Smrtící útes

Jedenáctiletý Billy Wheatley je zvláštní kluk, tak trochu samotář, introvert a vědátor. Žije se svým otcem uprostřed Atlantiku, na osamělém útesu, v domě obklopeném přírodou. Zdánlivou idylku naruší osudná noc, kdy se během oslavy ztratí mladá turistka. Policie po dívce marně pátrá a Billy se rozhodne do vyšetřování zapojit. Aniž to tuší, rozehraje nebezpečnou hru, která ovlivní životy všech okolo. Co se stalo se zmizelou dívkou? A kým je doopravdy Billy sám? Rozuzlení případu bude velkým překvapením nejen pro Billyho. Znepokojující psychologický thriller, který vás stáhne pod vodu a nepustí, dokud nedojdete na konec. A tak znovu vyrážím a kráčím přitom místy, k nimž při přílivu dosahuje voda. To je pro chůzi nejlepší, protože písek je tu pokaždé tvrdý a povrch pláže rovný. A navíc, jako bonus, tu můžete najít věci vyplavené mořem. Ale dnes hlavu neskláním, držím ji zpříma, a jak se blížím k cíli, snažím se rozeznat detaily. Když jsem zhruba v půli cesty, vidím, jak se po pláži k tělu pomalu blíží policejní vůz. Nafouknu tváře a zklamaně vydechnu. Vím, co si asi myslíte. Není úplně normální, aby jedenáctiletý kluk toužil po tom, zkoumat mrtvé tělo vyplavené na pláž. Jak už jsem ale říkal, nejsem jako většina jedenáctiletých. Chci říct, že někteří mí spolužáci by se s ním určitě chtěli vyfotit, udělat si selfie nebo tak něco. Já nic z toho dělat nechci. Já se o tělo zajímám proto, že ho chci studovat. Jako pravý vědec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427466/smrtici-utes-7kz-427466.jpg 4.699
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Katto

The Things you find in Rockpools, 2018

Kniha Smrtící útes

Marta_P

Tak tohle byla opravdu jízda. Kniha vyprávěná velmi netradičně z pohledu malého chlapce, který vnímá svět po svém a nachomýtne se k vyšetřovaní vraždy. Velmi věrohodné charaktery postav, dobře vykresleslený příběh a velmi zajímavé zvraty v průběhu příběhu. Obě linie - jak vyšetřovatelů, tak Billyho se mi velmi líbily a měla jsem přečteno za víkend.

Arwen777
31.12.2020

Tak já také půjdu proti proudu.
Knihu považuji za ztrátu času, vysoké hodnocení vůbec nechápu. Mysteriózní psychologický thriller? Kde? Povrchní vyprávění, které se zmateně střídalo z pohledu jedenáctiletého chlapce a ostatních osob, plné nelogičností jak už upozornila čtenářka oregano. Napětí? Necítila jsem žádné, snad jen, abych to už dočetla. Navíc mi motiv chlapcovy minulosti přišel povědomý, určitě jsem už stejnou zápletku četla jinde.
Na knihu jsem se těšila, ale tohle bylo zklamání.

Dejzy1
25.12.2020

Hezká letní detektivka. Na kapitoly vyprávěné očima školáka Billyho jsem se vždycky těšila. Zápletka trochu tuctová, ale autor nás vodí až do konce šikovně za nos, finále zajímavé a pachatel pro mě celkem překvapení.

Terka18
06.12.2020

Knížku jsem nedočetla. Moc jsem se na příběh těšila, podle komentářů, ale pro mě velké zklamání. Když jsem začala číst, říkala jsem si super, rychle to plynulo, ale pak úplný opak a všechno se vleklo. Vydržela jsem do poloviny, víc jsem nedala. Velké zklamání.

wicca.w
03.12.2020

Super počtení, ani chvíli jsem se nenudila, hodně napínavé.

Arsi
26.10.2020

Perfektní, čtivá kniha. Má spád, prostě skvělý psychothriller. Vtáhne do děje a nepustí.

perpe2a
18.10.2020

Skvělý psychothriller/detektivka. Má to spád, děj plynule ubíhá, vraha neodhadnete, i když si myslíte, že víte, tak vlastně nevíte :-). Skvělé a čtivé, rozhodně doporučuji.

SilvieSisinka
12.10.2020

Začátek knihy psán pomalým ale postupně sílícím napětím. Překvapená závěrem knihy.