Okovy války

Spojené státy americké – Bradford Carr, strůjce spiknutí proti Aktivním, je mrtvý, ale jeho sen o podřízení magie státu žije dál. Prezident Roosevelt se snaží prosadit Zákon o registraci Aktivních a v cestě mu stojí jen Grimnoir, který se neochotně stává mluvčím všech mágů v zemi. Francie – Sally Faye Vierrová se stále snaží pochopit kouzlo, které z ní udělalo jednoho z nejmocnějších mágů v historii. Ví, že coby Provázaná se stala zbraní, ale otázkou stále zůstává, proti komu se její síla nakonec obrátí, protože poslední nositel této kletby skončil jako masový vrah. A kdesi nad Pacifikem Jake Sullivan velí vzducholodi plné grimnoirských rytířů a pirátů, kteří se vydali na svou nejnebezpečnější misi. V japonském Impériu, válečném stroji vytvořenému na obranu lidstva, se k moci dostal podvodník, který si hraje na kancléře a ignoruje všechna varování o blížícím se Nepříteli. Jake Sullivan a jeho spojenci vidí jen jeden způsob, jak Impériu otevřít oči. Musí proniknout do srdce nejmocnější říše světa a zabít údajně nesmrtelného muže, který jí vládne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288116/okovy-valky-O8V-288116.jpg 4.840

Grimnoirské kroniky (3.)

Warbound (2013)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

Gematria

Po výborné sérii Lovci Monster přichází další, stejně skvěle zpracovaná série. Grimnoirské kroniky mi připadají malinko propracovanější oproti lovcům monster, kteří si to však vynahrazují o to výživnější akcí. Vystupuje zde poměrně dost postav, ale postupně rozkrýváte tajemství snad každé z nich. Akce je mnoho a je výborně, často lehce humorně s nadsázkou popsána tak, jak ji cítí hlavní bijec Jake Sullivan, se kterým se nikdy nebudete nudit. Rozhodně skvělá série, na kterou budu rád vzpomínat a vím, že si ji opět jednou přečtu!

furunkl

Trilogie je mocně kulervoucí. Je napsána tak zručně, že i přes relativně velké množství
postav, se v tom čtenář neztrácí a nemusí listovat zpět. Původ magie je originální
a vývoj schopností hlavních postav je logický. Klaďasové jsou sympatičtí a záporáci
vskutku hnusní a hodni opovržení. Milovníci třicátých let minulého století
a vzducholodí budou chrochtat blahem. Ač se vše odehrává v alternativním světě,
některé skutečnosti odkazují na náš svět. Např. osud Hitlera nebo obezděný Berlín.
Je znát, že autor sám je střelecky zdatný a více než poučený v používání různých
druhů střelných zbraní. Postavy často přebíjejí a to je dobře. Děj je téměř neustále
plný akce, přesto neunavuje ani nenudí. Prostě je to série pro obdivovatele drsných
hrdinů a hrdinek. Nedoporučuji socialistům a jiným kolektivistům. Normální lidé
se budou báječně bavit.

rimar

Tato serie mne bavila mene nez Lovci monster. Tenhle dil mne chytil az tak od pulky to se paradne rozjel a urcite stoji za to si ho precist, ale na plny pocet to urcire u mne nema.

flashi

Přijde mi trochu slabší než předchozí díly, nicméně pořád je to výborná kniha. Je napínavá od začátku do konce, opět se setkáte s oblíbenými hrdiny z předešlých dílů. Sníženou známku dávám za o něco méně bohatý příběh a protože některé věci byly dotlačené do absurdit, které pro mě jako pro čtenáře byly místy těžko uvěřitelné.

kuSty

Za mě nejlepší kniha série. Monstrózní vyvrcholení už tak našlapané trilogie.

Arrashid
08.06.2016

Kdo hledá, ten najde. Já našel. Je libo hrdiny, se kterými je snadé se ztotožnit po pár stránkách? Jop. Je libo padouchy, které je lehké nenávidět? Jop. Je libo děj, který doslova utíka vpřed? Jop. Parádní knižní blockbuster v tom nejlepším slova smyslu. Platí pro celou trilogii komplet. Všem, kdo hledají výše zmíněné, vřele doporučuji. Děkuji, pane Correio, fakt jsem si to užil.