Alfa

Alfa https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172386/bmid_alfa-XX7-172386.jpg 4 319 53

Lovci monster série

„Dvakrát mě povolali, abych sloužil svý zemi, vlastně třikrát, když počítám i časy, když jsem byl ještě mladej lidskej kluk… Guerillová válka se vede dost blbě, když se musíš o džungli dělit s vlkodlakem.“ Earl Harbinger, výkonný ředitel Lovců monster s.r.o., má tajemství – tajemství, se kterým se musí o každém úplňku zamykat do cely, jinak by sežralo každého na potkání. Ale zatímco ostatní vlkodlaci jsou lovnou zvěří, Earlovi vláda udělila výjimku, a protože to byla federální vláda, nebylo to zadarmo. Ve druhé světové válce, Vietnamu i na místech, o kterých spořádaní američtí občané nikdy neslyšeli, pak musel on a jemu podobní dokazovat, že si důvěru strýčka Sama opravdu zaslouží. Práce pro vládu, armádu nebo CIA Earl vždy považoval za nutné zlo, ale když se mu ozve bývalý řídící důstojník s tím, že do Ameriky přicestoval jeho starý nepřítel, vlkodlak z KGB proslulý svou brutalitou, neváhá ani na okamžik. V odlehlých lesích Michiganu se toho však děje mnohem víc, než se na první pohled zdá. Se soumrakem začíná poslední lov a v cestě mu stojí jen hrstka místních, spousta zbraní a Earl Harbinger, který tvrdohlavě odmítá převalit se na záda a hrát mrtvého. Alfa vlkodlak může být jeden.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Monster Hunter Alpha , 2011

FishMac
09.03.2016 5 z 5

Earl Harbinger je prostě frajer o tom žádná...Parádní příběh, masitá porce akce a kulervoucích momentů jako vždy...miluju tématiku s vlkodlakama a prohloubení jejich mytologie, ta je zde popsána čtivě a hodně zajímavě...vše prostě klape párádně..ALE malinko mi, ze začátku,vadilo, že kniha není psaná v ICH-formě jako předešlé díly, proto se mi četla trošku hůře než jak jsem byl zvyklý. Absence staré party mi úplně nevadila, jak jsem psal Earl je frajer jak cíp ale přeci jen mám radši Owenuv humor a kompletní sestavu....Každopádně pořád je to rychta jak se patří!!! u dalšího dílu zduř :-P

Filatov
25.01.2016 3 z 5

Oproti předchozím dvěma dílům skok o jednu hvězdu dolů. Nevím teď sám, zda jsem se s Alfou setkal v ideálním čase, ale prostě jsem se pořád nemohl dostat do děje a prokousat se knihou. Stále mě něco rušilo a děj na mě působil rušivě a zmatečně. Sice fajn bylo, že jsem zjistil původ Earla Harbingera, ale já jsem si prostě zvyknul na Owena a jeho partu a chtěl jsem ho i tady i když neříkám, že Earl je špatnej. Je to taky bourák, možná ještě větší než Owen, ale prostě mi kniha moc nesedla. Ale konec za to stál, tam už jsem byl nadšen jako u předchozích dílů. Celkově ale podle mě byla Alfa slabší. Doufám, že čtvrtý díl bude opět kvalitnější.

pejty
17.01.2016 4 z 5

S touto knihou jsme měl opravdu problém. Chyběli mě tam totiž všechny moje oblíbené postavy a jediný kdo se tu objevil byl bručoun Earl. Proto jsem ji původně přeskočil a šel číst rovnou čtvrtý díl. Ale byla to chyba, protože kniha je neuvěřitelná. Je rozhodně nejnapínavější a nejakčnější a asi musím připustit, že je v sérii nejlepší. Ale mě tu prostě chybí mé oblíbené postavy a proto hodnotím oproti jiným knihám v sérii o hvězdu hůře.

kuSty
09.12.2015 5 z 5

Za mě, z přečtených 3 dílů je tenhle rozhodně nejlepší! Kniha nabitá akcí a zvraty od začátku do konce.

Palele
06.10.2015 4 z 5

Chtěla jsem nenáročnou zábavu a přesně to jsem taky dostala, takže jsem spokojená a moje rodina byla taky, protože mám chřipku a jsem protivná, takže ode mě měli aspoň pár hodin pokoj :)

renefer
02.10.2015 4 z 5

Kdyby to šlo, dala bych o půl hvězdičky méně než předchozím dílům. Jednak mi v tomto díle chybí ich-forma, které tomuto autorovi vyloženě sluší a druhak jsem postrádala vtipné hlášky, které se táhly celou předchozí částí série. Kniha je ale i tak čtivá a napínavá, jen bych se raději vrátila k Pittovi :-)

Maff
12.05.2015 3 z 5

Zdánlivé odskočení od linie s hlavní postavou v Owenu Pittovi, a to jen proto, že zde tato postava nevystupuje, spíše platí, s využitím kulinářské terminologie, že se jedná o zvýraznění chuti servírovaného pokrmu zdraví neškodným emulgátorem. Prostě životní příběh Earla Harbingera si vyžádal vysvětlení a není na škodu, že se tak stalo v samostatném díle. Naopak vše působí jako základ pro uvaření bohatého pokrmu zvaného Lovci monster s.r.o.. Samotné dílo se čte vcelku pohodově, jako pozitivní hodnotím vkládání útržkovitých vzpomínek Harbingera, které pohledem do minulosti posouvají příběh do budoucnosti a zároveň i osvětlují historii vzniku Lovců. Stručně - kniha baví, uvolní a člověk se nemusí pracně prokousávat rádoby oduševnělými pasážemi, které do tohoto stylu nepatří. A na to ať vás klidně kousne vlkodlak.

Lorrainee
20.11.2014 5 z 5

Harbinger je Harbinger… nebo vlastne… to je jedno, je proste nejlepsi 😄
A se sneznou frezou po ruce? To se proste musi precist. Pro me nejlepsi dil!

cr8g
09.01.2014 4 z 5

Trochu jsem sem obaval toho, jak to bude vypadat kdyz v knize nebude Owen, ale musim rict ze se knizka velice povedla....

Monicay
08.01.2014 5 z 5

Když jsem se do Alfy pouštěla, bála jsem se, že mi nepřítomnost Owena zkazí radost z téhle série. Naštěstí se to ale nestalo. Earl je stejně zajímavý, a i když na mě kniha působila jako odskočení od hlavní linie příběhu, byl to fajn bonus. Earl toho prožil mnoho a má proto hodně co vyprávět. Oddělenost od Starobylých, organizace Lovců monster a hrozby zničení Země, umožnila, aby se příběh odvíjel v menším měřítku, zaměřil se jen na jeden menší problém s vlkodlaky a rozhodně to byl dost dobrý nářez. Stejně se ale těším na další díl a doufám, že se vrátí zpět k Owenovi. Přece jen zbývá odpovědět ještě na hodně otázek, které byly nakousnuté ve dvojce.

Lestat19
06.01.2014 5 z 5

Z prvních třech dílů se mi zatím tento díl líbil nejvíc. První housle tu tentokrát hrají vlkodlaci a je to opravdu pěkná akční jízda. Deníkové pasáže ukázaly minulost Earla, což bylo dost zajímavé a víc to jeho postavu přiblížilo. Na první pohled sice Alfa na předchozí knihy nenavazuje, ale není to tak úplně pravda. Ta návaznost tu je a proto doporučuji přečíst i předchozí knihy. Určitě vás to mrzet nebude.

Peti
31.12.2013

Druhý díl s hlavním hrdinou Zedem se mi opět moc líbil. Příběh nás vede dál do budoucnosti, ale odhaluje i zápletky z minulosti. K již známým postavám se do děje připojují rodiče Pittovi a bratr Mosh, další vlání úředníci a skupina sdružená pod jménem Dočasnot. Osobně mě potěšilo setkání s Morcheedou, to je můj oblíbený stařík v tomto příběhu. Četlo se to výborně, nemůžu se dočkat, až si přečtu závěrečný díl této trilogie.

Lilithen
03.12.2013 5 z 5

Před čtením jsem byla mírně zklamaná, že z celé skupiny Lovců monster se v knize setkám jen s Harbingerem. Poté jsem byla po vydařeném začátku hodně rozčarovaná, když jsem se dostala k jednomu z hlavních dějových zvratů (Harbingerova "nehoda"... ti, co knihu budou číst, dozajista pochopí :-) ). A pak už jsem byla jen nadšená. Jelikož mám ráda vlkodlaky a zombíky, jinak to snad ani nešlo. Moje nadšení vystupňovalo velice efekt(iv)ní a kreativní použití sněžné frézy a zabijácké sarkastické poznámky, jež autor vkládal postavám do úst. Lovci monster je jedna z mých nejoblíbenějších fantasy sérií a třetí díl mi to jen potvrdil.

vlkodlaci

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis