Vendeta

Život byl vážně skvělý. Z ušlápnutého účetního jsem se stal Lovcem monster, zabránil jsem mimozemské invazi, zachránil svět a zasnoubil se s dívkou svých snů. Pak mi ale fanatický vůdce Svaté církve dočasné smrti na dvorek vysypal dodávku plnou zombie, na slovíčko zaskočila má upíří tchýně a Úřad pro kontrolu monster mě informoval o menším nedorozumění, kvůli kterému si tříkilometrový mimozemský hlavonožec myslí, že jsem ho loni pošimral atomovkou, a chce se mi za to pomstít. A jako bonus mi UPKM přidělil celodenní ochranku v podobě zvláštního Frankse, který ze mě kdysi málem vymlátil duši a nemůže se dočkat, až se mě něco pokusí zabít. A tak jsem se kvůli federální vládě změnil z Lovce monster v návnadu na monstra. Jenže tenhle červ na háčku je po zuby ozbrojený a neprodá svou kůži lacino. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155082/vendeta-155082.jpg 4.6183

Lovci monster (2.)

Monster Hunter - Vendetta (2010)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

QEDS

Naprosto skvělé pokračování. Kniha pokračuje v příběhu, který je představen v prvním díle. V tomto díle se mimo jiné dozvíme více o Frenkovi. Musím říct, že mě dost překvapilo co je zač. Kniha se mi četla velice dobře. Ti kteří mají za sebou první díl, ví do čeho jdou. Pokud hledáte více téhož z prvního dílu, tak vřele doporučuji. Pokud doufáte, že autor začal psát něco jiného než odpočinkovou četbu, poohlédněte se raději jinde.

VesmirnaOndatra

Kniha na časy, keď si ja a môj mozog potrebujeme od seba na chvíľu oddýchnuť

(Čítať to v takých dvanástich, určite som do agenta Frankse. Čert to ber, ja som aj teraz do agenta Frankse, len neviem, čo na to povie rozum, ked sa vráti)

Jimm1

Tak další díl mám přečtený. Co dodat. prostě jsem se neodtrhl od písmenek a nic to neubralo na množství stran. Díky slabším chvilkám se konečně hlavní hrdina zdá být i více člověkem nežli jen strojem na zabíjení.

slawa.cap
17.12.2017

Posloucháno jako audiokniha. Vysvětlení jednoho z důvodů zášti mezi LM a UPKM. I když naroubování Hooda na stěnu padlích mi příjde trochu křečovité. Kvalita srovnatelná s prvním dílem, jen mnohem víc orků

KAREL6725
11.11.2017

Tak my napsali s UPKM co jako říkám na ten druhý díl. No co by pan Correia se zase předvedl v tom nejlepším světle . Spousta akce , krve , zombíku, zbraní. Tak my proboha řekněte koho by to nebavilo. Tohle pobaví a nezklame. Plný počet hvězd.

trudoš
22.09.2017

Druhý díl mi přišel o chlup slabší než ten předchozí, což je dáno hlavně tím, že se toho v koncepci vlastně moc nezměnilo. Snad jen charakterizace hlavního hrdiny začíná překračovat chlapáckou mez uvěřitelnosti, protože údajně tupý bijec těch nejhorších monster začne být citlivý, chápavý a kdesi cosi. Díky tomu vyprávění občas sklouzává k fantaziím náctiletého chlapce o hustejch týpcích a cool šťabajznách. Paradoxně navíc ubylo nadsázky, pro kterou jsem si sérii původně oblíbil, takže občas scény působí až příliš kýčovitě. Larry Correia však naštěstí o humor zcela nepřišel, takže vždy v ten pravý čas umí všechno shodit do roviny sympatické nadsázky.
Jinak opět nabité nepřetržitou akcí, která nemá jiného významu, než vyplnit prostor mezi začátkem a koncem, poněvadž o nutnosti finálním střetu čtenář nepochybuje od prvních stran. Ale ta megalomanská obrazotvornost prostě okouzlí, stejně jako některé potrefené nápady. Například trpasličí gangy vás dostanou, i když jste sebevětší škarohlíd.

denydean
13.09.2017

Druhý díl opět super, zombie, akce, napětí. Kniha je plná nečekaných zvratů a to se mi moc líbilo. Těším se na další díl.

nycol
24.08.2017

Prectene behem chvile, tak jako cela serie.

MonicaMonique
09.07.2017

Musím říct, že tenhle díl se mi líbil víc než první. Nejvíc jsem ale zvědavá na Franka. Jdu se vrhnout na 3.díl.

karel0684
04.07.2017

Dost často se stává, že je druhý díl horší jak první, zde se to naštěstí nestalo. Stále se to pěkně čte a akce letí stejně jako monstra a vnitřnosti a kulky ze zbraní... Jen jedno podotnkutí - je třeba vypnout mozek a číst jak děj přichází a odchází

Pasadenka
24.05.2017

Larry je šikovný. Napsané dobře, poutavě a tematicky se to drží toho správného žánru. Na poli děsu reality monster a hrozícího armageddonu světlá strana zrodila hrdinu. Byl jím celkem ošklivý lovec monster, jménem nepodstatný, milující Julii, nejspanilejší dívku na naší hroudě. Má moc, jako žádný jiný; ultra drsný hrdina; trpící; vítězící. Opravdu skvělé žánrové počteníčko. Má výtka z prvního dílu teď už neplatí, jelikož je to jedna z determinant příběhu. U mála knížek se těším, až se budu moci vrátit k příběhu, a tato do té úzké skupinky patří. ❤

snupko
08.05.2017

O chlp, teda o hviezdu, lepšie ako prvý diel. Je pozoruhodné, ako Correia vo svojich knihách šikovne využíva, ale aj prekrúca všeobecne známe postavy z horrorov a fantastiky, doplnené cestovaním v čase, dimenziami. Jasné, poviete si, dnes to robí kde kdo, či už v knihách, komixoch a vo filme. No Correia to podáva, tým ľahkým spôsobom, ktorý sa nehrá na nič vážne a chce hlavne pobaviť. Jeho knihy sú prepchaté hláškami, že si ich človek ani nemôže zapamätať a keď sa v tomto diely k hláškovaniu pridáva aj agent Franks, tak to už je čo povedať. Ďalej musím uznať, že ja ako pacifista, som si celkom slušne obohatil znalostí zbraní, strieľa sa tu doslova zo všetkého, čo mu asi neprivádza veľa čitateliek, keď sa nad tým tak zamyslím. Každopádne, čo sa týka hrubostí, neslušností, atď Correia je predsa len slabší odvar opoti takému Františkovi Kotletovi, to už je teda fakt hustej nářez. :)

kyklop123
06.04.2017

Podobné jako jednička, ale některé postavy se mi zdály vtipnější a lepší - Franks, orkové... A jsem zvědavej co se vyklube z Melvina :D. Každopádně čtivost a akce tomu nechybí. Nicméně pořád musím snížit hodnocení kvůli popisu monster a nelogičnosti - občas si síla monster a dalších bytostí v porovnání s jejich životností atd. hrozně odporují.

Kačí137
05.04.2017

Owen je fajn, stále až příliš přímočarý, ale stále vtipný. Opět jsem se dozvěděla něco nového okolo jeho zvolení za Vyvoleného a zároveň mám spoustu otázek na další narážky ;-) Jsem zvědavá, co Larry zamýšlí s Julií.
Hej, a Franks?? No, tak ten nemá chybku. Asi se stane mou nejoblíbenější postavou. A ty jeho vtípky?? Kde se to v něm bere...?? :-)

vlkodlaq
05.11.2016

Lovci jsou klasickou hrdinskou scifi/fantasy osnovou, ve dvojce se tak děj rozjíždí znatelně více, než v prvním dílu, který se věnuje nejvíce vývoji hlavní postavy. Vcelku spádný a přímočarý děj je dobře čitelný a má pár překvapivých i originálních prvků a rozhodně první i druhý díl stojí za přečtení (samozřejmě pro sci-fi/fantasy čtenáře).

SimaX
24.04.2016

Druhý díl jsem začal hned po prvním, který mě dost bavil. Musím říct, že tady to ten drive mělo až do konce. Vyjasnilo se dost věcí a také vyvstalo na povrch spoustu dalších otázek. Už se těším až se vrhnu na další díl. Proto tady dávám 5 hvězd. Pozn.: Dost jsem se bavil u Franksovejch vtípků.

pejty
17.01.2016

Druhý díl je napsán jako přes kopírák a v mnohém se podobá prvním Lovcům monster. Opět velmi vtipné, napínavé, akční a plné monster. Výborné lehké čtení na pár večerů.

Filatov
28.10.2015

Druhý díl přebírá to dobré, ale i to špatné z prvního dílu. Prakticky bych sem mohl překopírovat komentář z jedničky, a takřka bych se trefil i do komentáře k Vendetě. Možná bych ještě dodal, že dějově kniha skřípe víc, než jednička a to hlavně ve finále. No asi si budu muset zvyknout, že tahle série bude hlavně o vizích a časoprostorech a tak. Pořád jde ale o čtivo, které má koule, když se rozjede.

renefer
29.09.2015

Pokračování je stejně dobré jako první díl, opravdu jsem se u něj bavila, takže jestli se vám líbila jednička, tak můžu jen doporučit.

FishMac
24.09.2015

Akce, hlášky, nasraný trpaslíci, zase akce , a totálně boží agent Franks !!! Chcete to a chcete to hned!! :-p

Maff
03.04.2015

Pobavilo, s chutí přečteno. Je to málo nebo moc? Chtít od této knihy víc by byla troufalost. Na druhou stranu naplnila, vzhledem k zvolenému stylu vypravování, očekávání. Tedy pobavila ..... je to málo nebo moc .......

Budulman
14.07.2014

Dvojku jsem musel číst na dvakrát, i když jednička byla bez chyby, první půlku dvojky jsem se nějak nemohl začíst, nakonec jsem ji odložil a dal si mezitím 4 jiné knížky, než jsem se vrátil.
Druhá půlka se už četla sama a jako celek hodnotím jako podařené, ale ne jako první díl.
Snad mě překvapí třetí díl :o)

witko
04.03.2014

Stejně čtivé jako jednička. Dostal mne nejen internetový trol Milton. Ani trpaslíci nejsou špatní. Jsem zvědav proti čemu bude stát Owen a spol v dalším díle.

Monicay
08.01.2014

Druhý díl stejně perfektní jako jednička. Starobylí mi čím dál více připomínají poslední scény z jedničky Hellboye, ale alespoň si jejich realitu můžu dokonale představit :-). Franks tady boží, celou knihu jsem se těšila, až odhalím jeho tajemství, a když se to stalo, říkala jsem si, že mě to taky mohlo napadnout. Jsem nadšená úplně stejně jako z prvního dílu a už se nemůžu dočkat dalších pokračování. Doufám, že vyjdou co nejdříve.
Fantomprint nadělil této sérii parádní obálky a mě moc těší, jak mi přibývají v mojí domácí knihovničce.

faoleha
09.12.2013

Opět totální nálož! Nemůžu než doporučit. :-)

caldap
05.12.2013

Velice dobré čtení, druhý díl mě opět nezklamal. Doporučuji k přečtení.

LovelyLucy
06.07.2013

Právě jsem jí dočetla a jsem celá plná dojmů. Úžasná akce, a přestože jsem spíš na romantiku, tohle si prostě dokážu plně vychutnat. Někdy mám chuť na trochu brutálního boje a všude stříkající krve. A tahle knížka je tím vším nabitá. Trochu jsem se jen lekla, když jsem zjistila, kolik dílů nás ještě čeká. Ale moc se těším na další. Doporučuji!!! :)

Alena_S
03.07.2013

Opět paráda! A že mě zrovna tenhle knižní žánr v jednom místě i upřímně dojme, to jsem opravdu nečekala :)

dusan122
28.06.2013

Kniha nabitá akcí.Ani chvilku jsem se nenudil.Kdo má tento styl rád ten tuto knihu zhltne jako malinu.

orson
09.06.2013

Ale jo, první díl byl sice o chlup lepší, ale i tak to nakonec byla pěkná kulhánkovina. Nevíte, kdy bude další díl? :)