Drsná magie

od:


KoupitKoupit eknihu

Jake Sullivan, veterán z Velké války, nemá zrovna lehký život – ironie u člověka, který umí magicky měnit hmotnost věcí ve svém okolí. Stačí myšlenka, aby auto zvedl stejně snadno jako peříčko nebo vás rozdrtil kloboukem o váze ochuzeného uranu. Jako neúspěšný soukromý detektiv, kterého válka a vězení pro magické zločince připravily o ideály, dnes Jake v rámci podmínečného propuštění asistuje federální vládě při zatýkání magicky nadaných vrahů a vůbec se mu to nezamlouvá. Delilah Jonesová je bankovní lupička, která dokáže holýma rukama urvat dveře trezoru a pak s nimi přetáhnout po hlavě každého, kdo by ji chtěl zastavit. Je krásná, smrtelně nebezpečná, a co je pro Jakea nejhorší, je to jeho bývalá přítelkyně a současný cíl. Jenže o Delilah má zájem i někdo další a Jake se náhle ocitá uprostřed další války, i když tahle se vede skrytě ve stínech a pomocí magie. Tajná společnost chránící Magicky aktivní již dlouhá léta bojuje s Kancléřem, nejmocnějším mágem světa, který navíc fakticky ovládá celé japonské Impérium. A Kancléř se právě chystá vyvést tuto válku na světlo v záblesku nejničivější magické zbraně, jakou kdy lidstvo poznalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234597/drsna-magie-FVq-234597.jpg 4.699
Série:

Grimnoirské kroniky (1.)

Orig. název:

Hard magic (2011)

Žánr:
Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
protokol
18. října

vinikajúce tento pán spisovateľ to naozaj vie 5 ******

sharik
18. června

Skvělé oddechové čtení. Kombinace městské fantasy, dieselpunku a alternativní historie ze 30. let. Vypadá to, že druhá světová válka nebude, Hitler je mrtvý, ale to není důležité, o tom tenhle příběh není... Světem prostupuje několik druhů magie, kdo jí ovládá, tak vždy určitý druh (např. teleportaci, čtení myšlenek, ovládání počasí, nadlidskou sílu atd. - trochu to připomíná sérii X-men, ale jen touhle částí námětu). Výborně propracovaný noirový svět, kde nejde o nic míň, než o boj magické společnosti s nezničitelnou vládní mašinérií (což je - ač to tak nezní - v duchu klasického steampunkového motivu). Příběh a styl se sice nebrání uklouzávání do mnoha klišé, ale na druhou stranu, to patří k žánru i k poetice 30. let... Pokud chcete oddechovou fantastickou jízdu, která není hloupá, tohle svůj účel příjemně splní.

slawa.cap
17.12.2017

Něco úplně jiného, než Lovci monster. Takové hodně retro scifi. Prostředí mi připomíná film Svět zítřka. Steampunk jak se patří. Autor si úžasně pohrává s alternativní realitou (mimo jiné si utahuje z neúspěšného malíře z Rakouska).

panPatejl
04.12.2017

Ještě větší nářez než Lovci monster! Když jsem četl obsah, docela jsem se obával, co z toho vzejde, protože sci-fi s podobnou tématikou většinou končí jako překombinovaná rozblemclá sračka s logikou mongoloidního inscestního šimpanze po lobotomii a pointou hodnou seriálu Ztraceni. Nemohl jsem však být více překvapen!
Larry konečně ukázal co v něm doopravdy je! Narozdíl od LM si už přestal mastit šulína a vytvořil pořádné hlavní postavy (a ne mokré sny). Každý Aktivní je uvěřitelný, celkem sympatický a hlavně bez zbytečného patosu. Příběh se rozvíjí, dává smysl a nakonec dokáže i překvapit. Tak to má být. Jen tak dál Larry!

KAREL6725
13.11.2017

Když jsem tuhle knihu kupoval ,tak jsem si říkal bože dej ,aby to bylo tak dobré jako LM. A fakt ,tohle je pecka, Correria rozjíždí hned od prvních stran novou sérii pěkně zběsile. Tohle je parádní čtení, která nezklame a pobaví. Doufám, že v následujících dílech udrží kvalitu. Pro mě stejně dobré jako LM. Tohle doporučuji , drsná jízda.

parvitas
17.10.2017

Ak máte radi X-menov, či Sandersovho Metalurga, aj toto sa vám môže páčiť. Nikto nevie ako sa to stalo, ale niektorí ľudia sú obdarovaní magickou silou. Nie všetci ju však dokážu na 100% využívať, ale tí, ktorí áno, sú takmer nezničiteľní. A áno, nie vždy sú na strane zákona. Čo sa mi na knihe páči, je že každá kapitola začína nejakým historickým úryvkom, alebo časťou prejavu, či informáciou (ako zaujímavá alternatívna história - dozviete sa len tak mimochodom na dvoch riadkoch, že Hitlera popravili v r. 1929), alebo reč amer.prezidenta, ktorý vyzýva vojakov k statočnosti pred bitkou na Somme - počas Veľkej vojny (t.j. 1. svetovej) a podobne. Celá obloha je plná vzducholodí.
Nie je to úplne steampunk, ale celkom sa to k tomu blíži. (Zmienka o Caponem a prohibícii v Amerike nás uvedie do správneho desaťročia.)
Hrdina je tu muž, ktorý dokáže ovplyvňovať hmotnosť a jeho príbeh sa strieda aj s inými pohľadmi (je tu napr. dievča, ktoré dokáže skákať priestorom - tzv. Cestovateľka a iní).
Je to celkom v pohode oddychovka, nič náročné. Akurát som zvedavá, či sa aj pokračovania budú niesť v tejto línii.

MonicaMonique
20.07.2017

Začátkem jsem se musela prokousat a v jednu chvíli jsem dokonce myslela, že knihu odložím. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Jdu se s chutí pustit do druhého dílu

Pasadenka
07.07.2017

Nebudu hodnotit knížku příliš negativně, i když mě moc nechytla. Oceňuju, jak se Larry vyhrál s alternativním světem, do kterého napasoval všemožné střípky nápadů. Závěrem si ohřál polívčičku na další díly, řemeslně též v pořádku. Ale ten koncept více dějových linek, er forma a převařené nosné téma mě ubíjeli. Takto byl pro mě problém se do knížky opravdu začíst. Nicméně vím, že hodně z toho je způsobené tím, že mám v žánru už docela přehled a tak mě i zdánlivě originální věci nudí už jen tím, že je znám z jiných příběhů. Takže rozhodně doporučuji si minimálně ten první díl přečíst. Je to jiné, jako LM, ti jsou víc akční a hlavně neřeší kouzla. Takže pro latentní kouzelníky je knížka jako lízátko. Jen rozbalit a sladkou dužinou se dostat až k plastovému konečku, který pak můžete samou radostí rozkousat. :)

furunkl
02.03.2017

Jedna z nejlepších zahraničních urbanfantasy, co u nás vyšla. Dokonalý zážitek umocní zasazení do alternativní historie. Záplava nápadů nedá vydechnout. Proti postavám z této série jsou X-meni jen partička trapných nedochůdčat.

trudoš
04.11.2016

Píše se rok 1932 a svět je o dost jinačí, než jak jej známe z učebnic historie. Velká válka skončila drtivou porážkou Německa, když Američané sestrojili ničivou magickou zbraň, jenže mír to zajistilo jen na dobu neurčitou. Japonsku totiž vládne nemilosrdný Kancléř, jehož fantastické schopnosti předčí cokoliv, co je o magii všeobecně známo. A směřuje k jedinému cíli - kruté světovládě...
Larry Correia si u mě udělal očko už svou první sérií Lovci monster s.r.o. Jeho smysl pro nadsázku, akční scény a ironický humor mi sedly doslova jako ulité. Ani u Grimnoirských kronik tomu není jinak, jen komiky bohužel výrazně ubylo. Příběh vyprávěný er-formou zbavil autora možnosti vtipně komentovat nečekané situace, díky čemuž se víc soustředí na dějovou stránku. Což taky není k zahození. Opět tu máme sestavu sympatických bojovníků se zlem, příběh je však o něco komplikovanější, padouši méně jednoznační a svět daleko propracovanější. Neotřelá gangsterská atmosféra pak dodává románu ty správné grády.

kočičí anus
30.07.2016

Correia je bůh akce. Většinou mě akce v knihách nudí k smrti, protože je tak nějak nijak psaná. Za roh, bum. Střela do hlavy, beng. Vyskočit z krytu, pif paf. Ale tady je psaná tak, že se po čtení přímo odehrává v hlavě jako film. Škoda, že kromě výjimek (Faye je boží), jsou charaktery ploché a příběh jen tak lehce načrtnutý. Na urban fantasy nesnáším kombinaci fantasy s našim nudným šedým světem, ale kombinace s třicátými lety dvacátého století má jiné koule. Škoda, že se z atmosféry steampunku, mafiánů a noir filmů nedalo vytřískat víc. Nebyl jsem z toho tak na větvi, jen z té akce, ale i tak to bylo slušný. 8/10

ladynka
11.05.2016

Fantasy kniha pracující s alternativní historií a s postavami, které mají různé zvláštní schopnosti. Je to taková fajn oddechovka, nic originálního, spíš kompilace známých prvků (steampunk, drsná škola, X-meni). Sympatické postavy, zajímavé zvraty a drsná akce.

kuSty
14.01.2016

Po Lovcích monster nový svět, který mi sednul daleko víc. Třicátá léta, gangstři, vzducholodě, thompsny, a do toho magie, co by člověk mohl chtít víc? :-) Příběh je parádně propojený a zamotaný. Různorodé charaktery, které nestojí na místě, ale vyvíjí se. Doporučuju, obzvláště těm, kteří mají rádi setampunk.

AzrAeL_666
19.09.2015

Veľmi podarená, chytila ma síce trošku neskôr ako Lovci monster, ale stále je to Correia, blázon do zbraní a poriadnych rubanic. Pokračovania si určite nenechám ujsť. :)

Monicay
09.08.2015

Correia prostě píše skvěle. Lovci monster se mi líbili o maličko víc, ale rozhodně mám v plánu pořídit si do své domácí knihovničky i celou tuhle sérii. Je to skvělé čtení, když chce člověk zažít pořádnou akční jízdu a určitě se ke knihám tohoto autora po čase vrátím.

Khagrael
21.07.2015

Jestli jsem daval Lovcum monster 10 z 10, tak Drsna magie ma jednoznacne 11 ;)

Lorrainee
21.06.2015

Da se rict ze jsou to Monstra v jinem kabatu ale ze ten kabat je! Poradna pecka a ja se hrozne tesim dal!

maca5449
16.05.2015

WOW! Ta obálka je super! Příběh je super! Postavy mi neskutečně přirosly k srdci (i když jsem se zorientovala asi až v polovině knihy, kdo je vlastně kdo a jaké má schopnosti).

Co knize neskutečně ubírá na kvalitě jsou hrubky. Fuj! Sice jich nebylo tolik, ale byly tak do očí bijící až to chvílema vážně bolelo...

thefullthro3736
01.04.2015

Je to nové je to svěží, oproti porovnáná s Lovci Monster kde fandíte jedné postavě se v této knize velice rychle dostanete do obrazu a najdete si vztah ke každé postavě.Zároveň kniha dovolila autorovy popustit fantazii a jednotlivé schopnosti postav jsou obšírnější.Budete fandit a hltat každou stranu....Pro mě Velké potěšení po dlouhém čekání...moc se těším na další díl....

Štítky

steampunk

Autor a jeho další knihy

Larry Correia

Larry Correia
americká, 1977

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených142x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených16x
v Knihotéce66x
v Chystám se číst46x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech3x