Smrtící útes

Jedenáctiletý Billy Wheatley je zvláštní kluk, tak trochu samotář, introvert a vědátor. Žije se svým otcem uprostřed Atlantiku, na osamělém útesu, v domě obklopeném přírodou. Zdánlivou idylku naruší osudná noc, kdy se během oslavy ztratí mladá turistka. Policie po dívce marně pátrá a Billy se rozhodne do vyšetřování zapojit. Aniž to tuší, rozehraje nebezpečnou hru, která ovlivní životy všech okolo. Co se stalo se zmizelou dívkou? A kým je doopravdy Billy sám? Rozuzlení případu bude velkým překvapením nejen pro Billyho. Znepokojující psychologický thriller, který vás stáhne pod vodu a nepustí, dokud nedojdete na konec. A tak znovu vyrážím a kráčím přitom místy, k nimž při přílivu dosahuje voda. To je pro chůzi nejlepší, protože písek je tu pokaždé tvrdý a povrch pláže rovný. A navíc, jako bonus, tu můžete najít věci vyplavené mořem. Ale dnes hlavu neskláním, držím ji zpříma, a jak se blížím k cíli, snažím se rozeznat detaily. Když jsem zhruba v půli cesty, vidím, jak se po pláži k tělu pomalu blíží policejní vůz. Nafouknu tváře a zklamaně vydechnu. Vím, co si asi myslíte. Není úplně normální, aby jedenáctiletý kluk toužil po tom, zkoumat mrtvé tělo vyplavené na pláž. Jak už jsem ale říkal, nejsem jako většina jedenáctiletých. Chci říct, že někteří mí spolužáci by se s ním určitě chtěli vyfotit, udělat si selfie nebo tak něco. Já nic z toho dělat nechci. Já se o tělo zajímám proto, že ho chci studovat. Jako pravý vědec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427466/big_smrtici-utes-7kz-427466.jpg 4.5153
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Katto

The Things you find in Rockpools, 2018

Kniha Smrtící útes

Pepina19

Můj názor se ztotožňuje s Mandlevest viz. níže.

Elapheg
18.11.2021

Kniha to byla dobrá, ale znepokojivý psychologický thriller ani náhodou! Souhlasím zde s uživatelkou Mandlevest. V první polovině knihy se seznamujeme s Billym, jeho otcem a ostatními ostrovními obyvateli. Ale první polovina knihy byla místy až nudná. Druhá polovina tam je to už znatelně lepší a čtenář pochopí, jakým směrem asi pan autor příběh povede, což není vůbec špatně. Konec je velmi povedený, za ten dávám čtvrtou hvězdičku. Je to dobrá kniha s dobrou zápletkou, která je ovšem rozvíjena hlavně v druhé půli knihy. Pokud se rozhodnete tuto knihu číst, obrňte se trpělivostí, protože autor rozvíjí příběh velmi pomalu. Příběh je naprosto bez brutalit, místy připomíná román. Na druhou stranu jsem se místy až nasmál. V knize je dost ironie a některé scény působí dost vtipně. Byla to taková odpočinková četba, i když jsem od knihy čekal něco víc, bylo to příjemné zpestření.

zuzana2599
23.10.2021

Smrtící útes je zajímavý a nevšední psychologický thriller, který z velké části vypráví jedenáctiletý chlapec Billy. Billy žije pouze s otcem na ostrově uprostřed Atlantiku, v domě na útesu. Když se na ostrově ztratí mladá dívka - turistka, Billy po ní začne pátrat a spustí tak lavinu plnou nebezpečí a strachu. Co skrývá Billyho otec ? Kdo vlastně je Billy ?
Kniha se mi líbila. Mám ráda příběhy, které se odehrávají na ostrovech, miluji blízkost moře a pobřeží a když se k tomu přidá dávka napětí, správná atmosféra, pak příběh nemá chybu. No a Smrtící útes byl téměř bez chyby !

Mandlevest
08.09.2021

K přečtení této detektivky/thrilleru mě nalákalo především velmi vysoké hodnocení, ale já se k maximálnímu hodnocení nepřidám. Začátek byl pro mě dosti pomalý, ač originálně pojatý osobou vypravěče,malého chlapce, neprobouzelo to ve mně tu správnou dávku zvědavosti, co z toho bude. Děj potom nabral sice trochu více na obrátkách, ale můj dojem z knihy nějak zvlášť nevylepšil. Za mě to tedy mysteriózní thriller nebyl ani náhodou, spíše psychologická detektivka s celkem jednoduchou zápletkou z nevšedního prostředí. A za tu atmosféru, kterou se tam místy podařilo autorovi dostat, hodnotím knihu celkově jako lepší průměr.

Marekh
28.08.2021

Jedná se o psychologický thriller vyprávěný z větší části jedenáctiletým klukem BILLYM. Je samotář, introvert, jeho snem je studovat mořskou biologii. Se svým otcem žije uprostřed Atlantiku, na osamělém útesu. Jednoho dne se ztratí mladá turistka a Billy se rozhodne zapojit do vyšetřování.. Knihu hodnotím na 90 %.

Ideální kniha na léto. Kniha se četla dobře, krátké kapitoly, děj se odehrává na fiktivním ostrově Lornea, který leží na východním pobřeží USA. Autor vytvořil přibližnou mapku ostrova, což je fajn. Kniha mě svou atmosférou vtáhla k moři, k pláži, k slunci.. Musím říci, že jsem určité události odhadl, ale závěr byl překvapivý. Posledních 40 stran jsem četl jedním dechem a byl jsem plný napětí, jak to celé skončí.

Kniha byla celkově čtivá a vůbec mi nevadilo, že je příběh vyprávěn jedenáctiletým chlapcem. Bylo to napsáno takovým způsobem, že mě to nenudilo a líbily se mi experimenty, kterými se Billy věnoval. Líbilo se mi, když se Billy obracel na čtenáře a myslím si, že tímto počinem si vytvořil ještě větší vztah se svým čtenářem. Pochopitelně do příběhu vstoupí také detektivové, kteří mi byli sympatičtí.

adjah
23.08.2021

Jedenáctiletý Billy Wheatley žije s otcem na ostrově uprostřed Atlantiku.
Ale na konci léta se na ostrově ztratí turistka - mladá dívka a Billy se rozhodne, že na vlastní pěst pomůže policii, která nezjistila nic. Netuší, co vše díky tomu vypluje na povrch.
Na začátku mě kniha hned nepohltila, jak se mi často stává. Jestli to bylo kvůli vyprávění dítětem nevím. Ale postupně se to povedlo a já knihu bez problémů, spíše s nadšením dočetla. Ke konci jsem měla tušení o části příběhu, které se mi i potrvdilo, ale samotný konec celého příběhu byl pro mě překvapením. Což mám u knih opravdu ráda.
Líbí se mi, že i obal knihy je stejný jako jsou desky. To se u dosti knih nedělá. Dle mého by byla kniha skvělá i jako film.
Knihu doporučuji všem, co mají rádi psychothrillery.

agatha2
22.08.2021

O Billym by má babička řekla, že to je pěkný rozumbrada a měla by pravdu. Je to svým způsobem velice zajímavý chlapec, je však vidět, že se na něm podepsalo poněkud netradiční rodinné zázemí, dost často mi ho bylo líto. Při čtení této knihy jsem si zase uvědomila, jak je přínosné čas od času vnímat svět dospělých a problémy s ním spojené očima dítěte. SMRTÍCÍ ÚTES má stejně jako předchozí autorova kniha SMRT U ZAVĚŠENÝ SKÁLY skvělou atmosféru, úplně cítíte slanou chuť moře ve vzduchu a vidíte surfaře prohánět se ve vlnách. A i zde se autorovi povedlo mě zmást.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

certik003
20.08.2021

Začátek mě docela vyděsil, protože vypravěčem byl malý kluk a autor velmi věrohodně vyprávěl tak, jak by to dělal malý kluk, což sice bylo čtivé, ale občas otravné Holt nejsem malý kluk. Když se však přidalo vyprávění z pohledu detektivů, začal děj nabírat spád. Je pravda, že některé věci byly dost předvídatelné, některé zavádějící, aby nakonec byly úplně jinak, bylo tam pár nelogických věcí. Konec byl překombinovaný, navíc něco hodně nereálné, ale celkově byla knížka hodně čtivá, takže jí ty zápory odpouštím.
31/2