Hlavolam

Za slunečného srpnového dne je z vězení propuštěn dlouho vězněný muž. V jednom z deštivých dubnových dnů najdou hrající si děti jeho mrtvolu. Byl zabit, protože si někdo myslel, že nebyl potrestán dostatečně?

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173571/big_inspektor-van-veeteren-hlavolam-a8G-173571.jpg 3.5233

Inspektor Van Veeteren 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Återkomsten, 1995

Kniha Hlavolam

Chesterton
30.11.2021

První rande s Hakånem i inspektorem svérázem. Ráda čtu série od třetích dílů . . . snad i tady se to vyplatilo. Vplula jsem do světa netradiční 'švédské' mordparty jako po másle a hlavně s úsměvem. Seznámení s Van Veeterenem proběhlo na nemocničním lůžku s pivem v ruce a tak to mám ráda !
Podruhé jsme se sešli na balkoně a padli si do noty natolik, že odpouštím i závěr, co byl morálně na hraně, ale zde logický.
Podmanivý mi přišel nejen jazyk, ale celkový přístup k řemeslu. Detektiva i spisovatele.
5/5

harena
01.11.2021

Hakenův styl psaní je nezaměnitelný a já si ho užívám. Nejsou tu divoké honičky, jeho hlavní hrdina inspektor Van Veeteren je přemýšlivý, rozvážný introvert, který spoléhá hodně na svoji intuici. Se svými nápady se moc nesvěřuje ani kolegům, ani nám, ale jestliže pečlivě čteme, můžeme vraha objevit, protože každý výslech je důležitý, i když to tak nevypadá.

"Na ústřední otázku však stále neznal odpověď.
Pokud by selhaly zákony a příslušné instituce, byl by schopen vzít věci do svých rukou? Neboli, pokud by si byl na sto procent - na sto procent!- jistý, že někdo spáchal vraždu nebo jiné násilí, bylo by z morálního hlediska správnější ho pustit pro nedostatek důkazů, nebo vykonat spravedlnost na vlastní pěst?"

Jsem teprve u třetího dílu a těším se na další.

EliskaD
14.01.2021

Opravdu ztráta času. Knihu jsem měla na dovolené a neodložila jsem ji jen kvůli tomu, že jsem neměla jinou. Postavy nesympatické, příběh ve kterém se nic neděje, vyšetřování se neposouvá...

pavel9989
01.12.2020

Lehké čtení, žádná přehnaná zamotaná detektivka.

March
01.12.2020

Jedním slovem zklamání. Kniha je popisovaná, jako detektivka, krimi. Mně to spíše zavánělo povidkou... moc zbytečných vyprávění, popisování míst, pocitu, mne to až rusilo od premysleni, kdo by mohl byt vrah. Až jsem se přistihla, jak jen čtu písmenka a vlastně na konci, když by mělo být rozuzlení, vysvětlení, tak to bylo popsáno "jako letem světem" takže dle mého, fura zbytečnosti a to zásadní nikde...

ZuK1
23.06.2020

Výborné, bez zaváhání plný počet hvězdiček! Zatím nejlepší díl série Inspektor Van Veeteren a ani já nechápu, jak může mít tato knížka pouze 69 % hodnocení. Opět úžasně napsané, pohodové, vtipné, čtivé od prvních stran. Jednoznačně sdílím názory uživatelů broskev28, KocIQ, soukroma, trudoš a výraz „podmanivý jazyk“, kterým ve svém komentáři charakterizuje autorovo vyjadřování Broskev28 pokládám za dokonale výstižný.

Radza
26.04.2020

No, takovy roztahany a tesil jsem se na konec uz, abych moh zacist číst novyho Pendergasta????

Simstr
02.03.2020

Takové knihy miluju :-) krimi přesně podlé mého gusta. Pan Nesser umí a já ho za to obdivuji. Vtáhne Vás to do děje a pořád přemýšlíte jak to teda vlastně bylo. Opravdu doporučuji.