Drsná magie

Drsná magie
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234597/bmid_drsna-magie-FVq-234597.jpg 5 198 198

Grimnoirské kroniky série

1. díl >

Jake Sullivan, veterán z Velké války, nemá zrovna lehký život – ironie u člověka, který umí magicky měnit hmotnost věcí ve svém okolí. Stačí myšlenka, aby auto zvedl stejně snadno jako peříčko nebo vás rozdrtil kloboukem o váze ochuzeného uranu. Jako neúspěšný soukromý detektiv, kterého válka a vězení pro magické zločince připravily o ideály, dnes Jake v rámci podmínečného propuštění asistuje federální vládě při zatýkání magicky nadaných vrahů a vůbec se mu to nezamlouvá. Delilah Jonesová je bankovní lupička, která dokáže holýma rukama urvat dveře trezoru a pak s nimi přetáhnout po hlavě každého, kdo by ji chtěl zastavit. Je krásná, smrtelně nebezpečná, a co je pro Jakea nejhorší, je to jeho bývalá přítelkyně a současný cíl. Jenže o Delilah má zájem i někdo další a Jake se náhle ocitá uprostřed další války, i když tahle se vede skrytě ve stínech a pomocí magie. Tajná společnost chránící Magicky aktivní již dlouhá léta bojuje s Kancléřem, nejmocnějším mágem světa, který navíc fakticky ovládá celé japonské Impérium. A Kancléř se právě chystá vyvést tuto válku na světlo v záblesku nejničivější magické zbraně, jakou kdy lidstvo poznalo.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Hard magic , 2011


více info...

Přidat komentář

havrmoni
07.04.2023 5 z 5

Teda to bylo něco. Přistihla jsem se, že zatínám zuby a trhám sebou a tak podobně dle toho jak se vyvíjel děj respektive boj. No, hezky mě to vtáhlo do děje. A teď honem na další díl.

jarynek
05.03.2023 5 z 5

Povedená urban fantasy s prvky alternativní historie. Vyprávění má poměrně svižné tempo a akce střídá akci. Příběh je zpočátku vyprávěn v několika dějových rovinách, které se pomalu sbližují k finálnímu megastřetu, kde je v sázce záchrana celého světového systému. Mám rád takové ty nejednoznačné hrdiny, kteří nejsou úplní klaďasové, občas jsou chybující a ne vše se jim podaří. A v Drsné magii jich je povícero. Vlastně víceméně všichni:). Systém magie s různými schopnostmi je zajímavě pojat, celkem je promyšlený a funguje. Jsem hodně zvědav, kam tato série bude směřovat dále, protože první díl hodně navnadil. Moje první setkání s Larrym Correiou bylo povedené.


Lacie
02.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Spadla mi čelist. Lovce monster mám fakt ráda, ale tohle bylo naprosto ú ž a s n é !
První třetina 20. století ovlivněná Magií, která se z vesmíru dostala na naši planetu a i když vyzkoušela každého, jen u některých se uchytila.
Tenhle první díl je pro mě nejlepší, ale čistě jen proto, že mě osobně hrozně vadí boje proti vlastní vládě, takové to házení klacků těm dobrým pod nohy, protože jim přes veškeré kladné činy opakovaně prokazované v průběhu mnoha let nikdo nevěří, že jsou fakt hodní. Druhý a třetí díl jsou v tomto směru ubíjející, ale stejně dám všude 5*, protože je to bohatě vykompenzováno přehršlí jiných věcí, které stojí za to.

Patrik02
06.02.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Tohle jsem potřeboval. Larry Correia napsal poutavou knihu sršící magií a kulkami. Drsná magie, zasazená do skvěle zpracované alternativní minulosti, je originální, poutavá, akční a čtivá. 5/5

sasa.chetan
28.03.2022 5 z 5

veľmi zaujímavé skĺbenie steampunku, magie a paravesmirov.
postavy su fajn. dokonca som nemal ani chut niektoru zait, a to ani tu "zlú"

sedw
24.03.2022

Zbožňuji českou sérii Kladivo na čaroděje, takže jsem s nadšením sáhl po této, pro mě dosud neznámé sérii, která je svým tématem a zasazeném velmi podobná. A první díl je velká jízda a měl jsem problém knihu při čtení odložit. Postavy jsou zajímavé, svět je promyšlený a dostatečně originální, nechybí akce, napětí, emoce a velké zvraty. Moc se těším na další dva díly, pokud budou držet kvalitu prvního dílu, mám novou sérii ve své TOP 10.

adevr
30.05.2021 5 z 5

Knížky o magii moc nemusím, ale Larry Correia a jeho série o lovcích monster je tak super, že jsem musel dát šanci i tomuto jeho literárnímu světu. A musím se přiznat... nelituji.

elis1ě
16.03.2021 5 z 5

Celá série byla, až na občasné překlepy, dokonalá. Bylo v ní všechno: akce, láska i zamyšlení. Četla se sama a žádný díl nezaostával. Magie byla zajímavě vymyšlená a postavy jsem si zamilovala

Luigi1
11.02.2021 5 z 5

Correila se výstižně trefil do děje ve kterém vládnou mocnosti s nadlickými schopnostmi.Velmi pěkně podaný děj,který se četl sám.

pavel.2
12.10.2020 4 z 5

Na úvod: Lovci monster mě zrovna neoslovili, takže jsem neměl v plánu si další knihy tohoto autora přečíst. Akce sice byla výtečná, ale hlavní hrdina mi na rtech vyvolával znechucený úšklebek (a to pak vypadám blbě), který ostatní kvality Lovců monster přebil...
Ale u Drsné magie mě zaujalo téma i vysoké zdejší hodnocení. Takže jsem knihu zkusil a hle: skvělé! Hrdinové i jejich protivníci okouzlující, propracovaní, se správnou porcí temnoty, resp. hrdinství, k tomu dobrý, eskalující příběh, spousta záhad a originality.
Ve výsledku jsem rád, že jsem touto sérií nezačal, protože namísto abych byl otráven Lovci monster, tak se moc těším až se začtu do dalších dílů Grimnoirských kronik a dalších jiných sérií.

PrincaListicka
08.10.2020 5 z 5

Amerika, 30. léta 20. století… tedy alternativní. Ve světě Drsné magie je všechno úplně jinak než jsme se učili ve školách. Během 19. století se na Zemi objevila Moc, síla pramenící z neznáma. Moc propůjčuje některým lidem zvláštní schopnosti, které jsou závislé na tom jak silně a na jaký okruh moci je člověk napojen. Lidé, mágové, ovládající moc jsou označování jako Aktivní či Pasivní. Pasivní ovšem narozdíl od aktivního není schopen využít Moc dle vlastního uvážení. Lidé mají z mágů obavy, i když to byly právě mágové, kteří vyhráli velkou válku. Tedy k jejímu ukončení pomohl Nikola Tesla, který vynalezl super zbraň označenou jako Mírový paprsek. Nebyla to ovšem nejničivější zbraň, kterou vytvořil.

Hlavní hrdina, Jake Sullivan je vlastenec, bývalý voják a trestanec. Z vězení jej dostane jen dohoda s J. Edgarem Hoover, jejímž předmětem je lovení Aktivních, tedy těch na špatné straně zákona. Když se na seznamu objeví jméno Delilah Jonesová, Jake netuší jaké problémy na něj čekají.

Nebudu lhát, urban fatasy mám velice rád, protože je zasazena do našeho světa, tedy aspoň částečně. Larry Correia ovládá žánr naprosto bravurně, neb jeho tvorbě nechybí humor, akce, ano i romantická linka a brutalita. Přestože je úvod poněkud nejasný a můžete mít dojem, že se lehce ztrácíte, nemusíte se ničeho bát, vše bude postupem času vysvětleno. Alternativní realita je představována s naprostou přirození, místy máte pocit jako by se jednalo o skutečnost. Charakterům je věnován dostatek péče a prostoru, díky tomu nepůsobí nikterak ploše či prvoplánově. Drsná magie není výplň mezi dalším dílem Lovců monster, ale z každé stránky čiší „Jsem Grimnoirská kronika, pamatuj si to a nezapomeň“. Larry je milovníkem akce, proto ani tady nechybí, ale jako vždy nemá negativní vliv na zápletku.

Podtrženo sečteno… Drsná magie je skvělý příběh odehrávající se v alternativní realitě. Některé postavy budete milovat, jiné nenávidět. Jisté je však to, že od první stránky vás bude bavit! A je to tu zase, netrpělivě očekávám pokračování, které je již na cestě.

Farao
26.07.2020 3 z 5

Jako vždy kniha se sama čte, příběh i postavy jsou zajímavý. Bohužel oproti tomu na co jsem zvyklí z "Lovců monster" tak je hlavní záporná postava i závěr na úroveň Correia dosti odbytý. Trochu to na mě působilo stylem, "Jé, já už napsal přes 300 stránek, tak to nějak rychle zakončím." Je vidět, že tuhle sérii má jako bokovku. Což je škoda.

Awča
21.02.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, zábavná, originální, napínavá. Dostala jsem se k ní jen náhodou, u série rozhodně vydržím.

Pan_Skala
27.01.2020 5 z 5

To tak přemýšlíte jestli plný počet nebo ne, protože tu jsou další díly série, ale pak si řeknete, že proč se držet při zdi, když vás tahle kniha tak neskutečně bavila. Zajímavé postavy, zajímavý příběh, zajímavá zápletka. Je to už nějakou chvíli co jsem narazil na něco takového. Asi bych vážně klonil k tomu označení steampunk, ale je to neskutečně zábavný a čtivý. Něco mi napovídá, že se tady asi probudila nová závislost na autorovi.

QEDS
04.01.2020 5 z 5

Osobně mám raději Lovci monster s.r.o., ale je pravdou, že jsem člověk, který tíhne k moderním zbraním. Každopádně knihu jsem si hodně užil. Je to takový ekvivalent k Marvelovkam, které nemám moc rád. Tady se mi schopnosti hrdinů moc zamlouvají. Při akčních scénách jsem se bavil a u ustatních mě poháněla zvědavost jak to celé dopadne. Určitě si přečtu kompletní sérii.

Stupino
27.09.2019 5 z 5

Tak je to za mnou ???? první tři kapitoly se mi zdali nějak zmatený, ale pak se to rozjelo a kniha byla fajn. Je to čtivé a bavilo mě to.

Kuffenbach
22.08.2019 4 z 5

Krapet lepší než Lovci monster. V rámci žánru rozhodně nadprůměr, do krku klouže dobře, nedrhne. Aspoň ne moc ;-).

jockel
27.01.2019 5 z 5

Dobrá čtivá oddechovka. Mile mě překvapilo, že se hrdinové nechovají jako banda natvrdlých hlupáků, nebo naopak suveréni, kterým všechno vychází. Má to styl.

protokol
18.10.2018 5 z 5

vinikajúce tento pán spisovateľ to naozaj vie 5 ******

sharik
18.06.2018 5 z 5

Skvělé oddechové čtení. Kombinace městské fantasy, dieselpunku a alternativní historie ze 30. let. Vypadá to, že druhá světová válka nebude, Hitler je mrtvý, ale to není důležité, o tom tenhle příběh není... Světem prostupuje několik druhů magie, kdo jí ovládá, tak vždy určitý druh (např. teleportaci, čtení myšlenek, ovládání počasí, nadlidskou sílu atd. - trochu to připomíná sérii X-men, ale jen touhle částí námětu). Výborně propracovaný noirový svět, kde nejde o nic míň, než o boj magické společnosti s nezničitelnou vládní mašinérií (což je - ač to tak nezní - v duchu klasického steampunkového motivu). Příběh a styl se sice nebrání uklouzávání do mnoha klišé, ale na druhou stranu, to patří k žánru i k poetice 30. let... Pokud chcete oddechovou fantastickou jízdu, která není hloupá, tohle svůj účel příjemně splní.