Kniha hřbitova

Nikdo Owens, známý jako Nik, je normální kluk. Byl by naprosto normální, nebýt toho, že žije na hřbitově a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim však přežije a naučí se leccos užitečného - třeba jak se stát neviditelným pro lidi. Na malého chlapce číhají na hřbitově dobrodružství i nebezpečí - prastarý Indigový můž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer. Ale jestli Nik někdy opustí hřbitov, bude muset čelit útoku Jacka, muže, který mu už vyvraždil rodinu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1191/big_kniha-hrbitova-fb1-1191.jpg 4.4900
Horory, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Polaris

The Graveyard Book, 2008

Kniha Kniha hřbitova

helusa2

Já toho Gaimana prostě miluju :-) Krásný, trošku hororový námět, perfektní zpracování - mám jen jedinou výtku - přišlo mi to strašně krátké :-) Napůl posloucháno, napůl čteno, obojí skvělé. Hodlám koupit do školní knihovny (spolu s Koralinou).

carbici
20.12.2021

Velmi hezká kniha, která donutí pracovat fantazii na 110 %.

Cimeřan
08.12.2021

Zajímavý námět, poutavý a neotřelý děj, skvělé zpracování... a typický závěrečný Gaimanův antiklimax, kvůli kterému jdou hvězdy dolů.
PS: Vhodná látka pro Tima Burtona.

Vesmich
04.12.2021

Ten nápad byl pro mě zajímavý. Malé dítě vychovává v literatuře ledaskdo - vlci, medvědi, tygr..takže proč by ne hřbitovní lid. Tak do půlky to bylo velmi svěží, později už to pro mě bylo stále stejné a stejné a stejné. Tak, nejsem ani děti ani mládež, pro mě to autor nepsal.

zandu
30.11.2021

Perfektní. Moc se mi příběh chlapce jménem Nikdo líbil.
Bohužel pouze naposloucháno. (Nebo bohudík? Audioknihu v podání Ondřeje Brouska je radost poslouchat).
Klasická kniha nejde sehnat a v e-podobě mě číst nebaví. Proto jsem se obrátila na nakladatelství Polaris s dotazem, zda nebude dotisk nebo nové vydání a BUDE!!! Je to v plánu. Tak snad se někdy během příštího roku dočkáme, protože tuhle knihu chci mít doma :-)
Edit: já ji sehnala!!! Mám neuvěřitelnou radost a už se těším, až si ji přečtu. Poslech byl moc hezký, ale čtení je čtení. A také se chystám na komiksovou verzi :-)

Kami33
22.11.2021

Mám ráda pohádkové příběhy, svět fantasy a vyprávění pana Gaimana, proto mám moc ráda i Nika a všechny ty, co mu pomáhají. Krásné čtení.

Alma-Nacida
16.11.2021

Horor pro děti není v tomto případě ani tak moc protimluv. Poslouchala jsem jako audio a užila si atmosféru i fantazii autora, jen poslední kapitola by si zasloužila pár řádků navíc.

Belanna
20.10.2021

Krásný příběh, mistrovský vypravěčský um, sugestivně vykreslený pochmurný hřbitov, který slouží jako domov. Je to poutavé a netradiční čtení, ve kterém každý najde svou trošku.