Belanna Belanna komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Temná atmosféra, velmi dobře propracovaná psychologie, zajímavá zápletka.
Mrazilo mě po celou dobu čtení o to víc, že se příběh týkal malých dětí, resp. holčiček.
Na knize se mi líbilo, že se netýkala pouze případu jako takového, ale vcelku podrobně zde byly opsány i životy a problémy klíčových postav.

25.11.2021 5 z 5

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

Za mě zdařilá fantasy. Ve chvíli, kdy jsem se zorientovala ve jménech, už nebyl problém.
Je to originální, napínavé, akční, místy ponuré, ale občas se i zasmějete a navíc opět Brno. Styl autorky se mi velmi líbí.

23.11.2021 4 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Na knížku jsem se velmi těšila, ale nyní po přečtení z ní mám dost rozporuplný pocit.
Námět se mi líbil. Na začátku mi některé scény dost vadily a chvílemi jsem myslela, že knihu odložím, ale vydržela jsem. Postavy v příběhu mi nijak k srdci nepřirostly a některé pasáže mi připadali neučesané a spíš jakoby násilně vložené. Ale číst se to dalo.

22.11.2021 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Příjemně plynoucí příběh z netradičního prostředí lunaparku a zajímavý námět se mi líbil.
Autor tu vsadil na mezilidské vztahy a přátelství, chvílemi rozesmál a chvílemi rozesmutněl. Knížka je velmi citlivě napsaná.

21.11.2021 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Příběh o tom, kam je ochoten člověk zajít ve jménu lásky.
I v této knize autorka uplatnila svůj vypravěčský um, smysl pro detail a dokonalé propracování jednotlivých postav. Není tu nic, co by odvedlo pozornost a také nic, co by chybělo. Nejvíc mě oslovila poslední třetina knížky, která se odehrávala přímo v soudní síni.
Tato knížka se dostane hluboko pod kůži a bude trvat dlouho, než její účinek odezní.

18.11.2021 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Je to ta krásná až naivní romantika. Jen pár dní a ovlivní celý zbytek života.
I když jsem film viděla několikrát, přesto i u knížky jsem měla v očích slzy...

18.11.2021 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Po přečtení Analfabetky, která mi vůbec nesedla, jsem se rozhodla ještě pro jednu knížku.
Sladká pomsta se mi líbila o trochu více, ale zřejmě způsob psaní a styl humoru autora nebude zrovna pro mě.

18.11.2021 3 z 5

Nemesis Nemesis Larry Correia

Stále lepší a lepší .... a navíc velké odhalení agenta Frankse. Super.

16.11.2021 5 z 5

Osamělí lovci Osamělí lovci Dean Koontz

Dvě velmi dobré povídky.

14.11.2021 4 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

No páni, tak tohle je české postapo opravdu ve velkém stylu.
Perfektně vykreslené prostředí, notná dávka napětí a akce, zajímaví hrdinové.
Za mě jednoznačně ANO !

14.11.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tentokrát bohužel, knížka takřka o ničem.

11.11.2021 2 z 5

Společníci Společníci Katie M. Flynn

Od knížky jsem vlastně nic moc nečekala, přesto jsem byla mile překvapena. Příběhy několika postav se vzájemně proplétají a kříží, děj je svižný. Při hlubším zamyšlení najdete i skrytý etický a morální podtext. Jen konec mohl být více rozvedený.

11.11.2021 4 z 5

Líbila se mi míň, než předešlá knížka s Tomášem Koskou, přesto to stále byla dobrá a oddychová zábava.

09.11.2021 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Opět perfektní, propracované, napínavé a čtivé. Ještě teď mě mrazí v zádech při představě, že by se něco podobného mohlo stát v mém okolí.
Velmi oceňuji, že témata knížek J.P. Delaneyho nejsou ani zdánlivě podobná.

07.11.2021 5 z 5

Legie Legie Larry Correia

Fantazie Larryho Correii nezná hranic. Stejně tak jeho humor je bezkonkurenční. Velmi jsem si tuhle partu lidí oblíbila i s jejich "zlými" protějšky.

04.11.2021 5 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Jako mála jsem knížku milovala a moc jsem chtěla takovou Aminu mít doma.
Po letech jsem se velmi dobře bavila i přesto, že pohled na věc je úplně jiný.

01.11.2021 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

V této knížce se najde od všeho trochu, realita života i duchovno a tajemno, přímě psané, bez zbytečných kliček.
Forma deníku byla pro mě poutavá a knížka rychle utekla.

01.11.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká knížka, která je plná emocí. Je to příběh o naivních dívkách a manipulativních mužích, příběh rodiny a jejich tajemstvích. Oceňuji, že autorka nezabředávala do složitých popisů válečných vřav a politické situace oné doby a mohla jsem se tak naplno věnovat Editě, Irmě, Kristýně a všem ostatním.

31.10.2021 4 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Zajímavé seznámení s jedním z hrdinů seriálu Stranger Things. Vyklubala se z toho vcelku slušní detektivka z New Yourku.
Místy mi některé pasáže připadaly rozvláčné, ale jinak se četlo dobře. Parťačka Hoperra bylo dobrej řízek :)

30.10.2021 3 z 5

Smrtelný strach Smrtelný strach Robin Cook

Opět skvělý thriller z oblasti genetiky a výzkumu, napínavé, plné akce. Četlo se dobře.

29.10.2021 4 z 5