Čtvrtá oběť

Někde uprostřed města sedí vrah a v klidu si sestavuje svůj další plán. Kaalbringen, klidné letovisko, je ovládnuto hrůzou – v rychlém sledu zde došlo ke třem brutálním vraždám... Kdy a kde může znovu udeřit „vrah se sekerou“, jak se mu začalo říkat? Odejde odtud jen tak pryč, nebo už má vyhlédnutou další oběť? Komisař Van Veeteren musí rychle najít skryté vztahy v té sérii nevysvětlitelných vražd. A čas se rychle krátí, protože čtvrtá oběť už se nachází ve zlověstném sevření vraha......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153230/inspektor-van-veeteren-ctvrta-obet-ypd-153230.jpg 3.4111

Inspektör Van Veeteren (2.)

Borkmanns punkt (1994)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

kanitsuj
27.09.2017

Moje třetí setkání s Nesserem, román jsem rychle přečetla a závěr mne poměrně šokoval, protože přišel úplně z čistajasna a nejsem si tak docela jistá, jak mohl být bestiálním zločincem právě tento hrdina, neboť musel léta potlačovat naprosto chorobné vášně. Způsob provedení vražd mi též nekoresponduje s jeho mnohaletým poklidným životem. A ten únos na závěr byl možná až zbytečný - ale chápu, že byl potřeba, aby se čtenář dozvěděl všechny podrobnosti. Až příliš poklidné tempo, během něhož probíhalo vyšetřování bylo místy k nevydržení. Jinak velmi čtivá detektivka psaná kultivovaným jazykem.

kackahracka
27.07.2017

Právě jsem knížku dočetla a přemýšlím, jestli si nechat dojmy uležet, nebo si hned zatepla ulevit. No nedá mi to - ten závěr, to byla ale neskutečná blbost!!! A to se to celou dobu vyvíjelo tak slibně! Dokonce jsem se za půlkou rozhodla, že se vrátím na začátek a začnu číst znovu a pořádně, protože jsem se k detektivce dostávala na etapy a unikaly mi souvislosti. Spokojeně jsem si zopákla vše podstatné a jména i události do sebe začaly zapadat. Byla jsem nadšená, že se mé teorie nepotvrzují (jo, je to pěkně nanic, když vás v půlce napadne, kdo je vrah a zbytek knížky si jen říkáte, hmm, to jsem si myslela...) a libovala si v tom pocitu, že "furt nevim a jsem napnutá". Pak nastal zásadní zvrat a strmý pád. Myslím v mém nadšení. Proč proboha ti policajti nic nedělají, na co jako čekají? Štvalo mě to teda už od začátku, to že popíjí víno a hrajou šachy, zatímco kolem probíhá ten masakr (ne pilou, ale jateční sekyrkou)-ovšem dát si víkendovou pauzu, když vrah zasáhne přímo do jejich řad-to jako myslí vážně? A odhalení vraha? Tak to mě teda akorát děsně naštvalo. Hvězdu bych za to neměla dát ani jednu, jenže-ono se to fakt dobře četlo. Takže za tři...

lisc
01.07.2017

Spíš jednoduchá detektivka, trochu rozvleklá, nijak zvlášť mě nenadchla, až ke konci trochu spád, ale vrah mi byl docela sympatický.

rekon
20.06.2017

Už jsem od něj četla lepší... Na to, že má kniha pouhých 250 stran, děj je takový rozvláčný, chvílemi hluchá místa, závěr to trochu napravil.

šipek
18.05.2016

Tak takové jednoduché čtení. Nic se neděje akorát se hrají šachy. Trošku spád to nabere až u konce knihy.

gomaki
17.05.2016

Lepší než Síť, o hvězdičku určitě :)

Konečně mi to přišlo jako taková ta správná severská detektivka.

VV je pořád příjemný jako osina, ale ... dá se to ... celkově se mi moc líbí příběh vraha. Nicméně mi v jednu chvíli přišlo, jak kdyby se autor rozhodl, že vrah bude někdo jiný a dá čtenáři naprosto jasnou stopu, ale pak ... cvak ... jiná stránka ... změna plánu ... vrátíme s k původnímu nápadu. No, možná přeháním, ale faktem je, že mi to pořád přijde divný.

Janinkaaaaa
27.08.2015

Super oddychovka.

marek1278
24.07.2015

První kniha o komisaři Van Veeterenovi mě doslova nadchla, takže jsem těšil na další knihu. Po zhruba polovině jsem si říkal, že teda nic moc, nějako jsem se do toho nemohl pořádně zakousnout, ale druhá půlka a finále luxusní záležitost a fakt jsem netušil, že to bude takhle... :) Za ten konec přidávám hvězdu a těším se na další setkání s komisařem

radus
05.06.2015

Nenadchne ani neurazí, prostě taková průměrná detektivka. Autora úplně nezavrhuju, ještě určitě něco od něj přečtu, třeba to bude zajímavější a napínavější...

rubit
01.04.2015

Rychle přečteno, rychle bude zapomenuto. Pro mě spíš horší průměr. Kniha je napsaná takovým jednoduchým stylem, vše jde moc rychle, čtenář se za tu chvíli nestačí ani sžít s postavami. Kdo je Hrdlořezem jsem odhadla už v půlce knížky (i když motiv jsem nevěděla), protože moc možností opravdu není, vše je hodně předvídatelné. V knihovně jsem po knize šáhla kvůli tomu, že se jedná o severskou krimi, zaujala mě obálka i souhrn děje (autora jsem doposud neznala), ale k mému oblíbenému Nesboovi nebo Larssonovi se to ani nepřebližuje. Slabé...

betyy
16.01.2015

Moje první kniha od tohoto autora. Líbila se mi, až teda na ten konec - vrah. Přišlo mi to, já nevím... urychlené, sice nečekané, ale trapné. Teda můj osobní názor. Jinak kniha jako celkově se mi líbila a četla se dobře :) a určitě si pár dalších přečtu

Marie F.
19.02.2014

Nic moc. Celá kniha je založena na pointě. Předchozí jsem četla dvakrát, ale tahle stačila jednou. Je tam málo postav a vrah tam někde musí být:-) Stačilo by to na povídku

tamila
13.01.2014

Moje první knížka od tohoto autora, jakožto milovník severské detektivky jsem asi čekala víc, ale zas tak zklamaná jsem nebyla. Zajímavá postava komisaře a hodně překvapivé odhalení vraha. Nejsem ani nadšená ani zklamaná.

vrzd
19.12.2013

Četl jsem předchozí knihu "Síť", ta byla lepší.
"Čtvrtá oběť" není tak špatná, trochu do psychologična, ale dobrá.
Podle mě příliš tlačí na pilu ve směru závěrečného překvapení ohledně pachatele a až příliš opakovaného tématu současných detektivek, útoku na jednoho z detektivů (nejlépe ženu) a jejího uvěznění, vedoucího k zdramatizování děje. Kazí to podle mě celkový dojem z knihy.

evelinaevelina
04.11.2013

Klasická "severská krimi" - alespoň podle mých měřítek. Nevyčnívá, ale ani nijak zvlášť nezklame. Jen ten konec je podle mne dost laciný...

Aja12
31.10.2013

Průměrná detektivka. Ale dá se přečíst.

kvarkan
22.10.2013

No, čekala jsem víc... Sice knížka napínavá byla, ale na konci nějak vyšuměla... Škoda.

pavlina361
12.10.2013odpad!

Severské detektivky zbožňuju, ale tato knížka mě zklamala, nedočetla jsem ji. Od autora jsem předchozí romány nečetla, a asi ani nepřečtu :-)

Jarka 55
06.10.2013

Dobrá detektivka ve které Vás překvapí totožnost vraha.J

Boboking
10.09.2013

Já jsem byl z knihy nadšený! Typicky severská krimi, dost osobní, spousta detailů ze života jednotlivých aktérů, přesto drsná. Vždyť lakonicky řečeno: někdo chodí po městě a stíná lidem hlavy. To je dost brutus. A postava komisaře Van Veeterena je skvělá- chytrý, arogantní, hulvát atd. A ten konec celkem překvapil.

MartinaF
05.08.2013

Já bych tu knížku zas až tak moc přísně nehodnotila. Je sice pravdou, že napínavá nebyla a předchozí román jsem od Nessera nečetla, takže nemám srovnání, ale můžu zase srovnat s jinými severskými detektivkami podobného typu a Čtvrtá oběť patří k těm lepším.

Pajčula
29.06.2013

"Kriminální román trojnásobného držitele ceny Bästa svenska kriminalroman (Nejlepší švédský krimiromán)". Na rozpacích. Síť byla rozhodně napínavá. Tohle tedy ne. Vše mi připadlo takové uspěchané, prázdné.
MaLoMe - tak u mě tedy Håkan Nesser ještě jednu šanci má ;-) Relativně brzy má vyjít Hlavolam..

MaLoMe
24.06.2013

Dosť slabé. Má to len 240 strán ale z toho je veľká časť popísaná len takými úvahami, vnútorným myšlienkami a pocitmi. Hakan dal som ti druhú šancu, ale ďalšiu už nedostaneš.

vekune
16.05.2013

Další z řady severských detektivek. Má první od tohoto autora. Čte se to dobře, rychle, ale kniha nenadchne a ani neurazí. Podle mě prostě je "nijaká". Zapomenu na ni ve chvíli, kdy ji zařadím do knihovny. Na některé typy knih by si člověk mel pořídit čtečku, některé kupovat a skládat do knihovny.