Belanna Belanna komentáře u knih

Säde - Příliš milovaná dívka Säde - Příliš milovaná dívka Miina Supinen

Velmi zvláštní knížka, přesto čtivá. Zajímavé charaktery postav, pohled na věc i atmosféra celého příběhu. Místy by to chtělo trochu hlubší propracování. Škoda, že nejsou dostupné další knížky autorky, kde by se dal sledovat její další vývoj.

15.08.2021 4 z 5

Slepec Slepec Christine Brand

Originální námět, perfektní zpracování, velmi sympatické postavy. Krátké kapitoly Vás udrží v napětí a nedovolí udělat si pauzu.
Celkově působí knížka velmi reálně a věrohodně.
Jsem autorkou mile překvapena a mohu všem jen doporučit.

13.08.2021 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Moje první setkání s autorkou.
Líbí se mi styl jejího psaní. Knížka se velmi dobře čte, prostředí i námět jsou zajímavé.
Upoutalo mě celkové rozložení knihy a také to, že jsem dlouho nevěděla, kdo byl vlastně zabit. Proložení dějové linky výpověďmi zúčastněných bylo pro mě rovněž zajímavým aspektem.

11.08.2021 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha se mi velmi líbila.
Nádherné prostředí sloní rezervace, příběh plný emocí, příběh nejen o lásce mateřské, ale hlavně o víře a naději.
Zamilovala jsem si postavu Serenity, kterou obestíralo tajemno a která ukázala, že nic nemusí být takové, jak si myslíme.

09.08.2021 5 z 5

Věk supernovy Věk supernovy Liou Cch'-sin

Přestože všechny předchozí knížky jsem doslova hltala, Věk supernovy šel naprosto mimo mě. Nápad knížky o dětském světě se mi líbil, ale zpracování jsem čekala úplně jiné.

07.08.2021 2 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Napínavý psychologický román o tom, jak jedno nevydařené dětství ovlivní životy dalších lidí. Autorka píše velmi poutavě. Kniha je vyprávěna z pohledu několika postav, jejich osudy se vzájemně prolínají a nakonec odhalí celou pravdu.
Povedené, líbilo se mi to.

05.08.2021 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Kniha o hraběnce Báthory je psaná velmi poutavou formou, dobře se čte. Atmosféra je napínavá a protkaná takřka horrorovými prvky. Nedílnou součástí jsou intriky, ale také romantika.
Knížka na mne zapůsobila a autora za toto dílo velmi obdivuji.

04.08.2021 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Povedený thriller, plný napětí a zvratů. Vše podtrhuje prostředí malého ostrova a vyprávění z pohledu malého, ale bystrého chlapce. Chvílemi jsem si opravdu připadala jako na vlnách, které autor spolu s plážemi a útesy dokáže mistrně vykreslit.

02.08.2021 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Kniha Temný vzorec mě zaujala nejen svou obálkou, ale především svým obsahem.
Pan Mayne zde opět uplatňuje svůj smysl pro detail a důmyslně rozvíjí charakter Thea.
I když se knížka bere trochu jiným směrem, než na jaký jsme zvyklá, je o to víc poutavější a napínavější.
Budu se těšit na další Mayneho knihy.

01.08.2021 5 z 5

Případ Kobra Případ Kobra Richard Preston

Knížky tohoto tipu mám ráda. Před lety, když jsem jí četla poprvé, jsem byla nadšená.
Stejně tak jsem se do děje ponořila i tentokrát. Některé scény mi již nepřipadaly tak brutální, jako tehdy (člověk lety přivykne), ale napětí a zážitek z knížky nevyprchalo.

31.07.2021 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Příběh o Magdalenách mě velmi zaujal a naprosto pohltil. Je to příběh bolestný a sugestivní. Působí o to víc, že byl napsán podle skutečné události. Nejhorší je zjištění, že tohle všechno se dělo v civilizovaném světě a na zničení života stačilo jen "odseknout" doma ...

29.07.2021 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha, která je smutná a drsná. Kniha, která skrývá velký kus pravdy.
Kniha, ve které je naděje ....

27.07.2021 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

První část knížky se mi neskutečně vlekla, stále se to všechno tak nějak opakovalo dokola a moc nic se tu nedělo. Od poloviny dostává knížka rychlejší spád. Dost věcí se zde konečně vysvětlí, i když hodně si vyvodíte sami v průběhu čtení. Dobrá byla závěrečná akční scéna. Celkově to úplně špatné nebylo.

23.07.2021 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Byla jsem zvědavá, jak se tato autorská dvojice poprala s nedektivní tématikou.
Opět je to velmi povedený, promyšlený a svižně napsaný thriller, který dává prostor i pro vlastní fantazii. S každou další kapitolou přibývá napětí a zvyšuje se akce a je čím dál tím jasnější, že návrat k životu je velmi těžké vybojovat.

21.07.2021 4 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Zdařile napsaný thriller.
Autorka má dar skvěle vykreslit charaktery a profily postav.
Děj má spád a nechybí notná dávka napětí. Obdivovala jsem vytrvalost a odhodlání hlavní hrdinky a místy jí opravdu hodně litovala. Celkově se mi knížka líbila.

21.07.2021 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Tak tohle prostě nedávám. Dočetla jsem jen proto, že knížky neodkládám....

17.07.2021 1 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tato kniha je úplně jiná, než předchozí. Odehrává v časovém úseku několika hodin, je to zajímavé psychologické drama.
Líbilo se mi střídání pohledu Livie a Adama. Autorka má perfektní styl a použití přítomného času udrží v napětí po celou dobu.

17.07.2021 4 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Přestože bude kniha slavit padesáté narozeniny, dostane vás nevšedním tématem a zajímavým zpracováním. Autor tu pracuje s realitou obyčejného dne, který pomalu přetváří v něco děsivého až hrůzného. A vy pak jen přemýšlíte, jestli se to děje opravdu a nebo pouze v mysli hlavní hrdinky.

16.07.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tentokrát mě do toho Keplerovci hodili doslova po hlavě. Žádná předehra, žádný pomalý rozjezd. Hned od samého začátku doslova vražedné tempo, které udrží pozornost až do samého konce. A navíc se tu objevil můj oblíbený Erik Maria Bark.
Joony Linny nebude nikdy dost :)

15.07.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Dokonce jsem skoukla i video, abych věděla, o čem vlastně čtu. Ale ve chvíli, kdy se linky propojily, už to bylo bezvadné čtení se šťastným koncem, který jsem všem hrdinům přála.

14.07.2021 4 z 5