Muž bez psa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Prosinec v Kymlinge. Členové Hermanssonovy rodiny se scházejí, aby oslavili dohromady stopětileté výročí – otec Karl-Erik slaví 65 a nejstarší dcera Ebba 40 let. Nic se ale nedaří tak, jak to bylo naplánováno. V noci před „velkým dnem“ si Robert, černá ovce rodiny a nechvalně známá „celebrita“ z reality show „Zajatci z ostrova Koh Fuk“, vyjde na procházku a už se nikdy nevrátí. A příští noc zmizí beze stopy Ebbin syn Henrik. Jedná se ozvláštní případ, kterému má přijít na kloub italsky vyhlížející kriminální inspektor Gunnar Barbarotti. Může to být náhoda, že dva lidé ze stejné rodiny odejdou pouhý den po sobě z téhož místa? Nebo se to děje podle plánu? Existuje mezi událostmi nějaká souvislost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238382/big_muz-bez-psa-238382.jpg 4155
Série:

Inspektor Gunnar Barbarotti 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Människa utan hund, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Muž bez psa

zazvorka
13. listopadu

(+ SPOILER) Mám ráda podrobné popisy prostředí i dobrou charakteristiku postav. Knížka mne tedy docela chytla, vtáhla a nutila rychle číst a číst. Přečteno proto snadno, ale průběžné i následné pocity smíšené. Autorovi se podařilo tak dokonale popsat některé aktéry, že mi pěkně lezli na nervy, zejména matka rodiny. Přitom samotný úvod s ní mne naopak zaujal a chápu, že život po boku "pedagogické sosny" není žádná legrace. Holt to měla řešit dříve, nebo teď neskuhrat. No a Kristina s Robertem pomamili, takže také nespokojení chudáčci. Naštěstí aspoň Ebba po taťkovi, pedagogické sosně, diktátorka a vcelku spokojená. Zápletka zajímavá, samozřejmě depresivní. Inspektor Barbarotti veselá kopa, ovšem ponuré vyznění knihy kompenzovat nestačil. Pokud to shrnu - je to tak dobře napsáno, že jsem po dočtení měla náladu nikoliv bez psa, ale pod psa! Což nevyhledávám, proto raději zůstanu u série s komisařem Van Veeterenem. A abych nezapomněla - malý Kelvin očividně měl nějaký vývojový problém a nikdo si toho nevšímal, asi to mělo podpořit negativní atmosféru, či co? Kristině se to pak ovšem hodilo, protože hodně spal, tak se mohla nimrat ve své situaci...

VendulaB
03. července

Výborně napsaný krimithriller - psaný jako plnohodnotný román. Skvěle napsané a vykreslené postavy i osudy - byla radost knihu číst. Skvěle budované napětí, těším se na pokračování série.


mcabr
25. června

Zajímavá detektivka. A za vším hledej rodinu..

Astonius
05. ledna

Bavilo mě od prvních stran, příběh byl velmi uvěřitelný a propracovaný, napsaný z pohledu několika osob, takže čtenář získával postupně náhled na rodinnou situaci s odstupem a komentářem několika lidí. Drobné nedostatky tam samozřejmě také byly, přišlo mi, že autor propásl ty zásadní dvě stěžejní situace, kdy byl člověk nejvíce napnutý a chtěl vědět, co se stalo - způsob, jakým byla pravda vyjevena, mne moc neuspokojil, protože se to dalo udělat s větším napětím. Ale i tak, i potom pro mne kniha neztratila kouzlo a utíkala jsem k ní každou volnou chvíli. Konečné rozuzlení mi vyhovovalo, tak nějak jsem to i celou dobu chtěla. Jenom si ale myslím, že v tak závažných situacích, jaké jsou zde rozehrány, by nikdo ze zúčastněných nevydržel něco tajit a při první návštěvě policie by se šlo s pravdou ven, protože přece jen to byla rodina..... Obecně hodnotím jako dobrou detektivku pro dospělé napsanou zajímavým stylem, určitě si od autora seženu něco dalšího :-)

plamínek21
13.10.2020

Na muže, který nemá psa se netěšte, protože si ho příliš neužijete, ale o to více vám ho vynahradí svérázný inspektor Barbarotti, který rozplétá zmizení dvou příbuzných z rodinné oslavy. Nesser je sázka na jistotu a Barbarottiho dealy s Bohem jsou...no prostě božské :-)

Calinda
10.08.2020

Od knížky jsem toho moc nečekala, ale v podstatě jsem se začetla od první stránky, šlo to samo, skvěle napsané. Zkusím ještě další knihy autora, protože z téhle jsem nadšená. Detektiv Barbarotti je velmi sympatická postava.

amanda99
28.07.2020

vůbec jsem se nemohla začíst,bohužel

Awča
29.06.2020

Díky rozporuplným hodnocení jsem netušila, co čekat. Ovšem již začátek knihy mě nesmírně bavil. Skvěle rozehraná situace: rodinná oslava a s ní spojené emoce, pocity, křivdy. Nahlíženo skrze různé aktéry. Zdánlivě se nic nedělo, ale čtenář byl v napětí věcí příštích. Pak se něco stalo (nebo nestalo?) a přišla dobá tápaní a nejistoty. Na scénu vstoupil detektiv, jehož rozpravy s Bohem dávaly příběhu trochu lehkosti, i když do vyšetřování se příliš světla nedostalo.
Závěr gradoval pěkně, možná konec bych si přála jiný.
Skvěle napsaná kniha.

1