Případ Ewy Morenové

Okolí je šokované, poté co byl učitel Arnold Maager usvědčen z vraždy své žákyně. Podle všeho to vypadá, že dívka byla těhotná a otcem dítěte měl být právě Maager. O osmnáct let později se Maagerova dcera Mikaela na oslavě svých narozenin konečně dozví hroznou pravdu o vlastním otci. Zoufale hledá odpovědi, a tak se vydává do psychiatrického ústavu v Lejnici, kde byl Maager od soudního procesu uvězněný. Brzy nato však nevysvětlitelně zmizí. Inspektorka Eva Morenová z maardamské policie je konečně s přítelem na dovolené, ale když Mikaela zmizí, je do jejího případu brzo vtažena. Než se však stačí ve věci zorientovat, zmizí také samotný Maager…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344268/big_pripad-ewy-morenove-tuk-344268.jpg 4100

Inspektor Van Veeteren 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Ewa Morenos fall, 2000

Kniha Případ Ewy Morenové

zazvorka

Parádní detektivka! Mistrně promyšlená zápletka se zajímavým vyústěním na samém konci příběhu. Napínavé - a přitom se zdánlivě nic moc neděje. Pro milovníky severské brutality možná nuda, tady si na své nepřijdou. Já jsem však zcela spokojená.

Belanna

Napínavá, čtivá, místy vtipná, místy ponurá, skvělá zápletka, zajímavé rozuzlení ... zkrátka detektivka od Håkana Nessera.

ZuK1
30.10.2020

Další čtivý a vtipný Håkan Nesser, jeho knížky jsou pro mě sázkou na jistotu. Překvapují mě proto relativně nízká hodnocení autorových knih.

Pralinka1910
30.09.2020

Na většině detektivek mi vadí ponurost, která většinou smrt provází. O to více oceňuji styl tohoto seveřana, který je schopen napsat detektivku i s náznakem povznasejiciho humoru.

šipek
07.07.2020

Velice svižná detektivka. Inspektor Van Veeteren je tentokrát mimo děj a vystřídala ho workoholička Ewa Morenová. Zajímavá zápletka.

Kristulda
15.01.2020

Moje druhá kniha od tohoto autora, První byl Karambol, tato knížka byla o dost lepší. Hezká zapletka do konce sem netušila jak to bude, ale do ctení sem se chvilkama musela nutit, a chybí mi větší zameření na vysetřovatele a jejich životy, sice tu se řešil vztah Morenové ale jinak nic, v tom je to takové ploché. Ale to nic nemění na tom, že to byla docela hezká detektivka nebo spíš příběh.

jarin58
13.01.2020

Moje první od tohoto autora a jsem spokojen.Zase trochu jinak pojatá detektivka,spolu s humorem.Vcelku fajn.

000nugatovej
26.10.2019

Nesserovy detektivky mne baví. A to nejen kvůli příběhům (tenhle byl notně zamotaný), ale i kvůli tomu, jak jsou (s jemným humorem) napsány.