Hlavolam

Za slunečného srpnového dne je z vězení propuštěn dlouho vězněný muž. V jednom z deštivých dubnových dnů najdou hrající si děti jeho mrtvolu. Byl zabit, protože si někdo myslel, že nebyl potrestán dostatečně?

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/173571/inspektor-van-veeteren-hlavolam-a8G-173571.jpg 3.4168

Inspektor Van Veeteren (3.)

Återkomsten (1995)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

notorix

Strašně špatně se mi to četlo a další knížku od tohoto autora rozhodně číst nehodlám.. A pojmenovat vyšetřovatele velmi podobným jménem jako oběť, čitelnost taky neulehčí..

Ivana2342

Průměrná detektivka. Od tohoto autora už jsem předtím něco přečetla, nijak mě nezaujal. Knížku bych si sama nekoupila, ale dostala jsem ji- na jedno odpoledne a jedno přečtení. Ale komisař Van Veeteren mě bavil!

LutherKing

Hakan Nesser, nenasral - číst se to dalo. Pro mně to byla od něj prvotina, kterou jsem dal za dva dny čistýho času.

violet.verka

Sice jsem ji dočetla, ale upřímně, bylo to pro mě utrpení.

aamis

Kniha vypadala podle popisu fakt dost zajímavě. Tajemný začátek to potvrdil, krátce po něm se však tento dojem vytratil... Zbytek si už vlastně ani moc nepamatuji. Vlastně je to asi první detektivka, která mě nechala tak nějak zvláštně chladnou. Nenadchla mě.

Mayaku

Severská krimi - žánr, který běžně nečtu, a myslím, že po přečtení Hlavolamu se na mém přístupu nic nezmění. Četlo se to dobře, za jediný den jsem měla knihu přelouskanou, kdo je vrah jsem také neodhalila hned, ale to nic nemění na faktu, že ve mně kniha nezanechala prakticky žádný dojem. Nevím, jestli je to mnou, nebo autorem, ale pro mě byla tahle kniha doslova ekvivalentem ovesné kaše - bezvýrazná barva i chuť, dostatečně vás zasytí, ale žádný zvláštní zážitek z toho mít nebudete.

dzafik
07.09.2017

Nevim, cim to bylo, ale nemohla jsem se poradne zacist..spousta postav a moc jsem se neorientovala, kdo je kdo.. Hodnotim tedy jako prumer.

Netopyr07
11.08.2017

Dobrá detektivka, i když existují lepší. Každopádně obsahuje také několik velice povedených hlášek, kterým jsem se s chutí zasmála. Přirovnávat kolegu k morčeti je psina. Mít ovšem šéfa povahy pana komisaře musí být "peklo" :-) Jako oddechovka výborné.

Pav
18.07.2017

Pokud se jedná o nejlepší švédský krimiromán, jak hlásá obal knihy, něco je špatně. Je to docela povedená krimi, ale žádná supernova. Trochu jsem měla problém s orientací v postavách (zejména když se oběť jmenuje podobně jako vyšetřovatel). Jinak je to čtivé. Zakončení nějak nemohu definovat. Nebylo úplně běžné, ale zase nijak překvapivé. Dala bych tak 3,5 hvězdy.

Klarinet
12.08.2016

Slabé, ale nedokážu nedočíst knížku, protože co kdyby :) takže dočteno a nedoporučuji. Nedotažené myšlenky, vleklé, divné, nesympatické postavy, zbytečné věty a kapitoly. Jsou lepší autoři dobrých detektivek: Larsson, Theorin, Nesbo, Kepler, Doyle :)

martousek
05.06.2016

Kniha i autor mi byli doporučeni v knihovně a v žádném případě volby paní knihovnice nelituji, četla se mi perfktně, příběh je sice trochu neuvěřitelný, ale po tom množství kriminálek, co jsem přečetla jsem neodhalila vraha!!! Závěr pro mě byl dosti překvapivý. Styl autora a jeho postavy jsou zase trochu jiné a věřím, že si na tuto knihu budou pamatovat, chystám se i na další:-).

čekanka13
27.03.2016

Dobrá detektivka. Šokující začátek a pak dlouhé ale zajímavé pátrání po starých i nové vraždě.

marek1278
10.02.2016

Zajímavý příběh a zápletka, stojí za přečtení

Nikol117
18.01.2016

Kniha stojí za přečtení, není to sice úplně top mezi detektivkami, ale mě nadchla. Má propracovaný příběh, je napínavá...Taková oddychovka na pozdní večer, samozřejmě přečtena za jediný den.

konicekbily
27.07.2015

Zatím jedna z horších severských krimi.

Layss
27.03.2015

Knížku jsem přečetla za necelý týden - vždy cestou z práce a do práce, a docela se to četlo dobře. Mám ráda zajímavé detektivní příběhy, i když se přiznávám, že mě občas nebavily zdlouhavé úvahy inspektora Van Veeterena :-) Možná by to bylo jiné, kdybych si přečetla i předešlé dva příběhy ze série. Ale celkově knihu hodnotím dobře, jen si ji určitě v nejbližší době znovu nepřečtu..

Richardson
07.01.2015

Kniha nebyla špatná, kratší, přečetla se rychle. Byla to má první kniha od Nessera. Co mi vadí nejvíce je to zasazení do "imaginární země severní Evropy se znaky Švédka, Polska, Nizozemska (hlavně jména) atd...". Nechápu, co k tomu autora vedlo a k čemu si tím dopomohl??

vysypanel
30.09.2014

Výborné i když některé komentáře tomu neodpovídají a nejlepší byl konec. Tak se musí postupovat, když spravedlnost je slepá...

evasamankova
25.04.2014

Celková zápletka knihy je zajímavá, ale problém je v tom, že je to všechno vyprávěno jen povrchně a napsáno tak nějak "jedním šmahem". Potenciál byl velký, ale zůstal nevyužitý.
Lehké sousto na jeden či dva večery, ale nic co by mi zůstalo v paměti déle než pár hodin.

lucije87
24.04.2014

nenadchne, neurazí..

Listicka3253
18.03.2014

Trochu povrchni pribeh, malo rozpracovany do vetsich detailu. Zaver strohy a postava komisare vykonajici spravedlnost mi nebyla vubec sympaticka:-(

Tulenik
25.02.2014

Přečtena lehce za pár hodin, ale žádné nadšení, byť potenciál by mohla mít veliký - mohlo se to zvrhnout z obyčejné nudné kriminálky na etickou studii justičního omylu, mohla se rozvinout diskuze o etice vlivu médií na práci policie a soudů, mohly se mnohem lépe rozehrát charaktery jednotlivých aktérů. Nestalo se nic, jen náznaky... skoro jako by to byl jen nedopracovaný koncept.

No, darovanému koni... :-)

Moňa69
17.02.2014

Kvalitka, tak trochu jiné krimi.

pifffka
31.12.2013

Ano kvalitní krimi. Je dobré vždy odhalit pravdu? Je možné vždy odhalit pravdu?

nativa
28.12.2013

Kvalitní krimi. Ze začátku je příběh trochu pomalejší, ale pak se rozjede. Ovšem konec je dost překvapivý.
Kniha tedy není "dechberoucí", ale pro milovníky detektivek bude příjemným zpestřením.

krtik
25.12.2013

Naprosto souhlasím s hodnocením Dahlie..."Kniha nenadchne ani neurazí." V podstatě tuctová detektivka s nepříliš originální zápletkou. Začátek se pomalu rozjíždí, střední pasáž ujde, ale knihu doslova zabije rádoby nečekaný konec....Jedním slovem PRŮMĚR.....

Dahlia
18.12.2013

Kniha je taková nijaká - nenadchne a snad ani neurazí. Oddechovka na zkouškový. Zhruba od půlky je docela jasné, kdo to byl. Závěr spíš pobavil. Ale vzhledem k tomu, že detektivek jsem zase tolik nepřečetla (když nepočítám Francise), nemůžu to nějak objektivně ohodnotit.

Neo1tex
29.11.2013

Nejdřív se dvě třetiny knihy nic neděje a všechny postavy (opravdu všechny) jsou vám tak nějak jedno. Potom se začne něco dít, nic moc, ale aspoň něco a pak už je tu, díky bohu, konec - nejslabší část celé knihy. Nevím, jestli měl být šokující, každopádně byl stupidní.

Už od první třetiny budete +/- vědět, jak to celé vlastně bylo, v půlce už budete mít jasno úplně. Celá kniha je něco jako policejní zápis. K postavám jen těžko najdete nějaký vztah, výprava stojí vcelku za prd. No co říct víc...? Snad jen to, že kniha má naštěstí jen 260 stran.

newtory
10.09.2013

Prečítal som ju celú za cca dve a pol hodiny. V prvej tretine to mala výbornú tajomnú atmosféru, nevedelo sa kto,koho, prečo...?
Približne od druhej tretiny som už mal nejaké tušenie. No a potom bol už len problém ako to "ukončiť" a toho sa myslím autor zhostil dosť neočakávaným, ale celkom uveriteľným spôsobom. Nie je to detektívka par excellence, ale je to poctivá krimi a svoje štyri hviezdičky si preto zaslúži.