Magické pouto

od:


KoupitKoupit eknihu

Grimnoirská společnost chrání magicky nadané lidi – úspěšně a potají – už od tajemného příchodu Moci v padesátých letech devatenáctého století. Když se však magií vládnoucí zabiják pokusí zavraždit prezidenta Franklina Roosevelta, je to právě Grimnoir, koho ze zločinu obviní. Z rytířů se stávají uprchlíci, kteří musí rychle zjistit, kdo je křivě obvinil. Situace se ještě zhorší, když Jake Sullivan, bývalé soukromé očko a rytíř Grimnoiru, obdrží telefonát od mrtvého muže – kterého pomáhal zabít. Ukazuje se, že Moc skáče mezi vesmíry, protože je na útěku před dravcem živícím se magií, v jehož stopách zůstávají celé zničené světy. A tenhle dravec právě dorazil na Zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/264734/magicke-pouto-264734.jpg 4.674
Série:

Grimnoirské kroniky (2.)

Orig. název:

Spellbound (2011)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
KAREL6725
23. ledna

Parádní čtení , parádní jízda. Tohle se čte samo , chytne a nepustí dokud nedočtete. Plný počet hvězd. Stejně výborné jak LM.

slawa.cap
17.12.2017

Výborné pokračování výborného prvního dílu. Nový silnější nepřítel a a osvětlení toho kde a proč se vzala Moc.

panPatejl
04.12.2017

Plnohodnotný druhý díl (žádná přilepenina). Příběh dál rozvíjí, ale naštěstí se netočí v kruzích, jak už to s podobnými sériemi bývá. Grímáci dostávaj čočku, gravitace se kotí, blesky lítaj sem tam a démoni a další creepy zatancujou strhující boogie, až při tom rozdupou půlku DC. Prostě našlapaná jízda!

trudoš
14.07.2017

Akčnější, nápaditější, megalomantičtější a dějově propracovanější než předchozí Drsná magie. Stále mi však chybí autorova přízračná ich-forma a odlehčující humor, pro který jsem si jej tolik oblíbil. Prostě už to není americký Jiří Kulhánek, ale spíše kanadský Miroslav Žamboch. Je ovšem znát, že tuhle sérii pojal Larry Correia skutečně velkolepě a na rozdíl od Lovců monster to není pouze bitka vedle bitky, ale za vší tou řezničinou se skrývá i poměrně spletitý děj. Samozřejmě v mezích žánru, morálky a zákona. Tím však nechci říct, že by druhý díl Grimnoirských kronik dával hrdinům nějaký prostor na vydechnutí a nevedl je z jednoho boje o přežití do druhého. Přičemž právě stylová atmosféra třicátých let minulého století tomu všemu dává ten správný říz. Dochází k nečekaným spojenectvím, nehezkým odhalením a osudovým rozhodnutím. Dobrodružství podmalované střelbou z Thompsonů má tak pro mě opravdu jen jedinou vadu na kráse - až příliš čerpá náměty z dlouholeté historie komiksových X-Menů.

flashi
09.01.2017

Stejně úžasná jako první díl. Rozhodně si i v druhém díle udržel výbornou úroveň. Velmi chytře napasován "alternativní svět" na naši realitu začátku 20. století. Hrdinové výborně zvolení (stejně jako v 1. díle). Určitě můžu doporučit.

Monicay
04.04.2016

Stejně jako jednička, byla i tohle parádní jízda. I když se mi příběhově série Lovci monster líbí o maličko víc, v Grimnoirských kronikách oceňuji skvělý nápad na to, kde se bere magie a jak celý svět vlastně funguje. Correia je báječný v tom, že když už si myslíte, že nemůže být horší padouch, než jaký se dosud objevil, najednou je tam někdo ještě větší a zlejší. Navíc je tam Jake (Owen) a ve dvojce se objevil i Toru (Franks), takže jsem maximálně spokojená. Charakterová podobnost postav se mi u Correii víc než zamlouvá, i když u jiných autorů mi je spíše na obtíž.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Larry Correia

Larry Correia
americká, 1977

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených106x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených11x
v Knihotéce49x
v Chystám se číst23x
v Chci si koupit12x