Kniha hřbitova

Nikdo Owens, známý jako Nik, je normální kluk. Byl by naprosto normální, nebýt toho, že žije na hřbitově a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim však přežije a naučí se leccos užitečného - třeba jak se stát neviditelným pro lidi. Na malého chlapce číhají na hřbitově dobrodružství i nebezpečí - prastarý Indigový můž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer. Ale jestli Nik někdy opustí hřbitov, bude muset čelit útoku Jacka, muže, který mu už vyvraždil rodinu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1191/kniha-hrbitova-fb1-1191.jpg 4.4632

The Graveyard Book (2008)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Polaris

Kniha Kniha hřbitova

momo01

Pohádkově tajemný příběh pro malé i velké. Asi není pravda, že nemám ráda knihy s nedospělými hrdiny, protože Nikdo Owens mě okouzlil.

Eicherik

Po knize jsem sáhl, protože mě od mala fascinují hřbitovy. Jsem spokojený, protože se autorovi podařila precizně vystihnout atmosféra "kamenné zahrady", která je v knize částečně rozčleněna. Kniha obsahuje spoustu zajímavých postav, je pěkně ilustrovaná a má velmi vkusnou obálku. Příběh je rozdělen do tematických kapitol, ke konci nabývá na dramatičnosti a závěr se povedl.
Neváhejte a nahlédněte za starobylou bránu kamenné zahrady.

Hanina61

Od dětství, a že to moje bylo už dávno, mě hřbitovy podivně lákají a fascinují, čím starší, tím lepší... Ráda se procházím mezi náhrobky, luštím jména a letopočty, prohlížím staré vybledlé fotky kdysi vážených občanů, podobných třeba paní a panu Owensovým... A příběh Nika, chlapečka vyrůstajícího na hřbitově a čelícího nebezpečenstvím uvnitř i vně jeho zdí mi učaroval... Ráda bych věděla, co s ním bylo dál, ale to si mohu jen představovat... Další skvělá knížka mého nedávno "objeveného" a tím oblíbenějšího spisovatele... :-)

Pidulka

Můj dobrý kamarád Nikdo Owens. Na svůj věk docela chytrý a vyspělý. A navíc umí spoustu žůžo věcí, třeba projít zdí a nebo prostě Zmizet... Nejednou jsem měla chuť procházet se po hřbitově a hledat chlapce, který mi poví zajímavé historky o lidech, kteří zde odpočívají.

Neskutečný a okouzlující svět Neila Gaimana spolu s jeho humorem (někdy trochu morbidním) mě zcela pohltili. Sympatické postavy se staly mými podivnými přáteli a já se jejich dobrodružstvím skvěle bavila. Příběh má spád a já si ani neuvědomila, že je konec víkendu :-) Prostě parádní čtení (nejen pro děti, i když pro ně je asi kniha primárně určená :-))

marvarid

Svět fantazie Neila Gaimana je okouzlující. Je přesně takový, jaká by pohádka měla být – napínavý, většinou zábavný a hravý, ale chvílemi taky děsivý a místy i krutý. Přístupný i pro dospělého čtenáře. Až z novodobých dětských příběhů bylo zlo a krutost vymýceny, proto asi často působí tak dementně. Děti pak nejsou „traumatizovány“, ale taky se nic zajímavého o světě nedozvědí. Já ty své s tímhle autorem rozhodně zkusím seznámit.

Gilnien

Na Gaimana jsem se chystala dlouho. K této konkrétní knize jsem přišla díky čtenářské výzvě. Rozhodně to není poslední knížka, kterou od autora čtu.

PetraBery

Nikdo Owens je kluk, který žije svůj život mezi zdmi hřbitova se všemi jeho obyvateli. Mimo hřbitov mu hrozí velké nebezpečí, vrah jeho rodiny mu jde po krku. Pěkně napsaný příběh, trochu duchařiny a nadpřirozených schopností, ale mě to prostě bavilo.

alekis

Myslím, že jenom Brit, nebo někdo s hlubokými ostrovními kořeny, mohl napsat tuto nádhernou knihu. Podle mě však není vhodná pro děti nejméně do 10 let. Tragický začátek příběhu může naprosto poznamenat dojem, a menší dítě úplně nepochopí, že je vymyšlený. Pro něj by byli Nik a jeho přátelé skuteční.
Hlavní hrdina prošel svým patnáctiletým životem na starém hřbitově, se všemi jeho nástrahami, s pomocí laskavých lidí... No... lidí? Trochu by se o tom dalo diskutovat :).
Podstatné je, že byl milován, měl přátele, a já, mít za pěstouna Silase, a takovou učitelku a přítelkyni, jakou byla slečna Lupescu - moje oblíbená postava - tak si blahopřeju.
Hrozila mu nebezpečí, ale dokázal je překonat. Přišla za ním mladá láska, ale musel se jí vzdát, aby mohl uskutečnit, co si tolik přál. Nakonec se rozloučil s těmi, které měl velmi rád... opustil jediný domov, který znal, a to všechno proto, aby mohl žít! Otevíral se před ním celý svět.
Milý Niku, dítě hřbitova, vyrostlé ve zvláštní společnosti mezi náhrobky! Neměl jsi to lehké, a ani mít nebudeš, život přináší spoustu nástrah... Ale ta nová poznání, dobrodružství, přátelé, všechno, co tě čeká... to bude opravdu něco! Vzhůru na palubu, dálky volají!