Vlaštovka, kočka, růže, smrt

od:


KoupitKoupit eknihu

Spojitost mezi škrtičovými oběťmi je velmi slabá. Když bývalý komisař Van Veeteren neochotně opustí bezpečí svého antikvariátu, aby se zase jednou utkal s poslem smrti, objeví vzorec se silnými vazbami na svět knih. Blake. Musil. Rilke. A vytuší, že má tu čest s vrahem nezvyklého typu. Velmi nezvyklého. Vlaštovka, kočka, růže, smrt je devátým detektivním příběhem Nesserovy cenami ověnčené série o policistech z fiktivního města Maardamu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/363273/vlastovka-kocka-ruze-smrt-zHo-363273.jpg 4.527
Série:

Inspektor Van Veeteren (9.)

Orig. název:

Svalan, katten, rosen, döden (2001)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
Hana62
27.09.2018

Miluji Van Veetera, také u této série se těším na pokračování. Už se v těch severských detektivkách pomalu ztrácím, ale jen houšť...
Knížka patří rozhodně k těm, které doporučuji, ale je lepší číst postupně, bylo by na škodu vědět, co se stane v předcházejících dílech...

Roubas
07.09.2018

Oddechové a nenáročné čtení, které nepřetéká zvraty, akcí, napětím ani brutalitou, ale zaujme sympatickým obsazením policejního týmu a dějem, který v sobě nese klasickou detektivní skládačku, kterou čtenář díky více dějovým liniím zná podstatně dříve, než sám čtenář. To je podle mého zásadní zápor, jelikož udržet čtenáře v nejistotě a napětí by měl být jeden ze základních atributů detektivky.

kuruteku
30.08.2018

No jo, Van Veeteren je knihkupec, ale instinkty komisaře má stále. A "jeho" parta čeká na záchranu, rutina proběhla, stop pomálu, ale vrah je stále v nedohlednu. A když i Reinhart je vyřazen z vyšetřování, musí Van Veeteren do služby. A udělá to - jako vždy - po svém, intuicí, která nezklame. Radost číst, i když každá vražda je smutná a každý vrah určitým dílem šílenec. Tady dvojnásob. Díky, pane Nessere.

haski
11.08.2018

Moc dobrá severská detektivka. Komisař Van Veeteren je mi sympatický, protože je svůj a nenechá si foukat do polívky. Líbí se mi i přiznání vlastní intuice. Někdy i náhoda dokáže divy. V tomhle vedru je to pro mě vzpruha ze severu.

Martiiiik
10.08.2018

Skvělý Hakan, jako vždy nezklamal.. Skvěle napsané, zajímavý příběh, i když nijak zvlášť originální.. Určitě stojí za přečtení :-)

encyklopedie
26.07.2018

....další spisovatel severské krimi, kterého přidávám mezi čtivé.....
tenhle krimi román se čte sám .... a to já mám rád....pokud to odsýpá .... člověk nemusí přemýšlet, protože děj se valí a valí ....
další čtyři knihy jsou ve čtečce .....
100%

MMacicekk
21.07.2018

Autor ve svém vyprávění rozvíjí charaktery více postav včetně vraha, jeho styl je spíše rozvláčnější. Pokud tedy dáváte přednost přímočarosti a nevyžíváte se v drobných detailech, raději sáhněte po jiném autorovi. Přese všechno se jedná o velmi čtivé dílo, které vás vtáhne, ani nebudete vědět jak. Příběh vcelku rychle plyne, nechybí napětí ani nečekané zvraty. V tom mě autor velmi mile překvapil. I když si kolikrát budete jistí, kterým směrem se příběh rozvine, autor vás celkem často svými drobnými zvraty vyvede z míry. Rozhodně doporučuji.

Ivuska.09
19.06.2018

Ve vyprávění vystupuje poměrně dost postav různých charakterů. Autor se navíc hodně vyžívá v detailech, takže příběh je napsaný rozvláčným stylem, což se nebude líbit těm, kteří mají rádi spíše strohá fakta bez zbytečných podrobností. Na druhou stranu je děj promyšlený, nezbývá prostor na nějaké dohady, je složený z několika časových linek, které se postupně propojí, je napínavý, autor vás do svého vyprávění dokáže vtáhnout, takže věřím, že většina čtenářů si užije každé autorovo slovo.

Gracian1964
18.06.2018

No, moje prvé stretnutie s Hakanom Nesserom...možno som nemal začínať s touto knihou, ale dostala sa mi do ruky ako prvá, pôžička od kolegu, s tým, že je to dobré...Bolo...čo viac? Prečítam si aj niečo iné od Hakana, prečo nie? Všetko má svoj čas...

kap66
04.06.2018

Nesser je MŮJ autor. Jeho knížky jsou jediné detektivky, u kterých jsem stejnou měrou napnutá a pobavená.
Mají většinou "klasické" zápletky a "klasické" vrahy: zde jsou to vraždy žen a sériový vrah - to vám připomene spoustu jiných autorů. Nesser ale vytvořil fiktivní městečko (Maardam) ve fiktivní zemi - geniální tah! Tím pádem si mohl dovolit zasadit tam dost nepravděpodobné a originální vyšetřovatele: lidi s nadhledem, citlivé, vzdělané a vtipné. Jejich dialogy a vnitřní monology, jejich glosování situací a trefné poznámky jsou naprosto skvělé. I tato knížka začíná klasicky; dokud je tam jen vrah a oběť, nic nového pod sluncem, říkám si. Ale jakmile vstoupí na scénu komisař a jeho tým, jsem doma. Navíc se v tomto dílu vrátil Van Veeteren - "odpadlý agnostický komisař", jak o sobě říká; můj velký oblíbenec.
"Kouzla Maardamu se v lednu člověk snadno nasytí," říká komisař Reinhart. Já jsem se kouzla Nesserových knížek nenasytila ještě vůbec. "Vlaštovka, kočka, růže, smrt" mou nenasytnost ještě prohloubila.