Magické pouto

Magické pouto
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264734/bmid_magicke-pouto-264734.jpg 5 149 149

Grimnoirské kroniky série

< 2. díl >

Grimnoirská společnost chrání magicky nadané lidi – úspěšně a potají – už od tajemného příchodu Moci v padesátých letech devatenáctého století. Když se však magií vládnoucí zabiják pokusí zavraždit prezidenta Franklina Roosevelta, je to právě Grimnoir, koho ze zločinu obviní. Z rytířů se stávají uprchlíci, kteří musí rychle zjistit, kdo je křivě obvinil. Situace se ještě zhorší, když Jake Sullivan, bývalé soukromé očko a rytíř Grimnoiru, obdrží telefonát od mrtvého muže – kterého pomáhal zabít. Ukazuje se, že Moc skáče mezi vesmíry, protože je na útěku před dravcem živícím se magií, v jehož stopách zůstávají celé zničené světy. A tenhle dravec právě dorazil na Zemi.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Spellbound , 2011


více info...

Přidat komentář

jarynek
05.06.2023 5 z 5

Akční jízda v alternativní historii třicátých let USA. Poté, co se Grimnoir vypořádal s rozpínajícím se Impériem, by se mohlo zdát že se dostanou na výsluní přízně mocných. Je tomu však naopak, vzrůstající odpor vůči Aktivním sílí nejen mezi obyčejným lidem, ale především mezi různými vládními agenturami, které ve svém boji o moc neváhají použít jakékoliv prostředky.
Druhý díl Grimnoirských kronik není tak přímočarý jako jednička, máme tady více vedlejších zápletek a i v rámci rytířů možno sledovat různé skryté zájmy. Ocenil bych záporné postavy - především agenta Crowa a Torua - každá projde v příběhu zcela jiným vývojem, ale obě bylo radost číst.

havrmoni
09.04.2023 5 z 5

Lepší a lepší. Je to tak dobře napsané a ty boje popsané, že mám pocit, že jsem tam. Jo, moc pěkné je to.


Patrik02
14.03.2023 5 z 5

Po křivém obvinění z atentátu mají členové Grimnoiru na útěku plné ruce práce, aby očistili své jméno a zároveň se postavili novém nepříteli. Pokračování je stejně svižné, jako úvodní kniha, děj se nezastavuje, příběh nás seznamuje s novými postavami a prohlubuje osudy těch známých. Těším se na finále.

Lacie
02.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Zatímco první díl byl jednoduchý ve jménu bitvy dobra (Grimnoir) proti Kancléři, druhý se nečekaně posunul do úplně jiné dimenze. Není všechno tak, jak to v prvním díle vypadalo, hranice mezi zlem a dobrem, přáteli a nepřáteli, se stírají. Na scénu přichází nový Nepřítel a rytíři jsou nuceni podívat se Magii hlouběji na zoubek.
Na Kronikách je nejlepší, jak mě příběh pořád překvapuje a drží v napětí, nové figury vstupují s nějakými předpoklady a očekáváním, na jakou stranu se nakonec postaví? Jak se vyvine linka Provázaného? A ty citace před každou kapitolou... ty jsou perfektní!

sedw
19.05.2022 5 z 5

První díl mě nadchnul, správná dávka napětí, akce a zajímavých postav. A jsem rád, že druhý díl byl ještě lepší! Čtenář už je seznámený se světem a postavami, takže odpadá úvodní tápání a hned jsme vrženi do děje, který se rozjede plnou rychlostí a nezpomaluje. Hodně se těším na závěr, protože věřím, že bude ještě o něco lepší.

Luigi1
11.02.2021 5 z 5

Mé očekávání se naplnilo,děj je popsán a dobře podaný.Krásně se mi to četlo.Jsem nadšen.

PrincaListicka
11.01.2021 5 z 5

Magické pouto zvolna navazuje na události prvního dílu. Rytíři zdárně porazili mocného kancléře a svět by se mohl připravit na boj s neznámou entitou, jež je úhlavním nepřítelem a lovcem Moci. Jenže tomu tak není. Rytíři čelí závažnému obvinění - spáchání atentátu na prezidenta Spojených států amerických. Z hrdinů se stávají štvanci, lovná zvěř, veřejní nepřátelé číslo jedna a nepřítel se blíží…

Příběh se odehrává v alternativní realitě třicátých let dvacátého století. Stejně jako v předchozím díle i zde jsou odkazy na události, osoby či pojmy vysvětleny pod čarou. Není třeba mít sebemenší strach s orientací a souvislostmi jednotlivých reálií. Jak jsem již zmínil, rytíři se stávají lovnou zvěří, ale lovcem není naše staré známe BI, ale tajnější než tajná organizace OCI, kterou zastupuje super drsný agent Crow. Rovněž musím zmínit, že příběh rozšíří i rytíři z Evropy. Za zmínku rozhodně stojí Pochodeň Whipser, která má svůj zvláštní úkol, a Soudkyně Hammerová, která je no... rozkošná, ale více neprozradím.

Larry má svůj styl, který mi naprosto vyhovuje. Akcí nabité pasáže střídají klidné a ještě klidnější, jen aby se o pár stran později rozpoutala bitevní vřava či přímo peklo na zemi. Postavy se příliš nerozvíjejí, nedozvíme se o našich hrdinech nic moc nového, ale to není vůbec na škodu. Larry nebude psát nikdy epické fantasy ságy, ale je to vlastně špatně? Ne, to rozhodně ne! Chcete fantasy, které vás provede večerem po náročném dnu? Fantasy, které nemusí být ve vlastním smyšleném světě, ale přesto si jej budete užívat každou stránku? Pak jsou Larryho knihy přímo pro vás a Magické pouto by nemělo chybět v kolonce přečtených! Pohodlně se usaďte a užijte si jízdu. A bezpečnostní pokyny? Nevyklánějte se…co to povídám? Nic takového není! Dobře se bavte

Hodnocení: 91%

Stupino
02.10.2019 5 z 5

Tak hotovo a za mě dobrý. Po prvním díle jsem se těšil co bude dál a ejhle už jsem nakousl třetí knihu. Už aby se to rozlousklo. Na to, že to má kolem 400 stránek každý díl, tak to jde fakt rychle. No když to má děj, který chytne hned na začátku tak to může mít i 1000 stran a nevadí to. Za mě palec hore.

protokol
17.05.2019 5 z 5

je radosť čítať tieto knihy
ide to plinule a sranda a akcia musí ísť

jockel
04.02.2019 5 z 5

Dovolil bych si k hodnocení vypůjčit název pořadu pana Donutila. „Pořád se něco děje.“

KAREL6725
23.01.2018 5 z 5

Parádní čtení , parádní jízda. Tohle se čte samo , chytne a nepustí dokud nedočtete. Plný počet hvězd. Stejně výborné jak LM.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Výborné pokračování výborného prvního dílu. Nový silnější nepřítel a a osvětlení toho kde a proč se vzala Moc.

panPatejl
04.12.2017 5 z 5

Plnohodnotný druhý díl (žádná přilepenina). Příběh dál rozvíjí, ale naštěstí se netočí v kruzích, jak už to s podobnými sériemi bývá. Grímáci dostávaj čočku, gravitace se kotí, blesky lítaj sem tam a démoni a další creepy zatancujou strhující boogie, až při tom rozdupou půlku DC. Prostě našlapaná jízda!

trudoš
14.07.2017 4 z 5

Akčnější, nápaditější, megalomantičtější a dějově propracovanější než předchozí Drsná magie. Stále mi však chybí autorova přízračná ich-forma a odlehčující humor, pro který jsem si jej tolik oblíbil. Prostě už to není americký Jiří Kulhánek, ale spíše kanadský Miroslav Žamboch. Je ovšem znát, že tuhle sérii pojal Larry Correia skutečně velkolepě a na rozdíl od Lovců monster to není pouze bitka vedle bitky, ale za vší tou řezničinou se skrývá i poměrně spletitý děj. Samozřejmě v mezích žánru, morálky a zákona. Tím však nechci říct, že by druhý díl Grimnoirských kronik dával hrdinům nějaký prostor na vydechnutí a nevedl je z jednoho boje o přežití do druhého. Přičemž právě stylová atmosféra třicátých let minulého století tomu všemu dává ten správný říz. Dochází k nečekaným spojenectvím, nehezkým odhalením a osudovým rozhodnutím. Dobrodružství podmalované střelbou z Thompsonů má tak pro mě opravdu jen jedinou vadu na kráse - až příliš čerpá náměty z dlouholeté historie komiksových X-Menů.

flashi
09.01.2017 5 z 5

Stejně úžasná jako první díl. Rozhodně si i v druhém díle udržel výbornou úroveň. Velmi chytře napasován "alternativní svět" na naši realitu začátku 20. století. Hrdinové výborně zvolení (stejně jako v 1. díle). Určitě můžu doporučit.

Monicay
04.04.2016 5 z 5

Stejně jako jednička, byla i tohle parádní jízda. I když se mi příběhově série Lovci monster líbí o maličko víc, v Grimnoirských kronikách oceňuji skvělý nápad na to, kde se bere magie a jak celý svět vlastně funguje. Correia je báječný v tom, že když už si myslíte, že nemůže být horší padouch, než jaký se dosud objevil, najednou je tam někdo ještě větší a zlejší. Navíc je tam Jake (Owen) a ve dvojce se objevil i Toru (Franks), takže jsem maximálně spokojená. Charakterová podobnost postav se mi u Correii víc než zamlouvá, i když u jiných autorů mi je spíše na obtíž.

Autorovy další knížky

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis
2013  89%Alfa
2013  90%Vendeta