Temnota na okraji města

Vánoce, Hawkins, 1984. Policejní náčelník Jim Hopper touží po jediném – chce strávit klidné první Vánoce s Eleven, ale jeho adoptivní dcera má jiné plány. Navzdory Hopperovým protestům ze sklepa vytáhne krabici s nápisem „New York“ a vzápětí přijdou těžké otázky. Proč Hopper před všemi těmi lety odjel z Hawkinsu? Co to znamená „Vietnam“? A proč nikdy nezmínil New York? Přestože by raději čelil hromadě nepřátel z jiného světa, než aby mluvil o své minulosti, Hopper ví, že pravdu už nelze dál popírat. A tak začíná příběh o jisté události v New Yorku – posledním velkém případu před tím, než se všechno změnilo… Léto, New York City, 1977. Hopper se vrací z Vietnamu a začíná znovu. Malá dcerka, pečující manželka a zbrusu nová práce detektiva NYPD mu návrat do civilního života značně usnadňují. Když se však znenadání objeví záhadní federální agenti a zmocní se složek o brutálních, nevyřešených vraždách, Hopper vezme věci do vlastních rukou, přičemž riskuje všechno, aby odhalil pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430809/big_temnota-na-okraji-mesta-1X6-430809.jpg 3.3133

Stranger Things 2.

Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

Darkness on the Edge of Town, 2019

Kniha Temnota na okraji města

monushka

Chtěla jsem si zkrátit čekání na vydání čtvrté série seriálu Stranger Things tímto příběhem. Jsem spokojená a těším na den vydání ještě více :)

Tesseractttt

Hodně napínavý příběh, doporučuji.

Leník95

Jelikož jsem se zamilovala do seriálu Stranger Things, byla jsem ráda, že jsem narazila na knihy s touto tématikou. V seriálu je moje srdcová záležitost Hopper, vyprávění o jeho minulosti jsem tedy hltala. Rozhodně se mi kniha četla lépe než "Temný experiment". Příběh je napínavý a nepředvídatelný, což vždy uvítám. V ději se dobře orientujete díky časovým údajům. Vyprávění je obohaceno o rozhovory s El. Prostě oddechové čtení se šťastným koncem.

Belanna
30.10.2021

Zajímavé seznámení s jedním z hrdinů seriálu Stranger Things. Vyklubala se z toho vcelku slušní detektivka z New Yourku.
Místy mi některé pasáže připadaly rozvláčné, ale jinak se četlo dobře. Parťačka Hoperra bylo dobrej řízek :)

FilipHaring
17.10.2021

Napínavá detektívka z amerického prostredia s trocha suchým koncom.

Sallka
24.09.2021

Fanatičtí fanoušci seriálu Stranger Things na této knize nenechali nit suchou...wauuu, jsem v šoku!
Dle komentářů mám pocit, že slovo prequel jim moc neříká. Vždyť i na obálce je napsáno, že děj se odehrává před událostmi v Hawkinsu, takže žádné příšery kupodivu. Hopper je policajt, takže se jiný příběh než kriminálka ani nenabízel, ehm.
Uživatelka @karolina7182 by ráda povídání o Hopperově osobním životě, o dceři a manželství - takže by raději místo kriminálky chtěla romantiku pro ženy? (samozřejmě doplněnou příšerami, protože je to přece knížka ze světa ST)
Uživatelka @Ursula21 zase nechápe proč kniha o Hopperovi vůbec vznikla. Není žádným tajemstvím, že knihy vycházejí o jednotlivých postavách seriálu, takže, světe div se, i o něm. Také není problém si tuto skutečnost někde vyhledat.
Myslím, že se s příběhem o Hopperovi autor popral velmi dobře. Já jsem spokojená.

karolina7182
16.09.2021

Seriál úplně zbožňuju, ale bohužel tahle kniha mě moc nenadchla.. Dostaneme temnou, akcí nabitou kriminálku, bez které jsem se ovšem mohla v klidu obejít. Uvítala bych, kdyby se autor zaměřil trochu víc na jeho osobní život, například co se stalo jeho dceři, jak to Hopper zvládal, dopad na manželství.

lucisa.n
03.09.2021

Seriál neznám a knihu jsem dostala od přítele fanouška s tím, že se určitě na seriál budu chtít podívat :D Po dočtení, nevím. Měla jsem vůči knize předsudky, protože je to prostě žánr, který bych si nikdy nevybrala. Ale vlastně musím říct, že se četla vcelku hezky. Prostě průměrná čtivá detektivka. Vůbec jsem se ale nedočkala slibovaného mystična a pocitu “bojím se”, jak mi bylo slibováno :D Tak asi chápu fanoušky seriálu, kteří s knihou spokojeni nejsou. Ale kdo je nepolíbený jako já, asi to přelouskne jako oddechovku.