Okovy války

Spojené státy americké – Bradford Carr, strůjce spiknutí proti Aktivním, je mrtvý, ale jeho sen o podřízení magie státu žije dál. Prezident Roosevelt se snaží prosadit Zákon o registraci Aktivních a v cestě mu stojí jen Grimnoir, který se neochotně stává mluvčím všech mágů v zemi. Francie – Sally Faye Vierrová se stále snaží pochopit kouzlo, které z ní udělalo jednoho z nejmocnějších mágů v historii. Ví, že coby Provázaná se stala zbraní, ale otázkou stále zůstává, proti komu se její síla nakonec obrátí, protože poslední nositel této kletby skončil jako masový vrah. A kdesi nad Pacifikem Jake Sullivan velí vzducholodi plné grimnoirských rytířů a pirátů, kteří se vydali na svou nejnebezpečnější misi. V japonském Impériu, válečném stroji vytvořenému na obranu lidstva, se k moci dostal podvodník, který si hraje na kancléře a ignoruje všechna varování o blížícím se Nepříteli. Jake Sullivan a jeho spojenci vidí jen jeden způsob, jak Impériu otevřít oči. Musí proniknout do srdce nejmocnější říše světa a zabít údajně nesmrtelného muže, který jí vládne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288116/okovy-valky-O8V-288116.jpg 4.785

Grimnoirské kroniky 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Warbound, 2013

Kniha Okovy války

Stupino
17.10.2019

Tak hotovo. Byl to sešup a super čtení. Sci-fi z období po 1. Světové válce to byl nápad. Fakt se to povidlo. Dávám palec hore. I zbraně jsem si dohledali na netu, abych viděl jak vypadaly.

protokol
17.05.2019

ani sa človek nenazdá a je tu koniec série ale že to bola zábava tento autor ma nesklamal

jockel
12.02.2019

Čtivé až do konce.

trudoš
08.09.2018

Ucelenější a přehlednější než první i druhý díl a pro mě jednoznačně vrchol celé trilogie. Larry Correia si zkrátka nechal to nejlepší nakonec, i když musím přiznat, že moje původní očekávání zcela nenaplnil. Děj je sice narvaný akcí až po okraj, jenže když přijde na bitku s největším záporákem, odbude se na pár stránkách - až jsem se docela divil, proč z něj celou dobu měli všichni tak nahnáno. Každopádně velká spokojenost, zápletka se zbytečně nevětví a dokonce se zajímavým způsobem komplikuje. Jen mi nadále chyběl autorův příznačný humor, který by celou tu vážnotu shodil do roviny zábavného blockbusteru. Jinak ale vlastně není co říct, zkrátka parádní střílečka s mutanty všech možných dovedností a palebného arzenálu, kteří si to rozdávají s japonskou konkurencí ve vzduchu, na souši i ve vodě. Akorát to umírání panu spisovateli moc nejde, vždycky zabije ty nejméně důležité postavy, zatímco hrdinové první ligy, co to slízávají nepřetržitě a po dávkách, rozchodí prakticky cokoliv.

KAREL6725
23.01.2018

Tak že dočteno , tohle mě bavilo neskutečně moc. Bavil jsem se u toho jak u původních LM. Touhle trilogii autor opět dokázal svoje kvality, prostě neskutečný nářez. A já si potvrdil co jsem si celou dobu myslel , pokračování LM - Grunge a Hříšnici ve spojení s Johnem Ringem jsou slabší a autorovy spíš uškodilo. Tahle série je neskutečně dobrá plný počet hvězd je samozřejmostí.

slawa.cap
17.12.2017

Závěr trilogie, odpověď na všechny položené otázky a úžasná akce. Po přečtení mě přepadla až prázdnota. Musím, říct, že příběh jsem neuvěřitelně prožíval.

Navi70
08.10.2017

Poslední ze série,nezklamala.

Gematria
19.07.2017

Po výborné sérii Lovci Monster přichází další, stejně skvěle zpracovaná série. Grimnoirské kroniky mi připadají malinko propracovanější oproti lovcům monster, kteří si to však vynahrazují o to výživnější akcí. Vystupuje zde poměrně dost postav, ale postupně rozkrýváte tajemství snad každé z nich. Akce je mnoho a je výborně, často lehce humorně s nadsázkou popsána tak, jak ji cítí hlavní bijec Jake Sullivan, se kterým se nikdy nebudete nudit. Rozhodně skvělá série, na kterou budu rád vzpomínat a vím, že si ji opět jednou přečtu!

Plavba Jitřního poutníka
Plavba Jitřního poutníka