Muž bez psa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Prosinec v Kymlinge. Členové Hermanssonovy rodiny se scházejí, aby oslavili dohromady stopětileté výročí – otec Karl-Erik slaví 65 a nejstarší dcera Ebba 40 let. Nic se ale nedaří tak, jak to bylo naplánováno. V noci před „velkým dnem“ si Robert, černá ovce rodiny a nechvalně známá „celebrita“ z reality show „Zajatci z ostrova Koh Fuk“, vyjde na procházku a už se nikdy nevrátí. A příští noc zmizí beze stopy Ebbin syn Henrik. Jedná se ozvláštní případ, kterému má přijít na kloub italsky vyhlížející kriminální inspektor Gunnar Barbarotti. Může to být náhoda, že dva lidé ze stejné rodiny odejdou pouhý den po sobě z téhož místa? Nebo se to děje podle plánu? Existuje mezi událostmi nějaká souvislost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238382/big_muz-bez-psa-238382.jpg 3.9195
Série:

Inspektor Gunnar Barbarotti 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Människa utan hund, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (63)

Kniha Muž bez psa

Myllan
19. března

Začátek jsem přetrpěl, ale postupně jsem tomu přišel na chuť. Docela mě dostalo inspektorovo smlouvání s Bohem:)
Co mě ale zarazilo, byla počet zubů kadeřnice:
Jeho holička, mladá dáma s osmačtyřiceti dokonalými zuby a očima jako studny, tvrdila, že je to psychosomatické.

trudoš
13.12.2022

Jak mi byl Håkan Nesser zpočátku sympatický, posledními romány si to u mě rozházel, jelikož Muž bez psa, stejně jako předchozí knihy, není detektivka. Tentokrát je to plnohodnotné rodinné drama, podbarvené psychologickým mišmašem. Příběh by se bez kriminalistů zcela obešel, protože ti zde zastávají spíše roli pozorovatelů událostí, než že by děj aktivně ovlivňovali. Jejich vyšetřování je směšné, nechávají si zatajovat klíčové informace, a když s nimi později někdo vyrukuje, tváří se, jako že se nic nestalo. Autor navíc nehraje žádnou hru na schovávanou, průběh zločinu je znám od samého začátku a kdykoliv se jen naznačí nějaké slepé místo, čtenáři je odhaleno ještě dříve než hrdinům.
Co oceňuji, je autorovo hraní si s vírou kriminálního inspektora Barbarottiho, který dává Bohu možnost dokázat svou přítomnost formou plnění drobných přání a pak obyčejnou statistikou každý rok zjišťuje, zda v Boha věří či ne. Tohle byl zábavný motiv, škoda ale, že ten jediný, jež mě na vyprávění oslovil.


soupik2012
01.12.2022

Přestože mám moc ráda knihy, které využívají vlastních pocitů a myšlenek, tak tady se to podle mého názoru příliš nepodařilo. Možná bych knihu hodnotila lépe, kdybych po ní nesáhla v přesvědčení, že jedná o klasickou detektivku. A to se nejedná v žádném případě. Je to taková zvláštní kniha, na kterou je potřeba být dopředu připraven. A mě zastihla nepřipravenou. Děj se místy opravdu hrozně vleče. Přitom příběh je až zoufale předvídatelný. To je strašně špatná kombinace. To co mě opravdu bavilo, tak byl komisař Barbarotti. Jeho myšlenkové pochody nemají chybu. Ale celkově převládá zklamání. Audiokniha je načtena slušně a načetl ji pan Martin Zahálka.

Hany.Honey
20.11.2022

Příběh dobře a vtipně napsaný. Má to spád a zajímá vás osud rodiny, i když je taková chladně nesympatická. Hodněkrát jsem se i zasmála. Není to klasická detektivka, ani thriller, ale o to víc to právě překvapí. Detektiv Barbarotti je skvělá postava.

Agatha84
18.11.2022

Nepovedlo se. Hledala jsem nějakou novou sérii se sympatickými vyšetřovateli, trochou humoru, dobrou zápletkou, napětím a tady v tomto příběhu se mi nepodařilo najít vůbec nic. Naopak mám pocit, že všechno bylo úplně špatně. Názvem počínaje (proč??). O žádnou detektivu, natož pak krimithriller se opravdu nejedná. Vyšetřování neexistuje, vše řídí jakási podivná náhoda, postavy jsou vyloženě nepříjemné a dialogy bezduché až běda. O ponechaných vsuvkách v angličtině nemluvě.
Zkusím se raději poohlédnout někde jinde.

kolacky
01.11.2022

Upřímně řečeno, moc mě to nenadchlo. Dušezpytno celkem nesympatických osob, sosnu rodiny bych nejradši něčím udeřila a komisař se dostavil poměrně pozdě. Naštěstí to byl chlap na svém místě a ten příběh trochu zvedl.

85098211
31.10.2022

(+ SPOILER) (audiokniha)
Dlouho jsem si říkala, že tohle přece není žádná detektivka a thriller už vůbec ne! Přitom mne kniha zaujala a bavila hned od začátku, i když takovou rodinu aby pohledal ;-). Nejdřív jde v podstatě o to, že se ke svým rodičům na oslavu sjíždějí jejich tři dospělé děti, z toho dvě dcery i s rodinami a potom poměrně nechvalně proslavený syn Robert. Tato velká událost sice neprobíhá úplně podle představ obou oslavenců, tj. otce Karla-Erika a dcery Ebby, ale to nejhorší má teprve přijít. A to, když beze stopy zmizí Robert a o den později dokonce také Henrik, starší Ebbin syn, který pečlivě skrýval jedno velké tajemství. Ale když dojde na vyšetřování, které vede inspektor Gunnar Barbarotti, zamlčují toho celou řadu také ostatní členové rodiny...
Autora musím opravdu pochválit, protože všechny postavy působí autenticky, jsou prostě své a většina z nich není sympatická ani trochu ;-). Postupně je možné sledovat, jak se neporušená fasáda rodiny Hermanssonových stále více bortí. Jste přímo vtaženi do děje – a potom je opravdu těžké knihu odložit. Inspektor Barbarotti se na scéně vzhledem k logice příběhu objeví až později, ale je to opravdu sympaťák každým coulem ;-). Za sebe tedy knihu hodnotím plným počtem a budu doufat, že budou načteny i další případy z této řady...

Čokoláda
15.10.2022

Kniha s nezajímavým všedním začátkem se postupně mění v dílo, od kterého se neodtrhnete.

1