběh o to víc mrazivější, že je postaven na skutečné události. Autor mě plně vtáhnul do nelichotivého prostředí Barcelony počátku minulého století.
Oblíbila jsem si inspektora Corva, který pro ránu opravdu nešel daleko. Jen konec mě trošku rozladil.

20.10.2021 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Krásný příběh, mistrovský vypravěčský um, sugestivně vykreslený pochmurný hřbitov, který slouží jako domov. Je to poutavé a netradiční čtení, ve kterém každý najde svou trošku.

20.10.2021 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Hezký a smutný příběh. Za obyčejnou domovnicí se ukrývá neobyčejná a inteligentní žena, kterou musíte obdivovat.
V knížce se nenásilně střídají hluboké filozofické myšlenky s jemným humorem.
Na čtení musí být člověk naladěn, nemusí sednout každému.

18.10.2021 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Knížka s jednoduchým dějem a dokonalým humorem sympaťáka Toma Langa je jako dělaná pro relax. Moc se mi líbila, jen nedoporučuji číst na veřejných místech a v MHD :)

15.10.2021 5 z 5

Člověk na konci Člověk na konci Michael Crichton

Po poměrně dlouhé době jsem se k této knížce vrátila. Líbí se mi srovnávat pocity dřív a dnes. Opět na mě pan Crichton zapůsobil mrazivě, místy až děsivě.
Obdivuji jeho velké znalosti v oblasti neurochirurgie a počítačové techniky, jeho styl psaní a atmosféru, kterou dokáže navodit. A nakonec to varování, které je o to víc výraznější, čím víc jsme zběhlejší v nových technologiích.

15.10.2021 4 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Tohle je přesně ta knížka, kterou si přečtete, odložíte a za chvilku nevíte, o čem byla.
Přesto se to četlo vcelku dobře, jen některé pasáže byly dost zdlouhavé a na napětí se taky mohlo více přidat. A navíc mi byla Hannah dost nesympatická, místy až protivná.
2,5*

14.10.2021 3 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Poslední díl se mi líbil ze všech nejvíc. Bylo tu více dobrodružství a mnohé překvapivé momenty. Všechny hrdiny jsem si ještě více zamilovala.
Jsem ráda, že se ke mně tato série dostala. Jen doporučuji číst jako celek.

13.10.2021 4 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Příběh se rozvíjí, dozvíme se více o tom, co se stalo a jak se s tím skupinka vypořádá. Autor udržel svižnost, přidal více na akci a naladil tak na další díl.

12.10.2021 4 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Jednoduchá dějová linka, lehké a čtivé, vcelku napínavé, styl pro mladé čtenáře. Pro mě pěkná oddechovka.

11.10.2021 4 z 5

Slepý instinkt Slepý instinkt Andreas Winkelmann

Knížka na mě zapůsobila. Zajímavá zápletka, napínavé již od začátku, místy až mrazivé, plné akce a u policie slouží normální lidé.
Pátou * dávám autorovi za zvířátka :)

10.10.2021 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Drsná doba, drsný jazyk, drsné prostředí, to je Glasgow v sedmdesátých letech plný drog, prostituce, korupce a násilí. Přestože byl příběh předvídatelný, tentokrát to nevadilo. Mohla jsem si více všímat toho jak autor vykreslil právě onu dobu, město jako celek a navíc vztahy, které tu vládly. Vůbec jsem se nedivila, že byl Harry takový, jaký byl.

08.10.2021 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Dojemný a krásný příběh.
Retrospektivní vyprávění mám ráda, ale čeho je moc toho příliš a bohužel v této knížce bylo přeskakování v čase v dosti krátkých intervalech pro mě hodně rušivé a výrazně mi to pokazilo celkový dojem.

08.10.2021 3 z 5

Podivné cesty Podivné cesty Dean Koontz

Skvělý soubor povídek. Přestože byly napsány v poměrně velkém časovém úseku, jejich kvalita se nijak nemění. Napínavá, mrazivá atmosféra provází jak horrorové tak sci-fi dílka.
Nejvíce mě oslovily povídky Past a Chase.

06.10.2021 4 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Opravdu zábava. Jednoduché, bez zbytečných dějových linek a konečně jsem se dozvěděla něco víc o hlavním hrdinovy. Robokat je sympaťák.

04.10.2021 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Konec hry trochu vylepšil reputaci. Blížilo se to víc detektivce, než předchozí knížky, vcelku dobře se to četlo a objevil se tu i humor. Celkově na mě ale tahle série nijak výrazně nezapůsobila a brzo na ní zapomenu.

04.10.2021 3 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Svižná a čtivá sci-fi jednohubka. Náhled do mysli Robokata s jemným humorem.
Těším se na další.

02.10.2021 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Když si uvědomím, kdy byla tato knížka napsaná, je to stále bezvadné čtení. Napínavé a přesto, že je zde hodně odborných věcí, dobře se čte.
Autor dokáže navodit atmosféru, že vám běhá mráz po zádech.

02.10.2021 4 z 5