Drsná magie

Jake Sullivan, veterán z Velké války, nemá zrovna lehký život – ironie u člověka, který umí magicky měnit hmotnost věcí ve svém okolí. Stačí myšlenka, aby auto zvedl stejně snadno jako peříčko nebo vás rozdrtil kloboukem o váze ochuzeného uranu. Jako neúspěšný soukromý detektiv, kterého válka a vězení pro magické zločince připravily o ideály, dnes Jake v rámci podmínečného propuštění asistuje federální vládě při zatýkání magicky nadaných vrahů a vůbec se mu to nezamlouvá. Delilah Jonesová je bankovní lupička, která dokáže holýma rukama urvat dveře trezoru a pak s nimi přetáhnout po hlavě každého, kdo by ji chtěl zastavit. Je krásná, smrtelně nebezpečná, a co je pro Jakea nejhorší, je to jeho bývalá přítelkyně a současný cíl. Jenže o Delilah má zájem i někdo další a Jake se náhle ocitá uprostřed další války, i když tahle se vede skrytě ve stínech a pomocí magie. Tajná společnost chránící Magicky aktivní již dlouhá léta bojuje s Kancléřem, nejmocnějším mágem světa, který navíc fakticky ovládá celé japonské Impérium. A Kancléř se právě chystá vyvést tuto válku na světlo v záblesku nejničivější magické zbraně, jakou kdy lidstvo poznalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234597/big_drsna-magie-FVq-234597.jpg 4.6165

Grimnoirské kroniky 1.

Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Hard magic, 2011

Kniha Drsná magie

adevr
30.05.2021

Knížky o magii moc nemusím, ale Larry Correia a jeho série o lovcích monster je tak super, že jsem musel dát šanci i tomuto jeho literárnímu světu. A musím se přiznat... nelituji.

elis1ě
16.03.2021

Celá série byla, až na občasné překlepy, dokonalá. Bylo v ní všechno: akce, láska i zamyšlení. Četla se sama a žádný díl nezaostával. Magie byla zajímavě vymyšlená a postavy jsem si zamilovala

Luigi1
11.02.2021

Correila se výstižně trefil do děje ve kterém vládnou mocnosti s nadlickými schopnostmi.Velmi pěkně podaný děj,který se četl sám.

pavel.2
12.10.2020

Na úvod: Lovci monster mě zrovna neoslovili, takže jsem neměl v plánu si další knihy tohoto autora přečíst. Akce sice byla výtečná, ale hlavní hrdina mi na rtech vyvolával znechucený úšklebek (a to pak vypadám blbě), který ostatní kvality Lovců monster přebil...
Ale u Drsné magie mě zaujalo téma i vysoké zdejší hodnocení. Takže jsem knihu zkusil a hle: skvělé! Hrdinové i jejich protivníci okouzlující, propracovaní, se správnou porcí temnoty, resp. hrdinství, k tomu dobrý, eskalující příběh, spousta záhad a originality.
Ve výsledku jsem rád, že jsem touto sérií nezačal, protože namísto abych byl otráven Lovci monster, tak se moc těším až se začtu do dalších dílů Grimnoirských kronik a dalších jiných sérií.

PrincaListicka
08.10.2020

Amerika, 30. léta 20. století… tedy alternativní. Ve světě Drsné magie je všechno úplně jinak než jsme se učili ve školách. Během 19. století se na Zemi objevila Moc, síla pramenící z neznáma. Moc propůjčuje některým lidem zvláštní schopnosti, které jsou závislé na tom jak silně a na jaký okruh moci je člověk napojen. Lidé, mágové, ovládající moc jsou označování jako Aktivní či Pasivní. Pasivní ovšem narozdíl od aktivního není schopen využít Moc dle vlastního uvážení. Lidé mají z mágů obavy, i když to byly právě mágové, kteří vyhráli velkou válku. Tedy k jejímu ukončení pomohl Nikola Tesla, který vynalezl super zbraň označenou jako Mírový paprsek. Nebyla to ovšem nejničivější zbraň, kterou vytvořil.

Hlavní hrdina, Jake Sullivan je vlastenec, bývalý voják a trestanec. Z vězení jej dostane jen dohoda s J. Edgarem Hoover, jejímž předmětem je lovení Aktivních, tedy těch na špatné straně zákona. Když se na seznamu objeví jméno Delilah Jonesová, Jake netuší jaké problémy na něj čekají.

Nebudu lhát, urban fatasy mám velice rád, protože je zasazena do našeho světa, tedy aspoň částečně. Larry Correia ovládá žánr naprosto bravurně, neb jeho tvorbě nechybí humor, akce, ano i romantická linka a brutalita. Přestože je úvod poněkud nejasný a můžete mít dojem, že se lehce ztrácíte, nemusíte se ničeho bát, vše bude postupem času vysvětleno. Alternativní realita je představována s naprostou přirození, místy máte pocit jako by se jednalo o skutečnost. Charakterům je věnován dostatek péče a prostoru, díky tomu nepůsobí nikterak ploše či prvoplánově. Drsná magie není výplň mezi dalším dílem Lovců monster, ale z každé stránky čiší „Jsem Grimnoirská kronika, pamatuj si to a nezapomeň“. Larry je milovníkem akce, proto ani tady nechybí, ale jako vždy nemá negativní vliv na zápletku.

Podtrženo sečteno… Drsná magie je skvělý příběh odehrávající se v alternativní realitě. Některé postavy budete milovat, jiné nenávidět. Jisté je však to, že od první stránky vás bude bavit! A je to tu zase, netrpělivě očekávám pokračování, které je již na cestě.

Farao
26.07.2020

Jako vždy kniha se sama čte, příběh i postavy jsou zajímavý. Bohužel oproti tomu na co jsem zvyklí z "Lovců monster" tak je hlavní záporná postava i závěr na úroveň Correia dosti odbytý. Trochu to na mě působilo stylem, "Jé, já už napsal přes 300 stránek, tak to nějak rychle zakončím." Je vidět, že tuhle sérii má jako bokovku. Což je škoda.

Awča
21.02.2020

Velmi zajímavá kniha, zábavná, originální, napínavá. Dostala jsem se k ní jen náhodou, u série rozhodně vydržím.

Pan_Skala
27.01.2020

To tak přemýšlíte jestli plný počet nebo ne, protože tu jsou další díly série, ale pak si řeknete, že proč se držet při zdi, když vás tahle kniha tak neskutečně bavila. Zajímavé postavy, zajímavý příběh, zajímavá zápletka. Je to už nějakou chvíli co jsem narazil na něco takového. Asi bych vážně klonil k tomu označení steampunk, ale je to neskutečně zábavný a čtivý. Něco mi napovídá, že se tady asi probudila nová závislost na autorovi.