Kmen Andromeda

Jedna z nejslavnějších knih Michaela Crichtona je detailně promyšlenou vizí kosmické nákazy šířící se na Zemi. Popisuje pět dnů největší americké vědecké krize. Tak jak bývá při řešení krizí obvyklé, je chování jejich účastníků směsí předvídavosti a zatmění mysli - krize jsou dobou pro skvělé i naprosto nesmyslné nápady. * Čtyři vědci vybraní pro své vědecké úspěchy jsou v úplném utajení povoláni do laboratoří ukrytých pod nevadskou pouští. A zde, obklopeni nejmodernější technikou a odříznuti od světa, bojují s celosvětovou epidemií působenou neznámým mikroorganizmem, který zabil, kromě dvou, všechny obyvatele jednoho městečka v Arizoně, kam dopadl kontaminovaný satelit, sbírající kosmické vzorky. Krok za krokem odhalují tajemství kmene Andromeda. Avšak jejich protivník unikne ze svého vězení v laboratoři a závod o čas se ještě zrychluje. * Autorovo vypravěčské umění, smysl pro detail a vědecké znalosti vytvářejí reálný svět současného výzkumu, a také nezapomenutelný čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516/kmen-andromeda.jpg 4.2632
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Baronet

The Andromeda Strain, 1969

Kniha Kmen Andromeda

Racek213

Kdysi dávno jsem to dostal do ruky a byl nadšen. Zvláště ten dokumentární způsob, to se u nás tehdy ještě neznalo. A na úrovni tehdejších vědeckých poznatků. No, pak jsem po delším čase viděl film a byl docela zklamán. A tak jsem to znovu vzal do ruky a bylo to pořád ono a stejně dobré. Takže asi byla chyba v tom filmu, co myslíte?

Bafy

V dnešní době kdy spousta lidí dává přednost akci před hlubším smyslem a sdělením, je tato kniha zajímavá nejen svým zpracováním se smyslem pro detail, ale i příběhem. Zvláštně nadčasový příběh ze své doby se tak nějak hodí do každé doby i proto, že lidé se nemění.....

Leonora

V anotaci je vyzdvihován autorův smysl pro detaily a vědecké znalosti. Ano, mezi haldami akčních sci-fi je jeho styl sice osvěžující, nicméně taky neuvěřitelně nudný. Asi jako sledovat Vesmírnou odyseu. Nebo Esmeraldu, to prošvihnete dvacet dílů a o nic vlastně nepřijdete. Jak probůh může někoho zajímat nebo dokonce bavit to věčné předčítání směrnic, vědeckých dokumentů, seznamu otázek u zdravotní prohlídky... to opravdu nepochopím. Nemá to příběh, nemá to postavy, nemá to katarzi, má to jen atmosféru.
Poslouchám to jako audioknihu v podání Jiřího Zavřela a vlastně to mám jen puštěné jako podkres, protože mám ráda jeho hlas. Kdybych to četla, odhodím to už po prvních odstavcích, které jsou vskutku originálním způsobem nechytlavé.

Andrea864
05.12.2021

Kniha se mi líbila. Sci-fi mám ráda a tento román, i když byl napsán už v roce 1969 má pořád co říct.

DericCaster
23.10.2021

Celkem zjímavý námět a řekl bych, že i dobré zpracování. Člověk se musí trochu oprostit od moderní doby a uvědomit si, kdy byla kniha napsána a, že co tehdy působilo moderno-technicky, dnes působí spíše archaicky. Ale příbeh se mi líbil a knížka mne bavila.

asfi
21.10.2021

fajn sci-fi

Belanna
02.10.2021

Když si uvědomím, kdy byla tato knížka napsaná, je to stále bezvadné čtení. Napínavé a přesto že je zde hodně odborných věcí, dobře se čte.
Autor dokáže navodit atmosféru, že vám běhá mráz po zádech.

Radous
15.09.2021

Číst více než padesát let starý katastrofický sci-fi román (přestože to svým způsobem ani za sci-fi být považováno nemusí) je zajímavé už samo o sobě. Popis hi-tech komplexu z konce šedesátých let zkrátka stojí za to - když to člověk porovná z dneškem.
Čte se to velmi svižně, krátké kapitoly nahrávají napínavosti. A rozuzlení je také dost překvapivé. Film jsem kdysi viděl (alespoň myslím), stálo by za to si ho připomenout.