Zřídla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pod našima nohama se nachází spousta věcí: třeba vodovody, plynovody, optické kabely, metro… Teda to zrovna v Brně ne, ale zato tam můžete narazit na magická Zřídla – skryté zásobníky mocné energie. Jejich Strážcem se může stát každý, kdo má dar a dokáže se na Zřídla napojit, ať už je to holka z knihovny, divný chlápek od vedle, nebo třeba nenápadný uklízeč z nádraží. Moc Zřídla se dá využít všelijak – třeba pro větší sílu, štěstí, lásku nebo tvoření úžasných věcí. Jenže teď mizí jedno Zřídlo za druhým a je jasné, že za tím stojí někdo ze Strážců. A může to být kdokoliv. Stahují se mraky a hrozí válka o tenčící se zdroje magické energie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419689/zridla-S0S-419689.jpg 3.879
Žánr
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Zřídla

Přidat komentář
Navarro
24. dubna

Zřídla v Brně, to je něco co prostě nechceš ....

Marry123
08. března

Zřídla pro mě byla slabší průměr... Nebyla špatná, myšlenka dobrá jen si myslím trochu chaotická ve fungování samotných zřídel, v tom jsem se ztrácela občas. Styl psaní je skvělý a čtivý to vím už po tom co jsem četla Krev pro rusalku, o tom se nedá diskutovat. Ale něco mi tam stejně scházelo. Nějaká jiskra, zlom, akce, napětí... Ano, něco tam bylo ale přišlo mi to vcelku málo... Přišlo mi že jsem se s nikým nedokázala pořádně poznat a šup byl konec... Ale určitě si něco dalšího od autorky ráda přečtu :)


Solverino
12. února

Tak za sebe musím říct, že se mi knížka docela dost líbila, a to nesu z Brna! :o)... skoro tolik jako Amanda. Tedy mnohem víc než Krev pro rusalku, to jsem nedal, tam bylo na mě už moc filosofování. Hezky civilně popisované Brno, celkem sympatičtí hrdinové a dobrý příběh. Ani na tom není tolik cítit, že to napsala holka (holky jsou obecně hodně o pocitech a málo o akci, pořád samé přemejšlení, tady to bylo ok, tak akorát...) a držel jsem palce Lutyni :o)

sedlecak
31. ledna

Knížka si myslím úplně nepovedla. Moc se mi nelíbila. Ale i tak myšlenka nebyla špatná, podání horší.

sasa.chetan
17. lednaodpad!

no comment.
bolo to ... no trpel som

vipera
28.12.2020

Jooo, tak tohle už byla jiná jízda než prvotina. Postavy mají duši, děj má začátek i konec a mé milované Brno tam...mňam, chutnalo

MartinJirků
06.12.2020

Tak, moje druhá kniha od této sympatické autorky již přečtená, prvně co bych na začátek pochválil je posun charakteru mužské hlavní postavy (Lukáš Richter), který byl opravdu zajímavý a stál za to si ho vyslechnout oproti postavě Dominika Stolbenka z Krve pro Rusalku, jelikož i když byl ze všech nejspravedlivější tak byl minimálně na tu malou facku. Ale abych se vrátil zpět ke Zřídlům, Richter byl opravdu fajn postava a je hezké jaké postupné zvraty se odhalí v jeho osobě a co měl všechno v plánu udělat, jenom jsem jak si nepochopil tomu velkému finále, proč se najednou začal (hlavně k Barboře, i když naštěstí jen slovně) chovat tak jak se choval, ale to je asi tak jediné co bych fakt hodně vytknul.
Byl docela problém se na začátku zorientovat, ale potom co se trošku víc seznámíte s postavami, ponoří vás to do toho světa a nemůžete už ven. Četlo se to hodně dobře, jen občas to bylo takové složitější k pochopení (hlavně ta Zřídla samotná a ty pocity těch postav, když s nimi navážou kontakt), taková jistá podobnost ruské literatury, skoro to působilo jako kdybych četl něco od Glukhovského, což není vůbec na škodu. Abych se ještě vrátil k postavám tak jsem rád že slečna Lewická dostala svou hlavní roli a bylo zajímavé ji sledovat v její novém způsobu života, kdy se poznává se Strážci, což byli též zajímaví svým charakterem, co mne třeba trošku mrzelo že postava Hellera nedostala o něco víc prostoru, protože jako záporák byl hodně zajímavý a mohl se víc do těchto věcí zaplést, nebo prostě a jednoduše jsme mohli vydávat mnohem častěji, ale chápu autorku, že se tam nemohlo všechno vejít. Též co musím pochválit je že se děj odehrává v mém městě a o to víc mne to těší, neboť jsem si dokázal představit zápletky na místech, kde jsem to dobře znal.
A pokud bych měl dojít k závěrečnému hodnocení, tak nemyslím si že tohle je něco, co by si zasloužilo pokračování, přesto můžu knihu vřele doporučit a hlavně to nevzdát hned na začátku, kdy z toho zřejmě budete mít na chvíli hokej, ale rychle se zorientujete a už je to pak v pohodě.
Za mne 9/10 a vrhnu se určitě co nejdřív na další dílo od této již zmíněné sympatické autorky jménem Kristýna Sněgoňová.

NemmamSlov
27.09.2020

"Mohla bych... Je něco... co byste si přál?“
  „Abys měla lepší hudební vkus. Ta písnička je strašná.“
„Mně se líbi.“
   „To je mi líto.“

Tak tu je cítiť rapídny posun od knihy Rusalky. Hlavne čo sa týka hlavného hrdiny. Dominikovi z Rusally by som dal päsť medz oči, za to Lukáš Richter bol frajer. Žiadny mega hrdina, ktorý robil len tie správne rozhodnutia, autorka dokonale podala aj jeho zápory, a musím dodať, že ich bolo až, až. Pochváliť musím aj astrálne posuny v čase z niečim podobným som sa už dlho nestretol.

Trošku trvalo kým som sa začítal, hlavne mi zmätok robili prezívky v minulosti, ale rýchlo sa človek zorientuje a potom si  príbeh užíva. Mrzí ma záporák Heller. Dúfal som, že bude viac zapojený do problematiky zřídel. Za mňa 5*. Som zvedavý, čo prinesie kniha Mesto v oblakoch.

1