Smrtící útes

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedenáctiletý Billy Wheatley je zvláštní kluk, tak trochu samotář, introvert a vědátor. Žije se svým otcem uprostřed Atlantiku, na osamělém útesu, v domě obklopeném přírodou. Zdánlivou idylku naruší osudná noc, kdy se během oslavy ztratí mladá turistka. Policie po dívce marně pátrá a Billy se rozhodne do vyšetřování zapojit. Aniž to tuší, rozehraje nebezpečnou hru, která ovlivní životy všech okolo. Co se stalo se zmizelou dívkou? A kým je doopravdy Billy sám? Rozuzlení případu bude velkým překvapením nejen pro Billyho. Znepokojující psychologický thriller, který vás stáhne pod vodu a nepustí, dokud nedojdete na konec. A tak znovu vyrážím a kráčím přitom místy, k nimž při přílivu dosahuje voda. To je pro chůzi nejlepší, protože písek je tu pokaždé tvrdý a povrch pláže rovný. A navíc, jako bonus, tu můžete najít věci vyplavené mořem. Ale dnes hlavu neskláním, držím ji zpříma, a jak se blížím k cíli, snažím se rozeznat detaily. Když jsem zhruba v půli cesty, vidím, jak se po pláži k tělu pomalu blíží policejní vůz. Nafouknu tváře a zklamaně vydechnu. Vím, co si asi myslíte. Není úplně normální, aby jedenáctiletý kluk toužil po tom, zkoumat mrtvé tělo vyplavené na pláž. Jak už jsem ale říkal, nejsem jako většina jedenáctiletých. Chci říct, že někteří mí spolužáci by se s ním určitě chtěli vyfotit, udělat si selfie nebo tak něco. Já nic z toho dělat nechci. Já se o tělo zajímám proto, že ho chci studovat. Jako pravý vědec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427466/big_smrtici-utes-7kz-427466.jpg 4.5176
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Katto
Originální název:

The Things you find in Rockpools, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (61)

Kniha Smrtící útes

Tamirai
15. dubna

Gregg Dunnett píše výborne. Odporúčam. Opäť sa ukazuje, že dobrý thriller potrebuje zaujímavú zápletku, zaujímavú postavy a ich charaktery a dobre vyskladanú psychologickú zápletku. Nie je treba krv a nechutnosti. Takéto knižky, kde má všetko svoj čas a máme čas aj na to, aby sme spoznali postavy a ich príbeh, si vždy prečítam rada.

kalinkacz
26.12.2022

Smrtící útes byl už mou druhou knihou od Gregga Dunnetta a opět to bylo fajn.
Autor píše velmi čtivě a byť první poloviny nejsou tak plné akce, tak druhé poloviny za to stojí! Není tu takový zvrat jako ve Smrti u zavěšený skály, ale pokud hledáte fajn a napínavý psychothriller na víkend, tak by vám tato kniha mohla sednout.


lucakuca
26.10.2022

No to je dobrá kniha! Nečekaný poklad!
Četla jsem jak drak!
Důstojná detektivka s malým vědátorem v čele.

Ďumbierka
24.07.2022

Vynikajúca kniha!
Bavila od začiatku do konca a Gregg Dunnett sa stáva mojou srdcovou záležitosťou.

Jeho knihy ma bavia, sú originálne a postavy pri čítaní ožívajú. Sú uveriteľné a niektoré si obľúbite a iné nie a niektoré vám na konci vyrazia dych.

Pomalší rozbeh tejto knihe svedčal, pretože sme mali ako čitatelia možnosť spoznať hrdinov knihy, hlavne malého 11-ročného Billyho, ktorý nám väčšinu príbehu prerozpráva.

Je to zaujímavý malý chlapec a mňa to pozorovanie jeho očami nesmierne bavilo.

V deji sa samozrejme pátra po nezvestnej dievčine a keďže polícia nemá nič, ani len telo, tak vďaka popudu kamarátky sa púšťa Billy do svojho pátrania. A čo všeličo odhalí? No , budú to zaujímavé veci a samozjreme okrem tých prídu na rad aj inel odhalenia, tajnosti a výborné zvraty :)

Veľká spokojnosť a značka ku knihe?
Ideálne čítanie na leto!

rekon
12.07.2022

Velmi povedená kniha, ideální na letní večery. Je to úplně jiný styl, kdo čeká spousty krve, má smůlu (nápis na obálce mysteriózní thriller je jak z jiného světa). Příběh je zasazen do pěkného prostředí a vyprávění pohledem malého chlapce mě nevadilo, ba právě naopak.

Prateri
22.06.2022

Pohled malého kluka na dramatické události v jeho okolí - a čte se to dobře. Malý vědátor, na jedenáct let velmi nadaný, se tajně zapojí do pátrání, které mu přinese nejednu horkou chvíli. Dojde i na dávná tajemství. Podle mne lepší čtivý průměr, čtyři zasloužené hvězdičky.

Pavlina50
01.02.2022

V rozporu s popiskem na obálce knihy si myslím, že do psychologického mysteriózního thrilleru má tato kniha dost daleko. A znepokojivě, jak je uvedeno v anotaci, už na mě nepůsobila vůbec. Ale tu absenci „mysteriózna“, které mě sice spolehlivě na knihy vždy naláká, jsem nějak překousla a nakonec se z toho vyklubalo docela prima čtení. Nebudu tady kritizovat nelogičnosti a nesmysly, které se sem tam v knize objevily, plynulost čtení a očekávání rozuzlení mě totiž vlastně vůbec nenarušovaly. Příběh autor zasadil do fiktivního prostředí – na smyšlený ostrov a z největší části je vyprávěn z pohledu jedenáctiletého Billyho - malého Colomba a vědátora, který se v dětské naivitě připlete do vyšetřování zmizení mladé dívky. A vůbec netuší, jaký dopad toto „dobrodružství“ bude mít na jeho život i poznání vlastní minulosti. Kniha je psána velice jednoduše, plně odpovídá věkové a mentální úrovni vypravěče, jeho specifickému pohledu na svět, což příjemně nahrává autenticitě příběhu. A možná díky tomuto stylu psaní jsem i tento příběh posuzovala nějak jinak, shovívavěji k některým jeho nelogičnostem. Rozuzlení celého příběhu nakonec dávalo smysl, a to i přes tu trochu nepovedenou závěrečnou klíčovou scénu, kterou autor možná mohl trochu víc promyslet. Ale celkový dojem byl fajn, čtení mělo spád s velkým přispěním krátkých kapitol a kniha se tak i přes svých cca 400 stran dala přečíst na jeden zátah.

Pepina19
11.01.2022

Můj názor se ztotožňuje s Mandlevest viz. níže.

1