Alfa

„Dvakrát mě povolali, abych sloužil svý zemi, vlastně třikrát, když počítám i časy, když jsem byl ještě mladej lidskej kluk… Guerillová válka se vede dost blbě, když se musíš o džungli dělit s vlkodlakem.“ Earl Harbinger, výkonný ředitel Lovců monster s.r.o., má tajemství – tajemství, se kterým se musí o každém úplňku zamykat do cely, jinak by sežralo každého na potkání. Ale zatímco ostatní vlkodlaci jsou lovnou zvěří, Earlovi vláda udělila výjimku, a protože to byla federální vláda, nebylo to zadarmo. Ve druhé světové válce, Vietnamu i na místech, o kterých spořádaní američtí občané nikdy neslyšeli, pak musel on a jemu podobní dokazovat, že si důvěru strýčka Sama opravdu zaslouží. Práce pro vládu, armádu nebo CIA Earl vždy považoval za nutné zlo, ale když se mu ozve bývalý řídící důstojník s tím, že do Ameriky přicestoval jeho starý nepřítel, vlkodlak z KGB proslulý svou brutalitou, neváhá ani na okamžik. V odlehlých lesích Michiganu se toho však děje mnohem víc, než se na první pohled zdá. Se soumrakem začíná poslední lov a v cestě mu stojí jen hrstka místních, spousta zbraní a Earl Harbinger, který tvrdohlavě odmítá převalit se na záda a hrát mrtvého. Alfa vlkodlak může být jeden....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172386/alfa-XX7-172386.jpg 4.4259

Lovci monster 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Monster Hunter Alpha, 2011

Kniha Alfa

Luigi1
08.11.2020

Velice pěkné pokračování,které mělo šťávu i děj.Zajímavě podané záznamy ze kterých jsem se dozvěděl hodně z Earlovy minulosti.Doporučuji

tlllk
06.10.2020

Malo to všetko čo sa očakáva od FastFoodu. Extra výživne to asi nebude, ale z času na čas to pohladí to zvieratko v nás.

PetrCepek
16.07.2020

Franta Kotleta z Alabamy opět výborný, zasněžený Michigan plný vlkodlaků zábavný a Earl, Haether i Lococo skvělí, pouze mi text oproti prvním dvěma dílům připadal maličko kostrbatější a drobně těžkopádnější. 4,5 hvězdy by bylo přesnější.

Covenant
13.07.2020

(+ SPOILER) I když tu bylo zase jedno další neoriginální dílo s vykrádačkami béčkových filmů (např.sekačka z Braindead - je jedno, že šlo o frézu), pořád mi to nevadilo a bavilo mě to. I když to bylo předvídatelné, pořád mi to nevadilo a bavilo mě to. I když tam bylo pár nesmyslů a protikladů, pořád mi to nevadilo a bavilo mě to. I když se tam opakoval stále stejný koncept, pořád mi to nevadilo a bavilo mě to... Ale proč to musí vždycky být o konci celého světa?! Proč nemůže jít jen o lokální problém od začátku do konce? Proč v tom musí hrát roli pořád nějaká cetka? Proč se musím ptát pořád proč? Jako fajn sonda do Harbingerova života. Fajn bunda. Fajn děda, ale všechno ostatní k uzoufání nudné. Ale zkusíme ještě jeden díl. Zatím je to u mně s kvalitou na přeskáčku.

anishta
05.06.2020

Bavilo mě to trochu méně než předchozí díly, i když Harbingera miluju. Nevím, čím to je. Jako bylo to dobré, čtivé, ale do čtení jsem se musela trochu nutit. Asi si dám teď od Lovců trochu voraz.

Stupino
25.12.2019

Přečteno a super věc, hlavně vybočení. Vlkodlačí řež jakou jsem kdy četl. Super masakr. Nic se nemusí hledat, vše je pěkně postupně vysvětleno a do konce knihy není nic uspěcháno, jako některé knihy, těmi se prokoušete ke konci a pak dvě strany hrc prc a konec příběhu a člověk čumí, kde je aspoň ještě pět stran pořádného konce. Za mě super počtení s vlkodlaky.

Gordonlord
02.09.2019

O třídu horší než první dva díly.

Nevadilo by, že se v tomhle díle nesetkáme s žádnou z hlavních postav krom Harbingera, (který zde vystupuje v roli hlavního hrdiny) ale docela vadí, že nové vedlejší postavy po většinu děje nemají dostatečné charisma jako obsazení z prvních dvou knih.

Rovněž i děj je tentokráte méně "over-the-top", méně bombastický i akční a naopak více komorní. To by také nevadilo, kdyby odsýpal, překvapoval zvraty a kořenil děj trefnými vtipy tak, jak jsme byli zvyklí. A nebo kdyby alespoň byl trochu zajímavý - ale zde je to pouhá detektivka s vlkodlaky a předvídatelným mystickým pozadím.

Dalším mínusem (které ovšem do hodnocení nezapočítávám) je, že při poslechu z audioknihy je často velmi matoucí, jestli se zrovna odehrává dějová linka popisující Harbingerovu minulost, či jestli se odehrává ta v současnosti. To přidává otravný prvek do poměrně gulášovitého a šedého děje prvních dvou třetin knihy.

Každopádně ke konci se všechno zase rozjede - jak tempo děje, tak akce. Dokonce i z nových postav jako například Heather a ten agent, kterého vycvičil Franks (jehož jméno jsem teď pozapomněl, sorry...) kápne ke konci trocha charismatu a osobitosti, jako by se projasnily zakalené vody. A konec knihy je opět skutečně dojemný.

Suma sumárum, úroveň série jednoznačně klesla, ale úplný průser to ještě rozhodně zdaleka není !

Kuffenbach
22.08.2019

V celé sérii tato kniha vybočuje. Naštěstí směrem nahoru. Finsko je krásná země, ale to snad už víme všichni, ne?