Smrtelný strach

Doktor Jason Howard, zkušený internista ve velké bostonské nemocnici, se ocitne v situaci, s níž se nemůže smířit: pacienti mu doslova odcházejí pod rukama. Přitom jde o lidi, kteří nedávno absolvovali celkovou lékařskou prohlídku a byli naprosto zdraví. A příčina smrti? Padesátníci v průběhu několika týdnů zestárnou a umírají jako století starci. Doktora Howarda se zmocní strach z nové zákeřné choroby. Nebo snad nejde o nemoc? Lékař se pustí do zápasu s neznámým nebezpečím, proniká do tajemství genetického inženýrství a zjišťuje, jak strašně se dá zneužívat věda. Vědeckofantastický lékařský horor, který čtenáře zve na úděsnou odyseu k pramenům života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71009/smrtelny-strach-mEd-71009.jpg 4.2163
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

Mortal Fear, 1988

Kniha Smrtelný strach

Medulka.013

Smrtelný strach jsem začala číst, protože mě zaujala anotace na přebalu knihy a už vím, že to byla skvělá volba. Napínavý příběh, který se parádně četl. A ačkoliv to napětí vydrželo až do konce, tak jsem nakonec byla lepší detektiv, než náš hrdina. Ale více nemohu napsat.

pingu1

Další lékařský thriller, zaměření na zneužívání genetických výzkumů. Četl se pěkně.

čef
07.09.2018

Jak jinak než napínavý román z lékařského prostředí s jistým varováním. V tomto případě jde o problém společnosti, která ani náhodou nepotřebuje staré, postižené nebo jinak nemocné. A kde je poptávka, tam se dříve nebo později objeví i nabídka a o tom to je. Poutavě a přesvědčivě podáno, takže raději nečtěte, aby se vám místy nedělalo z nezadržitelně blížícího se stáří šoufl.

Lector
25.07.2018

Můj jubilejní - 300. - komentář ke knize na DK. A opět premiéra – pro mne dosud neznámý autor.
Vzhledem k roku, kdy byla tato kniha sepsána, ji nelze příliš přísně posuzovat z roku 2018. Ve své době jistě šlo o zajímavou medicínskou sci-fi, dnes je ta dějová zápletka asi mnohem blíže realitě než tehdy.
Některé pasáže dnes vyznívají úsměvně, ale je otázkou, nakolik byli kliničtí lékaři v druhé polovině 80. let obeznámeni s principy genového inženýrství, které bylo spíše ještě v plenkách. Slabších míst lze nalézt více, ale jak jsem uvedl, není to příliš žádoucí. Případný čtenář by měl vědět, po jaké knize sahá, a ten časový odstup si uvědomit.
Jinak jde vcelku o slušnou „detektivku“, v níž roli detektiva převezme lékař. V duchu pravidel žánru děj s přibývajícími stránkami graduje a nepostrádá velmi akční scény. Ale fyzicky zdatný a sebedisciplinovaný prototyp úspěšného lékaře projde takřka všemi nástrahami. Až mám rouhačské nutkání napsat: „škoda“.
Jde o příjemné oddechové čtení na dovolenou. Někde na pláži mezi těmi nádhernými a vysportovanými těly může čtení o hormonech způsobujících stárnutí působit opravdu jako sci-fi.
Ze zdvořilosti a vzhledem k tomu časovému odstupu a k tomu mému „jubileu“ dávám čtyři hvězdičky, ale ono to na čtyři tak úplně není. Přece jen jsou lepší knihy. Nevím proč, ale na mysli mi vytanul Crichtonův „Kmen Andromeda“. Kniha podobná a nepodobná zároveň. Hlavně kniha o dvacet let starší a přesto napsána řemeslně mnohem lépe.

FishTailTea6
08.12.2017

Po Deformaci, další starší Cook, kterého jsem neměla přečteného. Tentokrát to byla ta správná "oddychovka". Zápletka docela zajímavá, trochu děsivá a děj se pěkně odvíjel. Přesně to co mi vyhovuje k odreagování se těsně před usnutím.

zelenoockaa
26.09.2017

Oddechovka, přečtená za jeden den... Pokud máte rádi tohoto autora nebo detektivky z lékařského prostředí, pak doporučuji.

denib
29.05.2017

Spokojenost čtenáře bude hodně záviset na tom, co od knihy čeká. Je to thriller z lékařského prostředí - dobře napsaný, napínavý, dobrodružný. V podstatě ale nijak extrémně nevyniká nad ostatní knihy tohoto typu. Takže pokud čekáte něco extra, můžete být trochu zklamaní. Ale pokud se chcete odreagovat, probudit fantazii a prostě se zabavit četbou, tak je to skvělá kniha. A přesně to jsem chtěla já.

Palorizek85
01.07.2016

Zajímavé, rychlé, překvapující - výborné.