Obchodník se smrtí

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/obchodnik-se-smrti-206.jpg 3.7767
Literatura světová, Detektivky, krimi, Humor
Vydáno, XYZ (ČR)

The Gun Seller, 1996

Kniha Obchodník se smrtí

Vesper001

Jak jsem se dočetla v anotacích, jde o „parodii na špionážní thrillery“. Hlavní postavou (ovšem nikoli hrdinou) je Thomas Lang, drsňák bez servítků, který miluje motorky, vyzná se ve střelných zbraních a bojových uměních, miluje slečnu Sáru a skotskou, což mu ovšem nebrání, aby měl zároveň pletky i s teroristy, vrahy, osobními strážci, gangstery, galeristy a ministerstvem obrany. Asi tak. Příběh je vyprávěn v ich-formě, což je uklidňující, ale jak jsem už řekla, obsah zde není zdaleka tak podstatný jako forma. V druhé polovině knihy se děj přesune do Čech, a kdyby kvůli ničemu jinému, tak kvůli těmto pasážím ji lze doporučit – všem, kromě zapadlých vlastenců. Laurieho glosy na téma českého jazyka, taxislužby, jídla a povahy zaručeně způsobí váš společenský pád, budete-li si je číst např. v dopravním prostředku MHD. Autor je místy jemně sarkastický až těžce sarkastický, občas britsky suchý a často fantasticky nekorektní. Jestlipak uhodnete, kdo jsou "zatracení velbloudí kovbojové s ručníky na kebulích"?

Didy_K

Sarkastický humor - pokud ho máte rádi, kniha se vám bude líbit, já se několikrát smála nahlas při čtení v MHD. Oddechové čtení s jednoduchým příběhem, který je sice trochu přitažený za vlasy, ale nevidím důvod, proč by to mělo vadit.

Polinka92

Příběh, který má hlavu a patu. Hodně čtenáře vtáhne do děje, osvětlí mnoho ohledně terorismu, zbraní a myšlení vládních organizací.
Co si budeme nalhávat, na stylu psaní se hodně odráží autorova osoba. Upřímně jsem v něm dost vnímala Dr. House, ačkoli příběh vznikl mnohem dříve než seriál.

HaniFialka

Jediná pozitivní věc, kterou můžu říct, je to, že Tom je fakt sympaťák. Škoda, že děj byl tak zmatený a absolutně nelogický. Knížku jsem dočetla s velkým sebezapřením jen proto, že děj byl prošpikován brilantními vtipy, o které jsem nechtěla přijít.

davidurban1973
27.12.2019

Dal jsem tomu slušnou šanci až do ste stránky, ale přesto mě to nepřesvědčilo, abych to docital a ztrácel tím čas. Autorův styl mi neseděl, dost mě otravovaly jeho ustavicne pokusy, aby to bylo vtipné či bůhví co většinou vět chtěl dokázat. Mě to přišlo hodně nucené a vyznělo to jako rádoby komedie, která mě nezaujala. Až do místa kam jsem dočetl není vůbec jasné, kdo je hlavní hrdina, jaký má vztah s ministerstvem apod. A proč si jeho vybrali jako nájemného vraha.
Stylu nucených vtipu také nepomohlo nevtipne vysvětlování nějaké obyčejné věci, kterou autor okeca na cely odstavec úplně zbytečnou vatou.
Za mě tedy ne.

Dáduše
19.08.2019

Miluju doktora House. Hugha ráda poslouchám, má skvělou hudbu. Co si budeme povídat, je to sympaťák, ale ani kvůli jeho sexappealu nemůžu knížku hodnotit moc vysoko. Jazyk byl docela dobrý, ale táhlo se to jako týden před výplatou a místy jsem se tolik nudila, že jsem zapomněla o čem čtu a musela se o pár těch stránek vrátit. Pár sarkastických vtípků a to je asi tak všechno.

tygřík2
05.07.2019

Ironie, sarkasmus, černý humor, to já ráda. Sama jím ale nedokážu častovat své bližní, i když bych si to někdy velice přála, a tak mi nezbývá, než se bavit tím, že to někdo umí a tiše závidět:-)))

Kikty
17.02.2019

Pro mě nic moc zajímavé téma, ale jazyk, kterým je knížka napsaná, je naprosto super. Cynický a suchý humor "doktora House" mě bavil.

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho
Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho