Smrtelný strach

Smrtelný strach https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71009/smrtelny-strach-mEd-71009.jpg 4 220 24

Doktor Jason Howard, zkušený internista ve velké bostonské nemocnici, se ocitne v situaci, s níž se nemůže smířit: pacienti mu doslova odcházejí pod rukama. Přitom jde o lidi, kteří nedávno absolvovali celkovou lékařskou prohlídku a byli naprosto zdraví. A příčina smrti? Padesátníci v průběhu několika týdnů zestárnou a umírají jako století starci. Doktora Howarda se zmocní strach z nové zákeřné choroby. Nebo snad nejde o nemoc? Lékař se pustí do zápasu s neznámým nebezpečím, proniká do tajemství genetického inženýrství a zjišťuje, jak strašně se dá zneužívat věda. Vědeckofantastický lékařský horor, který čtenáře zve na úděsnou odyseu k pramenům života a smrti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Mortal Fear , 1988

Hakate
03.09.2022 3 z 5

Knihy od Cooka mám ráda, a ráda se k nim vracím.
Napínavé, čtivé, skvělá zápletka, jako vždy.

Belanna
29.10.2021 4 z 5

Opět skvělý thriller z oblasti genetiky a výzkumu, napínavé, plné akce. Četlo se dobře.

evvva
16.05.2021 3 z 5

Tak já nevím, druhý pokus se po létech vrátit k Cookovi a podruhé bohužel zklamání, sice ne tak velké jako u Sfingy, ale zklamání to bylo. Asi jsem se zmlsala krimi příběhy čtenými v nedávné minulosti...tady sice zajímavý nápad, ale bez špetky napětí, spádu, vyústění, všeho jako by se autor dotkl jen tak mimoděk a okrajově....Robine, sorry , ale opouštím tě na pár let nebo napořád

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

georginaa
27.09.2020 5 z 5

Celá lékařská věda je o penězích, velkých penězích. Výzkum na lidech a jejich životy jsou ohroženy falešnou diagnózou. Vše vypadá v pořádku a najednou jsou mrtvý. Příčina neznámá. Doktor je z toho celý zoufalý, jelikož nechápe co se vlastně děje. To by byla divná náhoda, tolik pacientů po vyšetření přijdou o život. Musí tomu přijít na kloub i když je sám v ohrožení života.

olívoil
21.06.2020 5 z 5

zajímavý detektivní případ z lékařského prostředí............otázka zní : "Jak moc důvěřovat lékařům a lékařským výzkumům? "

anája
17.05.2020 5 z 5

Jako vždy Cook nezklamal, zajímavý námět. Jedna z jeho nejlepších knih.

Lotka
03.05.2020 3 z 5

Oddechovka, zapomenutelná.

Medulka.013
04.05.2019 5 z 5

Smrtelný strach jsem začala číst, protože mě zaujala anotace na přebalu knihy a už vím, že to byla skvělá volba. Napínavý příběh, který se parádně četl. A ačkoliv to napětí vydrželo až do konce, tak jsem nakonec byla lepší detektiv, než náš hrdina. Ale více nemohu napsat.

pingu1
08.03.2019 4 z 5

Další lékařský thriller, zaměření na zneužívání genetických výzkumů. Četl se pěkně.

čef
07.09.2018 5 z 5

Jak jinak než napínavý román z lékařského prostředí s jistým varováním. V tomto případě jde o problém společnosti, která ani náhodou nepotřebuje staré, postižené nebo jinak nemocné. A kde je poptávka, tam se dříve nebo později objeví i nabídka a o tom to je. Poutavě a přesvědčivě podáno, takže raději nečtěte, aby se vám místy nedělalo z nezadržitelně blížícího se stáří šoufl.

FishTailTea6
08.12.2017 4 z 5

Po Deformaci, další starší Cook, kterého jsem neměla přečteného. Tentokrát to byla ta správná "oddychovka". Zápletka docela zajímavá, trochu děsivá a děj se pěkně odvíjel. Přesně to co mi vyhovuje k odreagování se těsně před usnutím.

zelenoockaa
26.09.2017 4 z 5

Oddechovka, přečtená za jeden den... Pokud máte rádi tohoto autora nebo detektivky z lékařského prostředí, pak doporučuji.

denib
29.05.2017 5 z 5

Spokojenost čtenáře bude hodně záviset na tom, co od knihy čeká. Je to thriller z lékařského prostředí - dobře napsaný, napínavý, dobrodružný. V podstatě ale nijak extrémně nevyniká nad ostatní knihy tohoto typu. Takže pokud čekáte něco extra, můžete být trochu zklamaní. Ale pokud se chcete odreagovat, probudit fantazii a prostě se zabavit četbou, tak je to skvělá kniha. A přesně to jsem chtěla já.

Palorizek85
01.07.2016 4 z 5

Zajímavé, rychlé, překvapující - výborné.

adelinka
11.06.2016 5 z 5

klasika....pre mňa knihy od Cooka super - napätie, tajomstvá.....super rýchle čítanie.....

Damato
30.06.2015 5 z 5

Tak hlavně mě dostalo to, jak se dá asi opravdu zneužívat věda, to je děsivé, ale kniha se četla dobře, byl to opravdu "nervák"

irling
05.05.2015 2 z 5

"Jason Howard, zkušený internista..." si hned ve druhé kapitole musí v knihkupectví koupit odbornou literaturu, aby si večer doma rozšířil obzory a přečetl si, co je to DNA a RNA, geny, k čemu slouží a že bakterie se rychle šíří. Ale no tak.... Snad se to dalo čtenáři objasnit jiným způsobem. A v podobném duchu kniha pokračuje.

Laf
11.10.2013 4 z 5

Chvilku jsem váhala, zda si to přečíst, ale jsem ráda, že jsem to nakonec udělala. Tato kniha se mi velmi líbila. Moc pěkný příběh, spoustu zápletek a vyústění, které bych nečekala. Doporučuju :)

Lucka385
31.07.2013 5 z 5

Tato kniha mě opravdu bavila, napínavé od začátku dokonce, dobrý příběh. A jak je zvykem u Cooka, překvapivý konec :-). Kniha je zatím jedna z nejlepších, které jsem od něj četla.

lékařské prostředí genetika

Robin Cook