koupit eknihy

Håkan Nesser

švédská, 1950, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Vlaštovka, kočka, růže, smrt

Vlaštovka, kočka, růže, smrt

Spojitost mezi škrtičovými oběťmi je velmi slabá. Když bývalý komisař Van Veeteren neochotně opustí bezpečí svého antikvariátu, aby se zase jednou utkal s poslem smrti, o... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Temnější odstíny ŠvédskaKarambolSíťPřípad GMuž bez psa

Komentáře (3)

Přidat komentář
ddkk
04. dubna

Håkan Nesser se stal prvním autorem, který získal Cenu za nejlepší švédský kriminální román třikrát (1993 - Síť /Mind´s Eye/, 1994 - Čtvrtá oběť /Borkmann´s Point/, 1996 - Žena s mateřským znaménkem /Woman With A Birthmark/)
a je také dosud jediným autorem, který obdržel dánskou Rosenkrantz-prisen dvakrát (2007 - The Shadows and the Rain, 2014 - The Living and The Dead in Winsford)

kap66
21.10.2017

Perfektní. Čtu jeho romány postupně a jsem ráda, že jsem se nenechala odradit "modrými čísly" u pěti prvních van Veeterenů. Nenechte se odradit také, zvlášť vy, kteří máte rádi jedinečné a chytré vyšetřovatele (každý je Osobnost - s velkým O), zápletky výborně vymyšlené, motivaci činů pochopitelnou (nečekejte sadistické vrahy vraždící pro radost) a - pro mě důležitou složku - humor; jemný, účinný, zvyšující lidskost postav. Mám Nessera čím dál radši.

konicekbily
27.07.2015

Z jeho tvorby si přečtěte: Žena s mateřským znaménkem.