Žena s mateřským znaménkem ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Dva muži jsou mrtví. Zemřeli stejným, brutálním způsobem. Oba byli zasaženi čtyřmi výstřely - dvěma do hrudi a dvěma do rozkroku. Není pochyb o tom, že v obou případech jde o téhož pachatele, ale inspektor Van Veeteren a jeho lidé tápou ve tmě...

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206179/zena-s-materskym-znamenkem-206179.jpg 485
Série:

Inspektor Van Veeteren (4.)

Orig. název:

Kvinna med födelsemärke (1996)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno: (ekniha), MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
SilvieSisinka
19. července

Pohodová detektivka :-)

000nugatovej
16. června

" ... už se sám o sebe vůbec nebojím. Jenom o ostatní. O společnost. O budoucnost. O život?" (str. 198) Tímhle postojem se Nesserův detektiv Van Veeterem ani moc nevymyká detektivům jiných severských autorů. A možná ani tím, jak využívá své intuice. Popis toho, jak mu ta intuice naskakuje, je zajímavý. Ale je tu i povedený název. Jeho význam vám docvakne až ke konci knihy.

martinhk
14. června

Dobře napsaná kniha, četla se svižně a příběh celkem utíkal. Na můj vkus byla celý děj lehce předvídatelný a chybělo víc napětí. Každopádně mi Van Veeteren byl sympatický a dám mu ještě šanci.

Petuleke
28. ledna

Dobrá knížka na dlouhý zimní večer, děj čtenáře pohltí.

Živa23
03.11.2017

Úchvatná. Hrdinka mi sedla. Napínavá kniha.

Zuzvil
06.10.2017

Za mě 3,5 hvězdičky. Zajímavá severská detektivka, trošku jiného rázu, než její "kolegyně", protože vraha už víceméně známe hned na začátku, ale v knize samotné se postupně rozmotává příběh a až úúúplně na konci zjistíme důvod. Co bylo trošku náročné byly jména, je tam opravdu pěkná řada vyšetřovatelů, intendantů, komisařů a nevím čeho ještě. Jména se mi značně pletla, ale nijak to neztrácí na příjemnosti příběhu. Mě hlavně v knize oslovilo, že mi přišla jako taková klasická detektivka s moderními prvky ;-)

verunmerun
27.07.2017

První polovinou jsem se trochu prokousávala, ale ta druhá mi to moc dobře vynahradila. Napínavý příběh, ačkoli vrah je známý od první věty.

rekon
12.04.2017

Za mě výborná detektivka. Takový styl mi sedí, mělo to spád, závěr byl pro mě nečekaný, ale hrdinku chápu, uzavřel se tím celý kruh.

marek1278
02.01.2017

Další případ jako stvořený pro Van Veeterena - perfektní oddychová detektivka. Těším se na další díly

kanitsuj
03.08.2016

Jednoduché a čtivé, zpočátku trochu nudné, neboť víme, kdo je vrah, jen nevíme, proč to udělal. Románu nelze upřít několik nečekaných dějových zvratů a velmi příjemným a osvěžujícím zpestřením je též ironický humor hlavní postavy detektiva Van Veeterena:-)

tomai
17.02.2016

Velmi dobrá kniha, oddechové čtení proložené vtipem. Přečteno za pár dní.

vysypanel
17.11.2015

Výborná oddechovka. Hodně vtipných komentářů a myšlenek. Napsáno s lehkostí. Absolutně mi nevadilo, že je znám vrah. Naopak.

chanahd
10.10.2015

Tato kniha byla dle mého mínění zatím snad nejslabší z celé série.
Předem je znám vrah. A každý si asi sám i předem domyslí, jaký byl důvod, proč byl někdo střelen do rozkroku. Překvapení se tedy vlastně žádné nekoná...

Evik30
17.08.2015

Tato kniha tak trochu připomína inspektora Colomba. Už na začátku víme vraha a postupně se propracováváme dějem. Příliš mnoho postav, děj je rozvláčný. Spíše pro čtenáře klasických detektivek.

konicekbily
27.07.2015

Tato krimi se autorovi povedla, je to vyvážené čtení, moc se mi líbila.

IlonaIlona
12.05.2015

Mě zklamala. Znám vraha a ještě jsou tam ty etnické skupiny ......... příliš sociologických keců a moralizování

malen
26.09.2014

Mám raději detektivky, kde člověk předem neví, kdo je vrah, tak mi to tak klasické nepřipadalo. Ale číst se to dalo

šipek
11.08.2014

Tak klasická detektivka na můj vkus moc jmen.

Maragad
26.06.2014

Kniha se mi moc líbila, sice to není druh krimi, kde byste kvůli míře napětí nemohli dýchat, ale je to případ se zajímavou zápletkou, kterou doprovází zvraty, je plná do detailů propracovaných postav a má sympatického hlavního hrdinu. I přesto, že míra napětí není tak vysoká, rozhodně to neznamená, že zde napětí chybí úplně. Knihu rozhodně nebudete moci odložit, dokud ji nedočtete až do konce. Ženu s mateřským znaménkem doporučuji hlavně milovníkům klasických detektivek.