Zlá žena

Barcelona, rok 1911. Chudinskou čtvrtí se šíří podivné zvěsti o příšeře, která v poslední době unesla a zavraždila několik dětí. Policie je bezmocná a navíc ji tento případ ani příliš nezajímá, jedná se totiž o dcery a syny prostitutek, které se často neodváží nahlásit, že se jim ztratilo dítě. Inspektor Moisès Corvo se však rozhodne, že tyto „bezvýznamné vraždy“ nenechá nepotrestané. Ve městě nemá moc dobrou pověst: sem tam si rád přihne, navštěvuje veřejné domy a konflikty často řeší pěstmi nebo pistolí. Vyšetřování ho zavede do luxusního veřejného domu Xalet del Moro a do kasina Arrabassada, za jehož zdmi se odehrávají nelegální obchody, do hospod, divadel, chudinských domů a do ordinace excentrického rakouského lékaře. Jeho nadřízení tvrdí, že kde není oznámení, nemělo by být ani vyšetřování, avšak inspektor Corvo a jeho kolega Malsano jsou jiného názoru a začnou pátrat na vlastní pěst, přičemž odkryjí nezodpovědnost tehdejší policie a poodhalí rovněž zoufalé podmínky, v nichž žije městská chudina. Kniha je založena na skutečném případu, který otřásl Barcelonou na začátku 20. století. Hlavní roli v něm hrála „Upírka z ulice Ponent“, jejíž krutost všechny šokovala. Zlá žena je strhující román, který potvrzuje literární talent Marca Pastora....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191818/big_zla-zena-3fS-191818.jpg 3.786
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Host

La mala dona, 2010

Kniha Zlá žena

Belanna
20.10.2021

Knížka se mi líbila. Chvilku jsem sice přivykala autorovu stylu psaní, ale pak už se četla dobře. Je to velmi drsný příběh o to víc mrazivější, že je postaven na skutečné události. Autor mě plně vtáhnul do nelichotivého prostředí Barcelony počátku minulého století.
Oblíbila jsem si inspektora Corva, který pro ránu opravdu nešel daleko. Jen konec mě trošku rozladil.

hanzmb
02.12.2019

Podle povolání autora bych čekal detektivku, podle zvoleného tématu thriller a on z toho vylezl horor jako hrom. V osobě vypravěče smrťáka až s prvky fantasy. Jako většina recenzentů jsem si jeho vstupy opravdu užíval. Těch krvavých scén tam až zas tak mnoho není. Ono stačí, když hlavní hrdinku honí mlsná :-). Bohužel má tato kniha 1 obrovský nedostatek. Je autorova jediná přeložená do češtiny.

Allys
10.06.2019

Kniha vychádza zo skutočných udalostí a možno aj na základe toho mi prídu niektoré časti miestami až neuveriteľne nechutné a kruté, možno aj preto, že šlo hlavne o deti. Vyvažuje to však rozprávač - smrť s patričným nadhľadom a správnou dávkou čierneho humoru. Práca detektívov je taktiež zaujímavá - riešenie zločinov bez modernej techniky, to už sa dnes len tak nevidí :-)

peti660
05.08.2018

,, Je to hrůzné, strašidelné a ohromně zábavné. Temně laděný katalanský román je směsicí gotického hororu a drsné krimi.. '' A přesně tohle vystihuje můj pocit z této knížky.

mironeta
11.01.2018

Historická detektivka do vlaku.

Zoy
31.08.2017

Na knihu jsem se těšila, ale trochu mě zklamala. Zvláštní styl psaní, který mi nesedl.

Turmee
20.06.2017

Surové a kruté, nechutné a neuvěřitelné.

Příběh nám nabízí pohled na Barcelonu na začátku 20. století. Vykresluje atmosféru plnou strachu. Většina lidí, se kterými se setkáváme, je z nejnižších vrstev. Snad proto se celou knihou táhne smrad nemytých těl.
Vypravěčem je zde Smrt, která nás nelítostně seznámí se zvrácenostmi nechutných lidských myslí. Nikdo v tomto příběhu není nevinný, snad jen ty děti. Přestože mi žádná z postav nepřilnula k srdci, hltala jsem jednu kapitolu za druhou.

Zápletka nijak originální, konec lehce předívatelný. Přesto je mezi písmenky ukryto zvláštní zoufalství a šílenství, které se jen tak nevidí.

motolka
30.03.2017

Zvláštní knížka. Líbily se mi staré detektivní metody pátrání. Zajímavý byl i vypravěč. Takový laskavý smrťák :o)

Jinak zlá žena (pro mě bestie), byla o to hrůzostrašnějí, že vše bylo na motivy skutečné události. Konec byl smutný :o( Čekala jsem trošku jiný. O to byl ale reálnější.