Zřídla

Zřídla https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419689/bmid_zridla-S0S-419689.jpg 4 202 46

Pod našima nohama se nachází spousta věcí: třeba vodovody, plynovody, optické kabely, metro… Teda to zrovna v Brně ne, ale zato tam můžete narazit na magická Zřídla – skryté zásobníky mocné energie. Jejich Strážcem se může stát každý, kdo má dar a dokáže se na Zřídla napojit, ať už je to holka z knihovny, divný chlápek od vedle, nebo třeba nenápadný uklízeč z nádraží. Moc Zřídla se dá využít všelijak – třeba pro větší sílu, štěstí, lásku nebo tvoření úžasných věcí. Jenže teď mizí jedno Zřídlo za druhým a je jasné, že za tím stojí někdo ze Strážců. A může to být kdokoliv. Stahují se mraky a hrozí válka o tenčící se zdroje magické energie.... celý text

Shaxx
23.12.2019 4 z 5

Nevím proč, ale z celého čtení jsem měla pocit, jak kdybych četla něco z ruské sféry, konkrétně něco na styl Hlídek od Lukjaněnka, možná za to může ta pochmurnost a depresivní atmosféra, která je příznačná právě pro ruskou literaturu.
Zřídla mají nejlepší úvodní větu, ever (zkuste mi hodit případy, které tohle přebijí), aneb: ,,Uřízneme mu koule a nacpeme mu je do zadku.", fakt vede. Se samotným rozuzlením jsem spokojená, trochu mi trvalo vklouznout do flashbacků, abych se zorientovala, co se dělo/děje. Postavy jsou v pohodě, aspoň natolik, na kolik můžou v takovém prostředí být. Trochu mě mrzí (sama nevěřím, že bych to kdy napsala), že neznám Brno, prožitek by byl asi o chlup lepší, kdybych znala popisované prostředí.
Celý příběh má (tedy aspoň pro mě) zoufalý, depresivní podtón, trochu bezmoci a těžkosti lidských voleb. Takže jako lehkou oddechovku to nevidím, nečekejte nic sluníčkového :)

renefer
01.12.2019 4 z 5

Na tuhle knížku jsem si musela zvyknout. Nejdřív jsem z ni byla trochu zoufalá, ale čím déle jsem četla, tím se mi to líbilo víc a závěrečná bitva na komíně brněnské spalovny, no to byl mazec. Už nikdy kolem ni neprojedu bez toho abych se koukla, jestli se po ni náhodou někdo neškrábe:-) Určitě zkusím i další knihy spisovatelky.

Ven_D
27.11.2019 4 z 5

Zřídla si zaslouží čtenáře fantasy, který ocení české prostředí, detektivní zápletku a špetku drsnosti. Sem tam je humor dost příkrý a děj decentně krvavý. Na mé poměry. Pro jiné to může být až až. Za mě by tam toho klidně mohlo být víc. Po přečtení mám pocit, že mi tam něco chybí a bez spoilerů se to popisuje hodně špatně. Představte si pomyslné lusknutí prstu, aby vše bylo kompletní a kruh uzavřen. To mi chybí a z toho důvodu dávám čtyřku. Celou recenzi najdete na vendi13.blogspot.cz

Wolf012
27.11.2019 5 z 5

Tak tato kniha se opravdu povedla. Vůbec jsem se nedokázal odtrhnout i když od 3/4 knihy byl závěr už hodně předvídatelný. Těším se na další knihy od této autorky

Sianka
17.11.2019 5 z 5

Opravdu originální příběh a nápad. Snadno jsem se začetla. Tušila jsem, že čtu knihu z oblasti, kde si nemohu být jistá, jestli pro ni jsem "cílovka", což (jak se ukázalo) skutečně tak úplně nejsem. Každopádně jsem od začátku byla zvědavá, jak to s těmi zřídly je. A odpovědi jsem se dočkala. Těžko se mi hodnotí. Vždy trochu nadržuji českým autorům a autorkám, pokud váhám, hlavně proto, aby našli své čtenáře, a tak dávám plný počet. A budu zvědavá, co na knihu řeknou další.

martina1199
17.10.2019 5 z 5

Tak tohle bylo peckovní :-) Skvěle napsané, okamžitě mě to vtáhlo do děje, četlo se to skoro samo. Zápletka, postavy a prostředí, kde se příběh odehrává z něj dělá vynikající českou urban fantasy, kterou všem čtenářům tohoto žánru vřele doporučuji :-)