Okovy války

Spojené státy americké – Bradford Carr, strůjce spiknutí proti Aktivním, je mrtvý, ale jeho sen o podřízení magie státu žije dál. Prezident Roosevelt se snaží prosadit Zákon o registraci Aktivních a v cestě mu stojí jen Grimnoir, který se neochotně stává mluvčím všech mágů v zemi. Francie – Sally Faye Vierrová se stále snaží pochopit kouzlo, které z ní udělalo jednoho z nejmocnějších mágů v historii. Ví, že coby Provázaná se stala zbraní, ale otázkou stále zůstává, proti komu se její síla nakonec obrátí, protože poslední nositel této kletby skončil jako masový vrah. A kdesi nad Pacifikem Jake Sullivan velí vzducholodi plné grimnoirských rytířů a pirátů, kteří se vydali na svou nejnebezpečnější misi. V japonském Impériu, válečném stroji vytvořenému na obranu lidstva, se k moci dostal podvodník, který si hraje na kancléře a ignoruje všechna varování o blížícím se Nepříteli. Jake Sullivan a jeho spojenci vidí jen jeden způsob, jak Impériu otevřít oči. Musí proniknout do srdce nejmocnější říše světa a zabít údajně nesmrtelného muže, který jí vládne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288116/okovy-valky-O8V-288116.jpg 4.898

Grimnoirské kroniky 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Warbound, 2013

Kniha Okovy války

PrincaListicka

Vždy se těším na závěrečný díl oblíbené série, byť vím, že je poslední a celý příběh končí. Už nebude žádné pokračovaní, nejspíše se již ani nesetkám s oblíbenými postavami. Je to krásné a zároveň smutné. Jak vnímáte závěry sérií vy? Ale nyní pojďme ke knize samotné.

Jake Sullivan se vydává porazit nejvyšší zlo galaxie. Naštěstí na to není sám, společnost dělá roztodivná partička lidí. A myslím, že piráti jsou jejich nejmenším problémem - zase předbíhám… Před samotným naloděním se z Jakea stane bez okolků náborář. Tu bude muset infiltrovat imperiální konzulát, jindy se vydá zpět do Rockwill pro přísně střeženého trestance. Uznejte, není nakonec banda pirátů tím nejmenším problémem? Není třeba zastírat, velice jsem si oblíbil japonce s obrovským kyjem, který je jako…Jake…jen je japonec. Mimochodem, postava „trestance“ mi nápadně připomíná jednoho soudního psychiatra, který byl rovněž vybraným gurmánem. Jistě si dovede představit rozkošnou partičku, které Jake po nalodění na Cestovatelku (není to od Francise rozkošné?) musí velet.

Mezitím se Fay v Evropě snaží získat co nejvíce informací o své moci a hlavně se jí naučit ovládat. Jistě víte, že zažila poněkud krušné chvíle, a přesto je tou nejlaskavější postavou z celé knihy. No dobře, v minulosti zastřelila…ha, to vám neprozradím! Jen řeknu, že to byla nehoda, tedy pokud několik výstřelů považujete za nehodu. Francis odvrací hrozby na „domácí půdě“. Jeho zbraně nejsou smrtící, nýbrž diplomatické. Svádí krutý souboj s novinářskými supy a bezohlednými politiky, kteří touží po segregaci a ovládnutí všech aktivních. Osobně si myslím, že je na tom mnohem hůř než Jake, přeci jen pokud selže diplomacie, nemůže vyřešit problém pěstmi.

Podaří se Grimnoirským rytířům porazit Nepřítele? Já to vím, ale vy to musíte zjistit! Udělejme si malou rekapitulaci:

akce ✓
humor ✓
napětí ✓
skvělé záporné postavy ✓
výborní hrdinové ✓
vzducholodě ✓
atmosféra ✓

Suma sumárum si Okovy války zaslouží 95%.
(Poznámka: Celá série byla naprosto báječná, závěrečný díl posunul laťku ještě výše. Celkové hodnocení série: 93%)

Luigi1

Závěr trilogie se povedl.Bylo v něm vše co má mít správná kniha.Po přečtení jsem byl tak trochu mimo chvíli..Doporučuji

Stupino
17.10.2019

Tak hotovo. Byl to sešup a super čtení. Sci-fi z období po 1. Světové válce to byl nápad. Fakt se to povidlo. Dávám palec hore. I zbraně jsem si dohledali na netu, abych viděl jak vypadaly.

protokol
17.05.2019

ani sa človek nenazdá a je tu koniec série ale že to bola zábava tento autor ma nesklamal

jockel
12.02.2019

Čtivé až do konce.

trudoš
08.09.2018

Ucelenější a přehlednější než první i druhý díl a pro mě jednoznačně vrchol celé trilogie. Larry Correia si zkrátka nechal to nejlepší nakonec, i když musím přiznat, že moje původní očekávání zcela nenaplnil. Děj je sice narvaný akcí až po okraj, jenže když přijde na bitku s největším záporákem, odbude se na pár stránkách - až jsem se docela divil, proč z něj celou dobu měli všichni tak nahnáno. Každopádně velká spokojenost, zápletka se zbytečně nevětví a dokonce se zajímavým způsobem komplikuje. Jen mi nadále chyběl autorův příznačný humor, který by celou tu vážnotu shodil do roviny zábavného blockbusteru. Jinak ale vlastně není co říct, zkrátka parádní střílečka s mutanty všech možných dovedností a palebného arzenálu, kteří si to rozdávají s japonskou konkurencí ve vzduchu, na souši i ve vodě. Akorát to umírání panu spisovateli moc nejde, vždycky zabije ty nejméně důležité postavy, zatímco hrdinové první ligy, co to slízávají nepřetržitě a po dávkách, rozchodí prakticky cokoliv.

KAREL6725
23.01.2018

Tak že dočteno , tohle mě bavilo neskutečně moc. Bavil jsem se u toho jak u původních LM. Touhle trilogii autor opět dokázal svoje kvality, prostě neskutečný nářez. A já si potvrdil co jsem si celou dobu myslel , pokračování LM - Grunge a Hříšnici ve spojení s Johnem Ringem jsou slabší a autorovy spíš uškodilo. Tahle série je neskutečně dobrá plný počet hvězd je samozřejmostí.

slawa.cap
17.12.2017

Závěr trilogie, odpověď na všechny položené otázky a úžasná akce. Po přečtení mě přepadla až prázdnota. Musím, říct, že příběh jsem neuvěřitelně prožíval.