Slepý instinkt

Horký letní den. Ve zpustlé zahradě sedí na houpačce malá dívenka. Vše kolem září barvami, ale ona je nevidí – je slepá. Zato však zřetelně cítí, že se někdo blíží: člověk, z něhož vychází zlo. Pokusí se utéct – marně… O řadu let později zavolají komisařku Franzisku Gottlobovou do ústavu, z něhož zmizelo děvčátko. Je rovněž slepé. A po pachateli ani stopy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157173/big_slepy-instinkt-evs-157173.jpg 4.2110
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

Blinder Instinkt, 2011

Kniha Slepý instinkt

jarmila7388

Napínavé čtení,ale scény, když tyra holku,nebo pavouka dává mámě do kabelky bylo spiś hororové psycho.Vrchol to kousnutí do Franzisky pavoukem. Zavřela jsem knihu.

lucie2371
14.11.2021

Jednu ⭐ strhávám za pomalejší rozjezd (skoro 100 stran) ale jakmile se kniha rozjede, už vás nepustí. A ačkoli jsem skoro od začátku knihy věděla jak to dopadne, stejně byla kniha napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout!

Arkagas
13.11.2021

Kniha, která se ke mě dostala úplnou náhodou, po které jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem nevěděla co číst a velmi mile mě překvapila. Není to thriller ve své klasické poloze, na jaké jsme zvyklí a přesto má neotřelou a zajímavou zápletku. Nenechte se zmást, únos slepého děvčátka tady není ta stěžejní linka. Je tu propracovaný příběh únosce, který potřebuje, aby se jeho oběť cítila jako lovená zvěř a k tomu přizpůsobí absolutně vše. Místy jsem se cítila jako bych v lese tisíce nožiček byla taky. Jediné co mě zklamalo je snad jen to, že běkteré živočišné druhy působící v knize byly absolutně mimo mísu - hlavně ti s 8 nohama... Ale to už je můj problém, jelikož jsem na pavouky zatížená :-D Celkově hodnotím kladně za motiv a děj knihy, který je ještě neokoukaný.

RADOST
13.10.2021

Poutavě napsaná detektivka, zajímavá především postavou pachatele. Ten pro dosažení svého uspokojení vynakládá velké prostředky a um. Potřebuje se cítit mocným lovcem, pánem svého světa. Ten svět zabydluje zákeřnými tvory a oběti, které unáší, už dopředu oslabuje jejich vrozená slepota. Jednooký mezi slepými králem - vítězí ve svém mikrosvětě. V reálném životě je sám v pozici slepce, je podprůměrný, neúspěšný ve všech směrech.
Napínavá kniha, doporučuji.

Belanna
10.10.2021

Knížka na mě zapůsobila. Zajímavá zápletka, napínavé již od začátku, místy až mrazivé, plné akce a u policie slouží normální lidé.
Pátou * dávám autorovi za zvířátka :)

JustWomen
02.10.2021

Určitě čtivé, ale nesedla mi hlvní zápletka- unášení slepých holčiček a jejich prapodivné mučení. Bylo to sice originální, alemám z toho husí kůži. Konec neuvěřitelný.

maličkán
09.08.2021

Výborná kniha, nepustila mně od začátku do konce.

DvěTéčka
12.05.2021

Ze záčatku nic moc, ale od poloviny to začalo být napínavé i přes to že nemám ráda knihy kde se ubližuje dětem.