Zřídla

Pod našima nohama se nachází spousta věcí: třeba vodovody, plynovody, optické kabely, metro… Teda to zrovna v Brně ne, ale zato tam můžete narazit na magická Zřídla – skryté zásobníky mocné energie. Jejich Strážcem se může stát každý, kdo má dar a dokáže se na Zřídla napojit, ať už je to holka z knihovny, divný chlápek od vedle, nebo třeba nenápadný uklízeč z nádraží. Moc Zřídla se dá využít všelijak – třeba pro větší sílu, štěstí, lásku nebo tvoření úžasných věcí. Jenže teď mizí jedno Zřídlo za druhým a je jasné, že za tím stojí někdo ze Strážců. A může to být kdokoliv. Stahují se mraky a hrozí válka o tenčící se zdroje magické energie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419689/big_zridla-S0S-419689.jpg 3.7128

Kniha Zřídla

sarahmoon

Audiokniha - Palec na horu za nápad, za Brno, za drobné narážky, díky kterým jsem si to lépe dokázala představit skutečnější...

Ale už znovu ne! Na mě moc depka. S autorkou jsme si teda fakticky nesedly.

Pedrysek

Já snad vezmu to Brno na milost. Skvělé to bylo. Tam, kde z Města v oblacích dýchala zmařená naděje hrdinů a z Krve pro rusalku čistokrevná deprese, tam se hrdinové Zřídel snaží schovat strach, touhu a smutek ze sebe samých za humor a zlehčování - neúspěšně. Je to syrové a procítěné. Ňaminka! Sněgoňové práce s emocemi jdou na víc než na jedničku a po 4 knihách můžu bezpečně říct, že už od ní koupím všechno, co v budoucnu napíše.

tlllk

Ten príbeh mal aj svoje svetlé pasáže, ale nakoniec som sa vňom zamotal. Záver bol síce nečakaný, ale pointa mi ušla vo vedľajšej "šeline". Ale ako audio na zabitie nudy v zápche z práce to ušlo, autorka má potenciál.

ropyzz

Knihu jsem poslouchal v audio verzi a mohu říct, že to byl skvělý zážitek. Prvních pár kapitol mi sice dělalo problém se zorientovat (v knižní podobě by to nejspíše bylo lepší), ale když jsem pochopil svět, který autorka vytvořila, byl to nepopsatelný pocit nadšení.

Kniha je pro mě asi největším překvapením za poslední rok.

Skvělé!

Chytuš
23.12.2021

Uchokniha.
Originální svět, originální hrdinové. Akční jízda, kde si nemůžete být nikdy jistí tím, kdo jí přežije, případně kdo je ten hodný a kdo zlý... Postupné prolínání z vyprávění více postav mi nevadilo, možná i díky audioverzi, kde hned podle hlasu bylo jasné, kdo danou část vypráví. Autorka nám nedává moc času na vydechnutí - akce střídá akci, prolíná se minulost se současností... Hned ze začátku jsem si oblíbila Barbaru, ačkoli doteď nechápu, jak to mohla chuděra celé fyzicky dát - zřejmě je něco pravdy na tom, že když už nemůžete, tak jste teprve ve třetině svých sil :-)

jaroiva
21.12.2021

Poslechla jsem audioverzi.
Asi by bývalo stačilo si přečíst/poslechnout začátek, protože do konce se vlastně nic moc nezměnilo. Možná postačí i anotace. Tolik k ději.

Nalákal mě štítek "Brno", ale tak nebrněnskou knihu z Brna jsem asi nečetla. Místo, abych byla ráda, že děj probíhá ve známých místech, zmínky o konkrétním místopisu mě spíš rušily. Nejde o to, že je to fantasy, na což v Brně nenarazíte, ale v celkovém vyznění mi prostě Brno vůbec nesedělo. Přitom třeba Runový meč, což je taky fantasy Brno, v tom mi prostředí bylo blízké.
Asi k uvěřitelnému brněnskému prostředí nestačí použít občas slovo šalina nebo opsat mapu města. Navíc v audioverzi bylo několikrát řečeno cosi o pí*ovinách s dlouhým í, a to už vůbec nevím, jestli říkají někteří Brňáci. Já tedy ne. "Jedině s kratkym měkkim."
K audioverzi mám ještě výtku, že mi nebyla sympatická interpretace P. Lorencové. Ale to už je o osobních preferencích hlasů a typu projevu. Chlapi mi nevadili.

Ailee
06.12.2021

Nebylo to špatné, ale ani mě to moc nezaujalo. Bylo to rozhodně originální a ke konci, tak jak je napsaný, vedla cestička z drobečků.

Belanna
23.11.2021

Za mě zdařilá fantasy. Ve chvíli, kdy jsem se zorientovala ve jménech, už nebyl problém.
Je to originální, napínavé, akční, místy ponuré, ale občas se i zasmějete a navíc opět Brno. Styl autorky se mi velmi líbí.